Autor Zpráva
daneček
Profil *
Ahoj, jsme uplný amatéři a nejsme si jistí tou grafikou... k obsahu: půlka věcí ještě není funkčních, ale bude... Taky bychom rádi věděli jaký ceny si můžeme říct za to co "umíme", čekáme pořádnou kritiku, díky všem.

www.ujep.ic.cz/web
Charlie
Profil
No, neuražte se, ale vypadá opravdu lehce amatérsky :-)

~ Zvolená modrá barva je pro web až moc nápadná
~ Grafika nic moc
~ Je tam hodně vysoce i nízce kontrastních míst
~ Chybí patička
~ Na úvodní stránce by měla být v menu aktivní položka
~ Datum dělá stránku neprofesionální
~ Dobrá typografie

Tak, kolik si o tohle můžete říct... (přemýšlím) ... Myslím, že designeři, kteří dělají nevalidní, ale efektivní designy dostávají víc zaplaceno, než ti, co dělají validní weby. Samozřejmě si za to můžete říct libovolnou sumu, záleží, jestli vám to někdo dá.
AMD
Profil
> Jelikož studujeme počítačové modelování, jsme schopni napsat i jiné, technycké, aplikace
technycké jo ?
Martin
Profil
Když jsem Ti to řikal já, tak jsi mi nevěřil :)
mgiel
Profil
S tou grafikou si budte jisti ze nestoji za nic.

Kolik si můžete říct ???

No za grafiku cca 5 minut práce = 250 Kč : 12 = 20,8 Kč + 5 kč za nápad.
Jak dlouho děláte takovej kód netušim a kolik za něj chcete netušim.

Myslím že amatéři kteří ani weby za peníze dělat nechtějí, mají lepččí design.
Falco
Profil
AMD
~ Datum dělá stránku neprofesionální
Zajímavý poznatek. Máš recht!
daneček
Na naprostého začátečníka poměrně slušné stránky, ale na vydělávání peněz zdaleka ne!
Acci
Profil
Stránky nejsou validní XHTML 1.1, protože posílají špatný MIME typ
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=1&topic=66 28 a acci.wz.cz/webdesign/jak-na-xhtml-11.acci
arcadosi
Profil
Nic v zlom, ale ja toho viem ovela menej asi ako vi, lebo sa len ucim PHP+CSS, ale ajtak robim validne stranky+sa mi zda, ze mam lepsi design :| a nerobim weby za prachy ;)
Charlie
Profil
Falco, s tím datumem jsem to psal já :-)

Mimochodem, nesouhlasím s jinými názory a myslím si, že i tak se tím vydělávat dá! Kamarád mého bratra udělal stránku http://www.taebosezlatkouapavlem.cz/ a dostal za to 600 kč! A byl to jeho druhý pokus...
AMD
Profil
Hej cože... tohle za 600 Kč ? Jdu se opláchnout :D
Charlie
Profil
AMD, to víš :-) Jede to jenom v IE, ale je tam obsah, je tam menu a taky si musíš přečíst patičku: webmaster Jiří Trumpeš, 12 let (syn).

A z toho plyne ponaučení, že s webdesignem je nejlepší komerčně začínat v rodinných kruzích, případně u blízkých přátel. Něco málo za to dostanete a navíc se tak vyvijíte až nakonec vyrostete ve zdatného webdesignera. Upozorňuji, že tohhle je značně idealizovaná představa, neberte mě prosím za slovo :-)
ZIMINIX
Profil
No sakra, to i já ve svých dvanácti dělám lepší stránky. :-D

A k tomu webu, to i Koja má lepší, viz jeho stránky.
Fred
Profil
ZIMINIX To nelze srovnávat ty stránky co odkazuješ jsou sice graficky dobré, ale to je vše. Ty nahoře jsou po vzhledové stránce hrozné, ale kód je velmi dobrý a v sekci technologie to taky vypadá, že to nejsou žádný amatéři.

daneček Jseš na tom s vnímáním vzhledu a designu asi stejně blbě jako já, taky vždycky dostanu kapky. Naštěstí se tím neživím :-) Ale kdybych se tím živit chtěl asi bych se obrátil třeba na Ivanu Bednářovou zas tolik peněz ta šablona nestojí a je to úplně jiné kafe (mrkni se spíš do referencí, ta fialová taky není zrovna nic moc). Prostě si myslím, že s tímhle žádný kšeft neuděláš. Takže doporučuji investovat a/do domény b/do grafického návrhu
izsak
Profil
Menšia otázočka:
a) prečo používate XHTML 1.1, keď sú s ním problémy v MSIE a v súčasnosti to neprínaša žiadne benefity? (samozrejme, že s text/html tie stránky nevyhovujú štandardu XHTML 1.1)
b) prečo používate CSS 2, keď existuje 2.1, ktorá sú opravené veci, ktoré nebolo možné implementovať?

Stránka obsahuje vnorené odstavce, čo tiež je proti XHTML 1.1 a kód by mohol byť sémantickejší.

Ale ako začiatočnícky počin je kód na vyššej úrovni.
daneček
Profil *
Je pravda, že <div> nesmí být jako kotva pro odkaz, ale nenapadlo mě lepší řešení :) A co designu týče, tak vydržte pracuju na novym, snad modernějšim, tzatim díky všem a pište dál
daneček
Profil *
Tady je alternativní design, řekněte, který z nich je horší...Díky www.webtvorba.ic.cz
DoubleThink
Profil *
Ten nový je lepší - ale jako hlavní webdesignerská reference je to sakra málo.
weckho
Profil
Jo ten novej se mi líbí víc.
PeterBA
Profil
V každom prehliadači to vyzerá inak.... celé to je rozhodené.

Verím že titulka "NEJLEVNĚJŠÍ WEBDESIGN" = webdesign zadarmo pre kamarátov a pod.... inak takejto tvorbe nedávam žiadne šance na presadenie sa. Nikde.
daneček
Profil *
Je pravda, že v Mozille se to nepochopitelně "boří", sice to moc nevadí, ale stejně...nevíte někdo jak ten problém odstranit? Díky
Martin
Profil
Myslim, že autor celé předělal, mohli byste to ohodnotit?
Citátor
Profil *
Nabízíme tvorbu či rekonstrukci webových stránek a aplikací. Podrobnější popis najde v sekci Služby Jelikož studujeme počítačové modelování, jsme schopni napsat i jiné, technycké, aplikace. Pracujeme s programovacími jazyky: C, C++, Fortran, Pascal a Delphi.
-------------------
Tolik citát ze stránek oněch expertů. Všimněte si, zejména slova "technycké". Jakéže university jste studenty?
AMD
Profil
Citátor
Na to už jsem je upozornil :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0