« 1 2 »
Autor Zpráva
pantondavo
Profil
Tě pic,
na víkend jedu mimo síť, tak bych si chtěl nechat zkritizovat návrh na svůj nový web. Je to, dá se říct, konečná varianta. Design je podle mých představ, zásadní změny nepředpokládám. Za všechny názory, kritické pohledy i pochvaly předem díky.

Zajímá mě tedy:

1| Co vám na stránce chybí?
2| Co vám na stránce přebývá?
3| Jak na vás celkově působí jako celek?
kletely
Profil
pantondavo
No:
1| Co vám na stránce chybí?
Pätička
2| Co vám na stránce přebývá?
Asi nič.
3| Jak na vás celkově působí jako celek?
Až na ten prechod je to v pohode :)
Nox
Profil
Chtělo by to nějak oživit, to je asi nejpodstatnější, co bych k tomu řekl

Odkazy bych podtrhal, hlavně v úvodním textu

Text v hlavičce bych zpracoval lépe, vypadá to tam tak ledabyle pohozené (a šedavý gradient
moc živosti, o které jsem psal, také nepřidá)
imploder
Profil
Proč už tam není ta loďka? S ní to bylo mnohem veselejší. Teď je to sice taky pěkné, ale takové prázdné.
člen
Profil *
Je to prázdne. mám z toho pocit, ako keby boli tie písmená hodené na obrázok, určite by to textovú zónu chcelo nejako ohraničiť, trebárs aj loďka v logu by pomohla. Je to naozaj prázdne, nemám z toho dobrý pocit... Ale ináč obrázok pekný ;)
Měsíček
Profil
líbí, není to přeplácané a to je fajn.
Dranel
Profil
pantondavo
1| Co vám na stránce chybí?
Patička, rámečky kolem obrázků krom prvního (u něj už je), výraznější oddělení částí webu (menu - obsah - patička), podtrhané odkazy, smysluplný text v hlavičce...

2| Co vám na stránce přebývá?
Modrý gradient. Buď musíš ošetřit délku stránky (což vzhledem ke zvětšování písma nejde), nebo to s pozadím vymyslet jinak. Plynulý gradient až dolů nikdy nebude. Buď nebude celý, nebo bude kus chybět. Co má být pak? Jednolitá barva? To nebude hezké.

3| Jak na vás celkově působí jako celek?
Utopeně. Jediné spestření jsou vlnky. Vše od nich dolů se už jen topí pod hladinou. Prostě mi tam chybí ta čtvrtka, na které to bylo napsáno :-)


imploder
Proč už tam není ta loďka? S ní to bylo mnohem veselejší. Teď je to sice taky pěkné, ale takové prázdné.
Protože pantondavo to chce mít profesionální, nikoli plné obrázků, pokud jsem to dobře pochopil.
Railbot
Profil
Protože pantondavo to chce mít profesionální, nikoli plné obrázků, pokud jsem to dobře pochopil.
Od kdy profesionální = nudné a bez ilustrací?
Dranel
Profil
Railbot
Od kdy profesionální = nudné a bez ilustrací?
Dobře. Uznávám, že jsem to neřekl zrovna nejlépe, ale snad to každý pochopí :-)
Nox
Profil
Dranel
Jak's to tedy myslel? Tomáš Pojeta, Plaváček... neberu je jako neprofesionály
Dranel
Profil
Nox
Neměl jsem na myslí profesionální. Spíše jsem chtěl říci moderní. A moderní je vyhlazené, minimalistické. Bez zbytečné umělecké grafiky. Tak jsem to myslel.
imploder
Profil
Dranel
A moderní je vyhlazené, minimalistické. Bez zbytečné umělecké grafiky.
Myslím, že ta loďka tomu může jenom pomoct. Ani Japonci nemají svoje minimalistické "zahrady" postavené z betonových kvádrů (no možná mají, ale co na tom? :)). Pokud moderní opravdu znamená strohé, pak je paradoxní, že moderní web a technologie se nevrací do doby začátků internetu, příp. psacích strojů. A že moderní linuxové distribuce nevypadají jako Slackware. Teď, když už je možné celkem jednoduše dělat i ne úplně primitivní stránky tak, aby se to bezproblémově zobrazilo na různých prohlížečích, by se toho zase pro změnu nemělo využívat? Lidi mají mnohem rychlejší net, nemusí se vypínat obrázky kvůli pomalým modemům. A nemusí se tak drasticky komprimovat. Takže když už jsou možnosti jak nemít stránky strohé a přitom je mít bezproblémově funkční - což si určitě lidstvo přálo - tak se zase máme snažit tam nic nedávat? Kam ten svět spěje...
pantondavo
Profil
Jelikož jsem s Dranelem v kontaktu úzce, chápu jak to myslel a jak jsem já myslel skrytí loďky. Tímto končím diskuzi o modernosti a profesionalitě a pokračujme v hodnocení mého návrhu. Díky.
Lexter
Profil
Je to docela strohé, ale proč ne. reference ukazuješ hned zkraje a to oceňuju. Logo se mi líbí, jen bych čekal výraznější patičku a trochu víc bych se zaměřil na výraz vodička. Z toho se dá leccos odvodit a právě z tohoto bych dotvořil doprovodnou grafiku.

Jsi na lodi a zákazník s příšernou prezentací mávající nad hladinou volá o pomoc. Ty po něm hodíš kruh a zastavíš ho metr před ním, i když už zákazník polyká anděláčky. Kruh je odkazem na kterém je napsáno KALKULACE CENY. Já vím, morbidní, ale srandu si s tím užiješ :).
imploder
Profil
pantondavo
pokračujme v hodnocení mého návrhu
OK. Mně se nelíbí, že tam není ta loďka. Když tam byla, bylo to lepší. Stránka měla nějaký motiv, nebyla tolik jednobarevnou plochou, na kterou člověk snadno zapomene a poplete si ji s mořem jiných. Bylo v tom víc umělecké originality a to si myslím se zvlášť u grafika cení.
grimword
Profil
bez lodky je to nuda
pantondavo
Profil
Lexter
Ach, kolik nocí jsem tímto probděl :-) Nakonec jsem se rozhodl spíše pro "firemní web" než kreativní "akademické" portfolio.
tozi
Profil
Prehľadné,jednoduché treba len v hlavičke niečo doplniť . Zíva to tam prázdnotou.
pantondavo
Profil
Trochu jsem rozčlenil a "vylovil" jednotlivé části stránky. Jak se jeví teď?

http://img4.imgup.eu/gn_vodicka_titul_01_kopie.jpg
Dranel
Profil
Dle mě o hodně lepší. Přehlednější, jemnější, čistější. A bez okoukaného gradientu :-)
ondla
Profil
lepší, ale nahoře ty vlnky bych vyhladil jako v předešlým návrhu :-)
pantondavo
Profil
ondla
Vlnky jsou pouze rastr.
Lexter
Profil
pantondavo
Rastr se nedá vyhladit? 8)
pantondavo
Profil
Lexter
V tomto případě se jedná o vektorový objekt hozený do PS, poté vyrastrovaný, pro moji potřebu náhledu naprosto dostačující, rastry, v tomto slova smyslu, jsem nikdy nevyhlazoval, jelikož v konečným výsledku to nebude 8)
Lexter
Profil
pantondavo
Já jen, že je to fakt zubaté. Osobně nevím, proč nenatáhnout linku přímo v psku a po této lince nenasázet kolečka. Výsledek by byl vyhlazený a detaily dělají divy.
pantondavo
Profil
Lexter
Je to proto, že původní vektorový onjekt s přechodem jsem vyrastroval, abych mohl obarvit jednotlivé části. A tím se to vyzubatilo. Jka řikám, v originále to nebude. Samozřejmě by to šlo metodou, kterou jsi popsal, ale to je dvojí práce, když to už jednou mám v křivce a používám to všude, kde potřebuju svoji vizuální identitu :-)
pantondavo
Profil
Přidávám další postupné vylepšení grafického návrhu webu. Co vy na to?

http://img0.imgup.eu/gn_vodicka_titul_02.jpg
Railbot
Profil
Když už tam máš to klišé s vodní hladinou, proč ji tam máš 3x? Nebylo by lepší to pojmout jako obloha - hladina (voda) - půda? Ty dvoje vlny mi tam přijdou navíc. Ten obsah by šel oddělit pěknou vkusnou čarou a stále by to vypadalo dobře, ne-li lépe.
pantondavo
Profil
Railbot
No, myslím, že portfolií založených na, možná oblíbeném, obloha–voda–půda je dost, to nechci. Já se soustředím pouze na vodu, oblohu řeším jen sporadicky.
Railbot
Profil
pantondavo
Tak v tom případě jen říkám, že 2x vlnky pod vodní hladinou je nesmysl a nelíbí se mi to :o)
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0