Autor Zpráva
Inpocasi
Profil
Jak se Vám líbí design (popř. co byste přidali nebo odebrali) mého nového připravovaného webu: VaseVanoce.cz?

Jde o web o Vánocích (českých - takže žádný Santa :-) ). Obsahově hotový ještě není, jen design.

Mám připravené tyto sekce:
* O vánocích
* Stromeček
* Recepty
* Vánoční trhy
* Vánoční SMS
* Vánoční přání
* Výzdoba bytu
* Vánoce u moře

- pokud by vás napadla ještě nějaká, určitě ji sem pošlete (a o čem by měla být).

Za všechny nápady a připomínky moc děkuji.
Gekon
Profil
Co třeba něco jako Vánoční zvyky, obyčeje? To k tomu neodmyslitelně patří, řekl bych.
Zvýraznil bych hover v menu, jinak to vypadá pěkně. Nešel by ten nadpis webu udělat jako text? Jsem nervózní, když něco nemůžu označit ;-)
Plaváček
Profil
Inpocasi

Pokud se mohu vyjádřit, pak celý design je nesmírně kýčovitý a totálně bez nápadu. Nicméně dobrý web dělá obsah, tak počkáme, s čím přijdeš :)
Lexter
Profil
1) Příliš velká hlavička.
2) Nenavazuje ti obrázek na pozadí.
3) Vyhraj si s bezobrázkovým zobrazením.
4) Nelíbí se mi nesmyslné použití brk.
5) V navigacích podobného typu jsem vždy oceňoval display: block; u odkazů, abych se nemusel trefovat do písmenek.
6) Obrázky postrádají nadefinovaný rozměr. A obrázek s altem Řecko?
7) Opět a zase zdvojený copyright. Ani jednou tam být nemusí.
8) Horní oblouček menu má po krajích zoubky.
9) Ilustraci si dělal ty?
10) Nebál bych se celoklikací hlavičky.

Jednoduché, není to špatné.
vydrus
Profil
Inpocasi
Levé menu je nekontrastní. A krom stromku mi tam vánoce nic nepřipomíná.
Inpocasi
Profil
Lexter
2 - upravím
4 - nevím, co máš přesně na mysli
5 - opraveno
6 a 7 - dodělám s obsahem
8 - opraveno
9 - stromeček jsem nedělal - kdybych ho dokázal nakreslit, tak by asi celkový design vypadal jinak :-)
10 - to se spíše bojím - někdo se překlikne (nebo nechtěně klikne) a pak mu prohlížená stránka zmizí na úvodní

Dík.

Gekon
To jsem chtěl zařadit do sekce "O vánocích". Ještě uvidím, podle množství. Dík

Plaváček
S ohledem na konkurenci je ten design stále nadprůměrný.
Lexter
Profil
Inpocasi
Vícenásobné br tam kde má být p, další brka tam kde má být margin. Týká se to hlavně části pod kalendáři.

Nemusíš ji rozklikávat úplně celou, ale postačí, když bude klikatelná po celé šířce až po vrcholky kopečků.
Mistr
Profil
Inpocasi
(1) Přimlouval bych se za zvýraznění hoveru v menu, jak zde již zmínil Gekon.
(2) V MSIE 6 SP 2 se text špatně označuje při vybírání myší. Má jakoby usekané spodky písmen.
(3) Chválím zabudování klikacího loga. Zajisti ještě, aby i v MSIE 6 SP 2 se nad logem zobrazovala pacička, nikoliv šipečka.
(4) Na širokém monitoru je více patrné rozhraní mezi jednotlivými obrázky, z nichž je tvořené hvězdičkové pozadí. Prosím, zamysli se ještě nad jejich lepším vzájemným navazováním.
(5) Skoro se divím, že web s ohledem na Tvé předchozí projekty nemá adresu in-vanoce.cz :-)
Inpocasi
Profil
Mistr
2 a 3 - podívám se na to
4 - pokusím se předělat
5 - nějak se mi to k tomu nehodilo - přece jenom jak mohou být Vánoce IN, ty mají být spíše svátky tradic a zvyků. Ještě jsme uvažoval o doménách ivanoce.cz (to vypadá, ale jako nějaké jméno), mojevanoce.cz, ceskevanoce.net a samozřejmě i o doméně vanoce.cz :)

Díky za připomínky.

Lexter
Jo aha, já jsem tam hledal nějaké brky napsaní :-)
Inpocasi
Profil
Už je hotový tak ze 70% i obsah. Můžete hodnotit.
Lexter
Profil
Sekce o vánocích. Fotka ježíška v jeličkách a hned pod ním santa k němu připodobněný. Co mě ale dostalo, je:

Největší půvab mají Vánoce pro malé děti těšící se na ozdobený stromeček a dárky, které jim přiveze Ježíšek na nebeských saních.

Tak nevím, jestli bys ten web neměl smazat :D. A pak nadávaj, že vznikaj antisantovský komunity.
Fíďa
Profil *
Design webu se mi moc líbí, jen to modrý pozadí postranách bych lehce zesvětlil aby vynikl hlavní panel.
Inpocasi
Profil
Lexter
:-) Jak jinak si představují děti Ježíška? Vždyť už v době komunismu, kdy u nás žádný santa nebyl, jsme si ho představovali jako člověka v červeném kabátě a v saních (podobně si představujeme i tehdejšího dědu mráze :-)).
Jimmy Hayek
Profil
Inpocasi
Vždyť už v době komunismu, kdy u nás žádný santa nebyl, jsme si ho představovali jako člověka v červeném kabátě a v saních (podobně si představujeme i tehdejšího dědu mráze :-)).
Hmm, teda v dobách komunismu jsem nežil a jestli to je fakt, tak docela lituju ty, kteří žili...

K webu:
Jak bylo řečeno, je to hodně kýčovité, ovšem mám takový pocit, že i moderní pojetí Vánoc je kýčovité, takže vlastně kýč je u tohoto webu + ;-)
Lexter
Profil
Inpocasi
Pak jsi další, co tupě opakuje zavedené nepravdy. Vychováváme mládež jako dobytci. Už vidím ježíše s dírami po hřebech a v tesařském rouchu, jak slézá komínem s pytlem na zádech sakra. Mimochodem si protiřečíš: "Jde o web o Vánocích (českých - takže žádný Santa :-) ). Obsahově hotový ještě není, jen design.".

Prostě si myslím, že by se dětem neměli cpát do hlav takové nesmysli. Ježíšek je ježíšek, santu si vražte někam.

:-) Jak jinak si představují děti Ježíška?
Není divu, když rodiče místo betlému koupí santu se soby se svítícími parohy. Buď alespoň jeden z mála, který nebude vykládat blbosti.
Inpocasi
Profil
Lexter
Já Santu nemam rád, už jen ten název ve mě vzbuzuje hnus, že leze komínem do bytu v tom je jednoznačný amerikanismus. Já tam klidně dám jiný obrázek (nijak významně se mi nelíbí), ale nevím jaký - možná Ježíška v podobě nějakého anděla, ale to jsem nikde nenašel - ono se to hledá těžko, když veškeré fotobanky jsou americké a tam jsou miliony santa clausů. Zase mi připadá ale škoda nemít na webu obrázek jak si představujeme toho, kdo v tom hraje podstatnou roli.
Lexter
Profil
Inpocasi
Tuhle fotku tam dáš a mě už vážně začne šibat :). Už ti tam schází jen Coca Cola ;).

Jen se podívejte na ten hnus pánové.
Jimmy Hayek
Profil
Lexter
Díky moc, právě jsi mi zkazil náladu... ;-)

Inpocasi
Myslím, že ježíšek nemá konkrétní podobu a je jen na fantazii každého dítěte (a rozumu rodičů), jak si jej představuje. A tudíž si myslím, že není potřeba ho připlácnout za každou cenu na web (to mi přijde docela hnus sám o sobě).
Když se řeknou Vánoce, tak se mi napříkladvybaví: stromeček, dárky, svíčky, baňky, kapr, sníh (sněhová vločka)... atd atd.

P.S. Jé, už aby byly Vánoce ;-)
Plaváček
Profil
Inpocasi

A co pravého českého? http://www.plavacek.net/jezisek.jpg :)
Lexter
Profil
Plaváček
To mi přijde lepší, není to tak amerikanizované a pořád to splňuje dětskou představu o někom, kdo jim ty dárky přiveze až pod šňupák a rodiče jakože neví.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Inpocasi:
Vždyť už v době komunismu, kdy u nás žádný santa nebyl, jsme si ho představovali jako člověka v červeném kabátě
Huh. To těžko.

(podobně si představujeme i tehdejšího dědu mráze :-))
Viděl jsi někdy Mrazíka?

Mimochodem, kódování jménem „win-1250“ neexistuje.
Inpocasi
Profil
Plaváček
Nádherné chalupy jak z nich jde kouř, nad nimi hvězda vše zasněžené a v popředí kupa dárků - to vše je moc pěkné, ale ten človíček vypadá jako kluk ze sousedství, který Ježíškovi ukradl dárky :)

Asi k tomu obrázku dám popis ve smyslu, že pravého Ježíška nahrazuje nechutný Santa Claus. Ty nebeské sáně mi ale nějak u Ježíška nevadí.
Plaváček
Profil
Inpocasi

ale ten človíček vypadá jako kluk ze sousedství, který Ježíškovy ukradl dárky :)

A kde myslíš, že český Ježíšek bere dárky?
Inpocasi
Profil
Chamurappi
http://www.vasevanoce.cz/jezisek.jpg

Jak se do Česka tedy dostala tahle pohlednice - rok mezi 1960 a 1970 - vyrobeno v Děčíně

K tomu kódování - Díky, už jsem to opravil.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Inpocasi:
Že by Einstein-Rosenovým mostem? Ježíšek musí používat k cestování nějaký druh červí díry, cestování časem není vyloučené. Pohlednice je tedy ze vzdálené budoucnosti a pošleš si ji jednou sám, abys v minulosti vytvořil svoji zkreslenou vizi o podobě Ježíška. Jak prosté…
Inpocasi
Profil
Chamurappi
Podle speciální teorie relativity jde cestovat pouze do budoucna a ještě to má jeden háček - ta pohlednice zatím nebyla poslaná (je prázdná) a není moje (už ani nevím, kde jsem ji vzal). Spíš bych to viděl, že v té době k nám pronikli nějací kapitalističtí agenti a podstrčili ji do trafiky.
Perry
Profil
Chybí tam diskuse.
Inpocasi
Profil
Perry
http://www.vasevanoce.cz/diskuse/ :-)

Myslíte, že tam mám dávat i tuhle sekci: http://www.vasevanoce.cz/vanocni-hry/ ?

A nevíte, kdy bych mohl sehnat v nějaké zahraniční fotobance obrázek Pracen (nebo taky se to cukroví nazývá jako Medvědí tlapky)? Docela bych ho potřeboval, ale nedaří se mi ho najít.
Railbot
Profil
Inpocasi
Nemám nic proti střílečkám, za svůj život jsem se na počítači něco nastřílel, ale na weu o Vánocích nikomu asi podobná hra chybět nebude, takže tu sekce tam dej, ale bez té druhé hry.
Inpocasi
Profil
Railbot
Ta druhá mě taky nijak nebere, ale zase jen jednu mi připadá málo. Mohl bych si nějakou nechat vyrobit, ale vůbec nevím kolik to stojí a kdo by takovou flash hru dokázal vyrobit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0