Autor Zpráva
SwimX
Profil
Dobrý den,
http://plaveckyoddil-st.czechian.net/
prosím o hodnecení hlavně kódu. Grafika se od posledně téměř nezměnila.

Děkuji za Vaše věcné připomínky
vydrus
Profil
SwimX
Velmi se mi líbí pozadí, je vidět, že to nějak souvisí s vodou. Naopak do vodního stylu bych upravil hlavičku s menu. Obsahová část se mi nelíbí - je moc prázdná - doplnil bych to třeba kruhem, ve kterém je datum přidání článku, sem tam nějakou rybou atd, chce to fantazii!
SwimX
Profil
vydrus
Děkuji. Grafiku už ale měnit nebudu :D todle mi dalo dost zabrat a plodit něco jiného bych nemusel vydržet.
Změnil sem však kód. Trochu do sémantičtější podoby.. Co říkáte na něj?
Mistr
Profil
SwimX
(1) V MSIE 6 SP 2 dochází při horizontálním zužování stránky k překrytu státních vlajek vpravo obrázkem plavce v hlavičce. Ve FF tento nešvar není.
(2) Patičku bych osobně oddělil například horizontální čárou.
(3) Proč nejsou ve stránce Kontakty uvedené GPS souřadnice zarovnané pod sebou? Navíc i odkaz na Mapy.cz, dle mého, ujíždí doleva.
(4) Výpis plavců v pravém sloupečky stránky Plavci je občas přerušen vertikální mezerou. Proč to? Levý sloupeček je souvislý. Navíc jsou některá jména (vzhledem k jejich délce) psaná na dvou řádcích. Proč nezúžit ten střední šedivý rámeček, aby se ta jména vešla celá?
(5) Proč je v patičce trojnásobný copyright? Totiž:
- nápis copyright
- symbol (c)
- nápis Všechna práva vyhrazena
(6) Nechybí ve stránce Tréninky čárka ve vysvětlivce všechny skupiny ale C, D mají pouze hodinu (myslím za slovem "skupiny")?
(7) V téže stránce, která je zmíněna v předchozím bodě, píšeš: Po domluvě je také možné chodit do fitness za snížené vstupné (plavci starší 15 let). Co se týká plavců starších 15 let? To, že můžou chodit do fitness, nebo to, že mají snížené vstupné?
(8) A ještě jednou ke zmíněné stránce. Proč jednou píšeš Ranní tréninky jsou pouze pro pl. skupiny A, B1 (plavci starší 9let) a hned za tím Mladší a dojíždějící plavci nejsou povinni chodit na všechny tréninky? Vypisuj všechno.
(9) Pod tabulkou ve stránce Závody bych vysvětlil, co znamenají zkratky jako Prop, Nom apod. Ano, dá se to odhadnout, ale proč to nevysvětlit?
(10) Do textu Nábor nových plavců na titulní stránce doplň tečky za čísla v datu. Patří tam. Ve stejném textu vlož nedělitelnou mezeru mezi 100 a metrů. Tetx pak nebude tak ošklivě rozdělen.
SwimX
Profil
Mistr
ad 2 - udělám
ad 3 zarovnám
ad 4 nic takového nevidím, a ména mám na jedné řádce - IE Tester Win Vista
ad 5 nvm, někde sem to viděl
ad 6 přidám
ad 7 oboje. Podmínkou vstupu do fitness je 15 let, a pak může dostat i snižené vstupné
ad 8 změním
ad 9 to je dobrý nápad
ad 10 už tam sou.


Děkuji ti za kritiku. Sou to sice detaili, ale už sou opraveny.
Mistr
Profil
SwimX
ad 1)
Ukázka z Microsoft Internet Exploreru 6 Service Pack 2:


ad 4)
Ukázka z Microsoft Internet Exploreru 6 Service Pack 2:


ad 7)
oboje. Podmínkou vstupu do fitness je 15 let, a pak může dostat i snižené vstupné
Pak je třeba ale celou větu přeformulovat. Místo stávající varianty Po domluvě je také možné chodit do fitness za snížené vstupné (plavci starší 15 let) uprav větu do podoby například Plavci starší 15 let mají po domluvě možnost navštěvovat fitness, a to za snížené vstupné nebo Za snížené vstupné mohou (po domluvě s ...) plavci starší 15 let navštěvovat fitness apod.
Měsíček
Profil
<meta name="robots" content="index, follow">

tohle pryč a bude to fajn :)
SwimX
Profil
Mistr
Rozdělení na dvě řádky při dlouhém jméně se mi nezobrazí zřejmě proto, že Visty mají Calibri písmo, které používám. Druhou variantou je Arial, který máš ty ve Win XP. Už by to snad mělo být dobré nebo ne?

Větu přeformuluji, i když si myslím že si jeden z mála kdo s i něčeho takového všimne :)

Měsíček
<meta name="robots" content="index, follow">
tohle pryč a bude to fajn :)


Vysvětlíš mi proč? To nák nechápu, proč by to mělo ničit obsah webu..
Plaváček
Profil
SwimX

Vysvětlíš mi proč? To nák nechápu, proč by to mělo ničit obsah webu..

Měsíček tím chce naznačit, že uvedená definice je v praxi výchozí hodnotou každého vyhledávače, takže je trošku zbytečné ji uvádět. Na druhou stranu, pokud ji uvedeš, nestane se nic jiného, než že v kódu stránky bude a nic strašného se také nestane.
Měsíček
Profil
"Vysvětlíš mi proč? To nák nechápu, proč by to mělo ničit obsah webu.."

Neničí to obsah webu, ale ukazuje to na to, že zjevně o META tagu "robots" moc nevíš, hodnota "index, follow" neboli "all" je defaultně nastavená u každého robota takže je to opravdu zbytečné.
SwimX
Profil
Měsíček
Já sem tě špatně pochopil:)
tohle pryč a bude to fajn :)“
Není reakce na Mistra, ale na můj kód :D Pak už to dává smysl:)
imploder
Profil
Nejsem si jistý, že je to záměr: e-mail je na stránce SvvimX@gmail.com s dvěma v místo jednoho dvojitého (jako tady v tvojí přezdívce). Rozhodně to může být matoucí.
SwimX
Profil
imploder
J. To ovšem nevychytal gmail. Bohužel tvá přezdívka musí mít 6 znaků, tak sem to vyřešil takle:) Využívám nyní přezdívku s dvěmi v. Zde se mi ji nepodařilo už změnit.
Mistr
Profil
SwimX
ty ve Win XP
Ano, dívám se na stránky z Windows XP.

Už by to snad mělo být dobré nebo ne?
Ne, je to stále stejné.
imploder
Profil
Já vidím jména v sekci Plavci normálně (1 na řádek), ale dole se to překrývá s patičkou (Opera 9.51). Asi nemá clear.
imploder
Profil
Fotogalerie: u kategorie je číslo + "Fotografie". Lepší by bylo "fotografií", protože všude jsou víc než 4.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0