Autor Zpráva
XNF
Profil *
Ahoj... tady jeden webik co mi sebral hodne casu a jeste aisi sebere, protoze ho bude cekat optimalziace odkazu... jestli to teda nekdo da do kupy. ja delal jen grafiku a sablony a navrh jak to ma cely fungovat.

jinak nevi nekdo proc mi google jako hlavni stranku zaindexoval Ztracene_heslo.php ? jsem z toho na svestku, nekdo najde muj web, klikne a bude na ztracenym hesle :-O ... nechapu...

http://www.fiskars-obchod.cz
kvelbik
Profil
Jestli je to nová stránka, tak to google srovná..

Jinak. dělat optimalizaci odkazů až ted je trochu pozde...se nediv že te googlik indexoval tak, jak te indexoval
BHMarten
Profil *
nejak mi uniklo si tohle pohlidat a clovek co to psal uz na to nema cas a s psanim webu ve svym volnu vicemene skoncil, takze to musim vyresit nejakym odvazlivcem, ktery se na to podiva a za uplatu to nejak porovna a pomuze tomu trochu, ale urcite to takhle nechi nechat.
zatim byl u me GOOGLEBOT 2x... web ma asi 50 Mb takze poprvy natahal 50Mb a podruhy dalsich deset. zvlastni je ze testovaci web co byl driv na iC.cz si nacetlo JYXO a jako titulni stranku ma taky ztraceny heslo, tak jsem si rikal, jestli to google nevzal z toho jyxa jako existujici zpetny odkaz. protoze tehdy na ic TEN WEB NEBYL HOTOVEJ A nebylo moc co indexovat... nevim no.. kazdopadne z uvodni stranky nema google nic.
kliker
Profil
Chyba zabezpečeného spojení!!!
kliker
Profil
https://www.fiskars-obchod.cz/
BHMarten
Profil *
ta >>> Chyba zabezpečeného spojení!!! tim myslis co pls ?
Lexter
Profil
Dneska nemám nějak chuť kritizovat, ale co mi přišlo úsměvné je:

Dobrý den, [vyplněné jméno] Vám doporučuje navštívit internetový obchod www.fiskars-obchod.cz, který se zabývá prodejem kompletního sortimentu značky Fiskars.

Jde o doporučení mejlem. O to by ani nešlo, ale v samotném mejlu se nepíše nic o tom, čím se vlastně obchod zabývá (druh sortimentu).
BHMarten
Profil *
druh sortimentu = kompletni sortiment znacky FISKARS :) preci..... a kdo nevi co FISKARS je, tak se pujde podivat... hodi se dodat ze tento formular je doporucujici formular pro sve zname, kterym chce nekdo poslat dobry tip... a je tam navic okno, kam muze dotycny dopsat svou soukromou informaci pro adresata... ja osobne bych spise kritizoval to, ze v polozce e-mail neni jasne ci email to ma byt.. adresat ? nebo ten odesilatel ? to jeste musim upravit.. to si myslim ze je zavaznejsi "chyba" nez nespicifikovani konkretniho sortimentu. ale diky moc za komentar !
Lexter
Profil
BHMarten
kompletni sortiment znacky FISKARS :)
Že mě to nenapadlo hned. Už mi pár těchhle mejlů došlo, okamžitě jsem je smazal. Myslím, že není problém připsat dvě tři slova o čem obchod je. I když to bude známý a pošle mi mejl s nic neříkajícím obsahem, půjde do koše.
BHMarten
Profil *
Fajn, beru to jako doporučení a podumám nad tím... díky.
Lexter
Profil
A jinak.

1) Bez obrázků mizí hlavička, tím i logo a já nemohu na první pohled poznat, kde jsem. Taktéž zmizí popisky košíku, nadpisy ve sloupcích atd...
2) Nebylo by na škodu v navigaci označit, co se rozbaluje a co ne. Je to příjemné zpřehlednění.
3) Moc nepobírám odkazy uvedené pod obsahem z nichž každý má napsáno fiskars. Pryč s tím, je to na nic.
4) Bez stylů se mi nejdřív zobrazí dlouhatánská navigace a až za ní obsah. Chtělo by to obráceně s odkazem přeskakujícím na kotvu navigace. Vůbec by to chtělo zpřehlednit. Takový hr s display: none; dělá divy ;).
5) Nevidím důvod ztučňovat tolik textů.
6) Nefunguje mi přidat do oblíbených a vůbec bych to dal pryč. Kdo to chce, ten to umí.
7) Postrádám kliací logo jako máme tady na diskusi.
8) Graficky to není nejhorší, ale dalo by se na tom zapracovat.

To jen pár postřehů, kolegové mě jistě doplní.
BHMarten
Profil *
Lexter

fajn.. diky...
bez obrazku jsem to nikdy nezkousel :)
v menu u toho co pokracuje dal jsou sipky, jestli myslis tohle.. to bude asi problem prohlizece, ze to neumi zobrazit.
no ty odkazy pod uvodem jsou mozna na nic, ale kdyz se neco googli tak to zaznamena i tyhle texty, bral jsem to jako moznost rozsireni klicovych slov..
bod 4 nepobiram :)
nefunguje prodat do oblibenych - to myslim neslo v Opere... programator na to neprisel ( ja delal design a grafiku )
klikaci logo - ucel ?
Lexter
Profil
BHMarten
bez obrazku jsem to nikdy nezkousel :)
Je to důležité. Hlavně si zapamatuj. Alty, podkladová barva podobná s barvou obrázku.

no ty odkazy pod uvodem jsou mozna na nic, ale kdyz se neco googli tak to zaznamena i tyhle texty, bral jsem to jako moznost rozsireni klicovych slov..
To bych bral spíš jako čuňačinku.

nefunguje prodat do oblibenych - to myslim neslo v Opere... programator na to neprisel ( ja delal design a grafiku )
Já hlavně nevidím důvod něčeho takového. Na portál typu Seznam? Proč ne, zde je to ale na nic.

klikaci logo - ucel ?
Lidi si čím dál tím víc zvykají na to, že odkaz v logu vede na úvodní stranu webu. Je to jednoduchý způsob, jak se dostat na úvod a například hledat kýženou informaci z "čistého štítu".

v menu u toho co pokracuje dal jsou sipky, jestli myslis tohle.. to bude asi problem prohlizece, ze to neumi zobrazit.
Opera mi je začala zobrazovat až po pár minutách na webu. Zajímavé. Možná to bude datovou náročností webu. Každopádně i to by se mělo napravit.

bod 4 nepobiram :)
Je to jednoduché. Ne každý používá grafické prohlížeče. Někteří lidé mají textové, někteří si vypínají styly kvůli datům, přehlednosti, čitelnosti. Je pak lepší předat jim i touto formou web přehledný a relativně snadno použitelný.

Co se týče hr. Jednotlivé bloky v kódu (hlavička, obsah, menu, sloupce, atd.) odděl pomocí <hr style="display:none">. Pokud bude klientský prohlížeč disponovat schopností pracovat se styly a bude tato volba zapnuta, na webu nic nepoznáš. Ovšem když se z nějakého důvodu styly nezobrazí, tag hr se ukáže a opticky jednotlivé bloky oddělí.
BHMarten
Profil *
urcite vecny a logicky pripominky co maji hlavu a patu... dik moc Lextere... postupem casu se to muze doladit.
BetaCam
Profil
Lexter
Opera mi je začala zobrazovat až po pár minutách na webu. Zajímavé. Možná to bude datovou náročností webu. Každopádně i to by se mělo napravit.

No nevim na datovou náročnost bych to nesváděl. Je pravda, že při prvním požadavku na server je datovej přenos "velký", ale při druhém požadavku je již v celku normální. Viz screenshoty ( testováno na pomalém internetu ) :

První požadavek na hlavní stránku



Druhý požadavek na hlavní stránku



otázka také je kdy ste to přesně zkoušel protože ješte včera ráno bylo na serveru zakázáno kešování. Autor, který totiž napsal aplikaci vtipně zakazoval veškeré kešování pomocí hlaviček a proto se vždy všechno tahalo znovu, ale to již teď není pravda a web se kešuje. Je tedy možné, že ste zkoušel web ještě v době, kdy bylo kešování zakázáno.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0