Autor Zpráva
M.Plachta
Profil *
Dobrý den, rád bych znal váš názor na web http://www.zusvodnany.cz - víc hlav víc ví... :) Díky...
DethLev
Profil
Z webu se mi líbí snad jen menu a obsah vpravo od něj. Docela se mi líbí i ty barvy. Jinak mě stránky nijak nezaujaly.

- hlavička se mi nelíbí vůbec, jsou tam některé grafické prvky jako průhlednost, přechod... ale celkově to nemá nápad
- vypadá to jako bys na webu dělal celý den a skončil patičkou, na niž bys už ale neměl čas..
- favicon je nehezká

A přitom by, myslím, stačilo málo a celkový dojem by mohl stoupnout.

- co třeba do hlavičky stránky dát nějakou pěknou tematickou fotku po celé šířce, okraje nechat červené, třeba i 20px..?

To je pouze můj nápad...
M.Plachta
Profil *
Díky za názor!
gyoja
Profil
První, co mě zaujalo, když jsem se na stránky mrknul, byla byla paní ředitelka. Tu bych chtěl. Jinak v těch barvách se špatně soustředí na text (nečitelný ovšem není), možná by tomu problému prospěla nějaká studenější barva. Takže asi proto si ze stránek pamatuju pouze paní ředitelku. :D
mkroulik
Profil
Myslím, že ZUŠ jsou instituce určené dětem a podle toho by také měly vypadat jejich webové stránky. Vaše stránky jako by naznačovaly, že tato ZUŠ je určena pro věkovou skupinu 50+... Jinak souhlasím, že dojem z paní ředitelky převyšuje vše ostatní.
Timy
Profil
Paní ředitelka je krásná dáma, ale při prvním pohledu na stránku mě napadlo, že se jedná o stránky nějakého nočního klubu.
imploder
Profil
Když jsem se podíval na vysvětlivku pod obrázek v domění, že je tam napsáno, kdo to je, našel jsem tam "František Chalupa", což je samozřejmě nesmysl. Že je to paní ředitelka jsem se dozvěděl až po přečtení článku. No ale asi to vyplývá z logiky umístění na uvítací stránce. Hodil by se ale title "ředitelka školy".
Mr. Battle Beetle
Profil *
Timy
... ale při prvním pohledu na stránku mě napadlo, že se jedná o stránky nějakého nočního klubu.
Plně se s touto připomínkou ztotožňuji a také souhlasním s tím, že pro ZUŠ by se hodila jiná kombice barev, ale když od tohoto odhlédnu... Stránky jsou jednoduché, přehledné, vcelku pěkné. Samozřejmě nic převratného, ale neurazí.
M.Plachta
Profil *
..děkuju všem za názor...
Design stránek byl vytvořen v souvislosti s konkrétní "barevnou náladou" této školy (všichni kdo ji znají "ji poznají" :)). A paní ředitelka je holt "první dáma" :).
Mně by spíš možná zajímalo, jak jste se ve stránkách orientovali atd....
Každopádně všem díky...
AlešD
Profil
M.Plachta
- vcelku mi připadá zbytečný pravý sloupec, který ubírá místo prostřednímu (s textem) a dohromady v něm nic není
- adresu školy bych dal vedle toho sedícího pána dole (a zrušil pravý sloupec)
- menu výraznější větší písmo (takhle je to dost blechózní)
- zvětšíl bych prostrkání písma v textu
- barva - nemám vkus, takže rudá se zlatou pro mě ano, evokuje to ve mně ztemělou místnost v rudém plyši ve které hraje kvarteto muzikantů Mozartovu Malou noční hudbu a já se sklenkou vína šeptám obdivná slova paní ředitelce ... . Sakra, taky mě to bere ... . Paní ředitelku z titulky v žádném případě nerušit!

K orientaci - přijde mi to intuitivní, nemám problém. Nicméně: příkladně na stránce "Třída Evy Matouškové" bych podtrhl odkaz "Zpět na hudeb.odd.", chápu sice, že podle textu je to jasné, ale to já nečtu, hledám odkaz = hledám podtržený text. Jinde jsem to nekontroloval.

Hezky řešená fotogalerie, konečně něco bez lightboxu.
M.Plachta
Profil *
..tedy já snad paní ředitelce budu muset zavolat... :)
(fotogalerie je sice bez lightboxu, ale ta práce s tím..... :)))
Děkuju....
vydrus
Profil
M.Plachta
No, taky mě upoutala ta dáma jako první... Proč má tak obrovský výstřih? Vždyť ředitelky mají být formálně oblečené, nebo ne?
M.Plachta
Profil *
..koukám, že se to začíná zrvhávat spíše v hodnocení pí.ředitelky... Tak to myslím stačí... :)))
vydrus
Profil
M.Plachta
..koukám, že se to začíná zrvhávat spíše v hodnocení pí.ředitelky... Tak to myslím stačí... :)))
Jak si kdo ustele, tak si taky lehne :) Fakt bych tam dal jinou fotku...
M.Plachta
Profil *
...tak to určitě ne! - vždyť do školy vodí děti i tatínci! :)))
Ale pokud jde o dámy, tak se můžete podívat (a okomentovat) i další stránky - http://www.fotofogo.cz , na kterých je dam podstatně více... :)
Mistr
Profil
M.Plachta
(1) O popisu pod fotografií madam na titulní stránce zde již bylo psáno. I já se přimlouvám za vhodnější komentář k fotografii, než je stávající jméno fotografa.
(2) Na titulní stránce bych do tagu TITLE v části HEAD napsal zkratku ZUŠ velkými písmeny.
(3) Vůbec titulky stránky (tedy tagy TITLE v části HEAD) bych pravděpodobně doplnil vždy údajem, že se jedná o stránky ZUŠ Vodňany. Například: O nás - ZUŠ Vodňany apod.
(4) Zvětšil bych písmo u popisků tlačítek menu, což zde již také bylo zmíněno.
(5) Chválím uvedení zkratky IČ, namísto stále se ještě někde objevující IČO.
(6) V pravém sloupečku bych pro větší přehlednost uvedl telefonní číslo rozdělené na trojcifří.
(7) U Archivu novinek se mi příliš nelíbí to předtržení.
(8) Do stránky O nás si u článku Síň Váši Příhody doplň v prvním řádku mezeru před číslovku osm. Patří tam.
(9) Mezi odstavci bych vkládal vertikální mezery.
(10) Doplnil bych do stránky vždy někam (pravděpodobně nad výpis příslušných článků) nadpisek sekce z menu. Klepnu třeba na položku O nás a třeba nad nápisem Trocha historie bych umístil nápis O nás. Aby spojitost menu a otevřené stránky byla patrná.
(11) Ve výpisu učitelů (zvláště u Hudebního oddělení) bych zapracoval na popiskách fotografií. Některé se zalamují již po křestním jménu, jiné až po příjmení.
(12) Ve stránce Hudební oddělení si doplň mezeru před zkratku HN v popisku u pí Štěpánky Suchanové. Co to vůbec to "HN" je? Hudební nauka? Proč to nerozepsat?
(13) Proč máš e-maily psané různým způsobem (různou velikostí písma)? Prosím srovnej e-mail u například Dalibora Kováře a Michala Plachty (oba kytaristé z Hudebního oddělení).
M.Plachta
Profil *
Díky moc za cenné informace!
bod 1) - nevím, ale v případě tohoto fotografa, je to "skoro" povinnost
2),3) - to budu muset napravit...
4) - i tohle už jsem řešil, ale větší písmo vypadá dost "humpolácky" - tedy podle mne
5) - díky :)
6) - zřejmě ano, já to takhle dělal schválně - vadilo mi, že se to asociovalo se Skypem (vím že se to vypnout - mně to nešlo...a štvalo mě to tam :))
7) - ...
8) - děkuju!
9) - ...
10) - zajímavé!!! - dík
11) - ...
12) - ano HN - je hudební nauka - doplním...
13) - je to zvláštní, ale velikost je všude stejná... možná to bude tím, že jsem zvyklý svého e-mailu psát MP :)))

Děkuju moc za tuhle konstruktivní kritiku

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0