« 1 2 »
Autor Zpráva
avatar
Profil
Ahoj, prosil bych o kritiku kódu, seo, češtiny... co vylepšit.
Popřípadě i designu...
Jo a prosím jen k věci a konstruktivně.
Web je úplně "nový" - přesměrováno ze starého na novou adresu, nový je i kód, grafika a vlastně všechno.
Nahráno v neděli.

http://mandaly-obrazky.cz/

Díky moc.
Venca V
Profil
Web vypadá jako by připlul z roku, který ještě začínal jedničkou... Kód není nejhorší, i když pár zbytečných divů by se tam našlo. V menu ti chybí odkaz na stránku, kde mandaly prodáváš, proč? Řekl bych, že je to stránka celkem důležitá;-)

P.S.: Sorry za ot, ale z těch obrázků se mi chce zvracet...
Měsíček
Profil
Reaguji na avatara:

Jen tak pro zajímavost ..

Tohle je naprosto zbytečné a jen to zvětšuje kód.

<meta name="keywords" content="mandala,mandaly,esoterické obrázky,léčivé obrázky,obrázky,galerie,reiki,esoterika" />
<meta name="robots" content="index,follow" />
<meta name="googlebot" content="index,follow,archive" />
kletely
Profil
avatar
Híri to farbami :)

1) Nadpis "menu" by som tam nedával
2) menu sa mi nepáči
3) počítadlo vyhod
4) dizajn povedzne :)
Plaváček
Profil
Měsíček

Tohle je naprosto zbytečné a jen to zvětšuje kód.

No a?
Měsíček
Profil
No tak mrkl jsem na to ještě jednou ..

1.] Nelíbí se mi barva/podtržení odkazů v patičce napravo.
2.] Toplist statistika nikoho nezajímá kromě tebe (nechceš si ho skrýt pro své
účely?
3.] Nedávej tam obrázek "Menu" ..
4.] Možná by bylo lepší kdyby nebylo děláno Menu jednotlivými obrázky.
5.] + jak jsem už napsal výše vyhodit zbytečný META tag {robots, googlebot, author}.
6.] Proč dvě definice pro Faviconu? Stačí jedna - správná.

Ať se daří

EDIT: omlouváme se za větší chybu v 5 bodu .. můžeš vyhodit {robots,googlebot,keywords} omylem, jsem ti tam hodil authora :)
Měsíček
Profil
"No a?"

viz konec věty [ .. a jen to zvětšuje kód. ]
Plaváček
Profil
Měsíček

viz konec věty [ .. a jen to zvětšuje kód. ]

Tak se ptám znovu. No a?
Měsíček
Profil
Plaváček

"Tak se ptám znovu. No a?"

Třeba nic ;-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Plaváčka:
No a zbytečně zvětšený kód je zbytečně větší než nezvětšený kód. Je lepší vědět, co co dělá a co nic nedělá, než slepě kopírovat kdejakou ptákovinu.

Reaguji na Měsíčka:
vyhodit zbytečný META tag {robots, googlebot, author}.
Autora bych nechal.

Reaguji na avatara:
Pokud si rozkliknu miniaturu obrázku, otevře se mi jen trošku větší miniatura. Větší verze nemáš?
Měsíček
Profil
"„vyhodit zbytečný META tag {robots, googlebot, author}.“
Autora bych nechal. "


Omlouvám se překlep .. místo "author" -> "keywords" :)
avatar
Profil
No tak mrkl jsem na to ještě jednou ..
1.] Nelíbí se mi barva/podtržení odkazů v patičce napravo.
a jakou barvu bys tam dal, cokoli jiného mi tam neladilo?

2.] Toplist statistika nikoho nezajímá kromě tebe (nechceš si ho skrýt pro své
účely?
nevím, ještě to promyslím, mě např statistika, když jsem na cizích webech zajímá

3.] Nedávej tam obrázek "Menu" ..
obrázek menu je tam záměrně, aby to nebylo takové strohé...
už podruhé zmíněné menu hmm..., ale co tam dát, jen holé menu bude vypadat prázdně

4.] Možná by bylo lepší kdyby nebylo děláno Menu jednotlivými obrázky.
jde o "umělecký" web, to je také schválně

5.] + jak jsem už napsal výše vyhodit zbytečný META tag {robots, googlebot, author}.
když je vyhodím, tak mi to sníží hodnocení v určitých "seo katalozích/měřičích", tak nad tím se též zamyslím

6.] Proč dvě definice pro Faviconu? Stačí jedna - správná.
jednu mám statickou, druhou animovanou, ale asi je fakt blbost, mít tam obě, nějak mi to nedošlo

Ať se daří
Měsíček
Profil
"když je vyhodím, tak mi to sníží hodnocení v určitých "seo katalozích/měřičích", tak nad tím se též zamyslím "

Například http://seo-servis.cz/ ? Je chybný .. META tag robots se používá jedině když chceš něco zakázat a nebo něco zakázat a něco povolit - jinak je zbytečný protože boti ji budou prohledávat defaultně a nezajímá jich tvé požehnání, obdobně je to googlebotem .. keywords je zbytečný tuplem, byl mnohokrát zneužíván a teď na něj boti vyhledávačů naprosto kašlou - a je to dobře.
avatar
Profil
"když je vyhodím, tak mi to sníží hodnocení v určitých "seo katalozích/měřičích", tak nad tím se též zamyslím "
Například http://seo-servis.cz/ ? Je chybný .. META tag robots se používá jedině když chceš něco zakázat a nebo něco zakázat a něco povolit - jinak je zbytečný protože boti ji budou prohledávat defaultně a nezajímá jich tvé požehnání, obdobně je to googlebotem .. keywords je zbytečný tuplem, byl mnohokrát zneužíván a teď na něj boti vyhledávačů naprosto kašlou - a je to dobře.
No, popravdě jsem to tam přidal dodatečně, nebyl jsem si zcela jistý, jestli to tam mám tedy dávat, nebo ne...
Krom seo-servisu, jsem to kontroloval i v seo.webber.cz, ale po "horších" výsledcích, jsem to tam přidal.
Keywords bych tam nechal, někdo píše, že nechat jiný ne, když to tam bude, nic tím nezkazím.
Jinak datovou náročnost neřeším, protože se mi bohužel nepovedlo zmenšit "obří" hlavičku je v png a to jsem prostě nedokázal níže stáhnout ... :-(
avatar
Profil
Něco spravím, nad něčím popřemýšlím a něco nechám tak, jak je.

Díky moc všem.
Bubák
Profil
Obrázky mají zbytečně EXIF, zbytečně to zvětšuje jejich datovou velikost.
avatar
Profil
Bubák
Obrázky mají zbytečně EXIF, zbytečně to zvětšuje jejich datovou velikost.
Aha, tak to jsem si nevšiml... díky za info.
Ghosting
Profil
Upřímě se mi nelíbí favicon, ale to je věc vkkusu.
Kód je pěkný, dá se v něm vyznat nevím jak je to s validitou.
Počítadlo dost straší, dal bych ho pryč, nebo ho nějak šikovně uklidit.
avatar
Profil
Ghosting
Upřímě se mi nelíbí favicon, ale to je věc vkkusu.
to jo, zvažoval jsem ještě jednu verzi (tentokrát bez animace)

Kód je pěkný, dá se v něm vyznat nevím jak je to s validitou.
díky (vše by mělo být validní)

Počítadlo dost straší, dal bych ho pryč, nebo ho nějak šikovně uklidit.
hmm, tak už po několikáté počítadlo...
buď mu dám svůj "kabátek", nebo zvolím jinou variantu zobrazení, ale spíš zvolím nějakou menší variantu...
když ho dám pryč, bude to moc prázdné...
Bubák
Profil
4.] Možná by bylo lepší kdyby nebylo děláno Menu jednotlivými obrázky.
Já bych menu pochválil. Každá položka menu je dělaná pomocí CSS jedním obrázkem se dvěmi stavy a je použitý image replacement.
Railbot
Profil

Omlouvám se překlep .. místo "author" -> "keywords" :)

Překlep jak noha Máňo. Kdybys radši uznal, že píšeš blbosti.
avatar
Profil
Bubák
„4.] Možná by bylo lepší kdyby nebylo děláno Menu jednotlivými obrázky.“
Já bych menu pochválil. Každá položka menu je dělaná pomocí CSS jedním obrázkem se dvěmi stavy a je použitý image replacement.
díky za uznání :-)

Railbot

Omlouvám se překlep .. místo "author" -> "keywords" :)“
Překlep jak noha Máňo. Kdybys radši uznal, že píšeš blbosti.
Keywords nebudu odstraňovat, mají ho tam většinou všichni a stejně nikdo pořádně neví, jestli jsou fakticky k ničemu, nebo jestli se na ně třeba bere nějaká menší váha, kdo ví....
Měsíček
Profil
"Překlep jak noha Máňo. Kdybys radši uznal, že píšeš blbosti."

Tak povídej ;) víš, že tvé bajky rád poslouchám.
Chamurappi
Profil
Reaguji na avatara:
jednu mám statickou, druhou animovanou, ale asi je fakt blbost, mít tam obě
Není to blbost, pokud chceš mít v některých prohlížečích animovanou a v jiných statickou. Ani jedna z tvých ikonek mi ale nepřipadá hezká.

Krom seo-servisu, jsem to kontroloval i v seo.webber.cz
Z louže do bláta.

se mi bohužel nepovedlo zmenšit "obří" hlavičku je v png a to jsem prostě nedokázal níže stáhnout
Musí být v PNG? JPG by bylo menší a při nízké kompresi by ztráty nebyly znatelné.

díky (vše by mělo být validní)
Prohlížeče (a český validátor) interpretují tvůj kód jako nevalidní HTML, nikoliv jako validní XHTML.

stejně nikdo pořádně neví, jestli jsou fakticky k ničemu
Viz diskuse o keywords.
Ghosting
Profil
avatar
když ho dám pryč, bude to moc prázdné...
Tak to místo zaplácni třeba náhodnou fotkou, s odkazem na galerii :)
avatar
Profil
Chamurappi
„Krom seo-servisu, jsem to kontroloval i v seo.webber.cz“
Z louže do bláta.
aha, tak díky za info

„díky (vše by mělo být validní)“
Prohlížeče (a český validátor) interpretují tvůj kód jako nevalidní HTML, nikoliv jako validní XHTML.
Tak to teda ne, jediný správný je jen jeden, a to oficiální validator.w3.org a tam to mám v pořádku na 100% xhtml ve strictu!
Už se to někde řešilo, ten český je k ničemu - 1. není oficiální za 2. všichni co znám používají pouze www.w3.org a za 3. je svatý :-)))
Nechci se fakt dohadovat..., ale ten český snad nikdo nepoužívá, nebo snad ano???

„stejně nikdo pořádně neví, jestli jsou fakticky k ničemu“
Viz diskuse o keywords.
díky pročtu to
imploder
Profil
Venca V
Web vypadá jako by připlul z roku, který ještě začínal jedničkou...
To je tím amatérským přilepením fotky izolepou nebo něčím jiným? Mně to připadá graficky povedené. Nevím, v čem se to podle tebe podobá primitivním starým škaredým webům. Tohle vypadá jako web z roku, který ještě začínal jedničkou... (a taky z takového roku pochází).

Jak jsem říkal, velice barevné a přitom graficky povedené. Co by stálo za zlepšení je členění textu, jednořádkové odstavce působí chaoticky. Některé pojmy by to chtělo vysvětlit, "vyšší vedení" zní komicky (něco jako "delší vedení"? :-)) a člověk neví, co si pod tím představit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na avatar:
Tak to teda ne, jediný správný je jen jeden
Prohlížeče pracují správně? Používají na tvůj kód HTML parser stejně jako český validátor.

ten český je k ničemu - 1. není oficiální
Co projde jím, to projde i oficiálním.

a za 3. je svatý :-)))
A za 4. je můj. Děkuji za (zřejmě nechtěné) svatořečení :-)

ten český snad nikdo nepoužívá, nebo snad ano???
Pár tisíc lidí ho užívá pravidelně a skončí u něj i každý, kdo hledá validátor vyhledávačem. Nedávno byl v Seznamu první i na dotaz „XHTML“, teď je druhý (stejně jako na „HTML“).
Záleží na tom, jestli ho někdo používá? Píšeš stránky pro validátory nebo pro prohlížeče?
avatar
Profil
imploder
díky za podporu a pochvalu stránek
Jak jsem říkal, velice barevné a přitom graficky povedené. Co by stálo za zlepšení je členění textu, jednořádkové odstavce působí chaoticky. Některé pojmy by to chtělo vysvětlit, "vyšší vedení" zní komicky (něco jako "delší vedení"? :-)) a člověk neví, co si pod tím představit.
aha, s těmi pojmy máš pravdu, když tam přijde "běžný smrtelník" (což asi skoro nepřijde, protože nebude hledat mandaly), tak tomu moc nebude rozumět, možná bych mohl udělat nějaký esoterický minislovník, nebo u toho vysvětlivku....
Chamurappi
Pár tisíc lidí ho užívá pravidelně a skončí u něj i každý, kdo hledá validátor vyhledávačem. Nedávno byl v Seznamu první i na dotaz „XHTML“, teď je druhý (stejně jako na „HTML“).
Záleží na tom, jestli ho někdo používá? Píšeš stránky pro validátory nebo pro prohlížeče?
Dobře, tak jo, teď jsem se na to díval, jenže většina lidí co dělá weby používá XHTML.
Schválně dej hledat v seznamu "webdesign" nebo "tvorba www" a všichni co jsou na první a druhé stránce mají XHTML a ne HTML. Tím samozřejmě nechci říkat, že je to správně.
Ale asi i to předělám, no uvidím...
avatar
Profil
Tak jsem se teď koukal na ten validátor a asi to předělám, nebude to nic drastického :-)
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0