Autor Zpráva
Lexter
Profil
Chtěl jsem vytvořit něco domácky působícího, ne finančního megalomana, tak aby to působilo příjemně a čtivě.

http://lexter.name/dokumenty/navrhy/zfpa/

Tak zas do mě po dlouhé době.
el mariachi
Profil
nič v zlom, ale nemám rád takéto stránky kde sú v headeri usmievajúci sa ľudia alebo takíto bussinesmeni podávajúci ruku... je to proste všade, trh je tým presýtený, nie je to vyslovene zlé, ale absentuje tam nejaký nový originálny nápad
zvyšok stránky je relatívne klasický, tiež tam veľa nových nápadov nie je, ale oproti mnohým stránkam čo poznám je táto tvoja aspoň prehľadná, dobre zladené farby...
skúšal si na stránku umiestniť aj červenú farbu alebo inú teplú? určite nie vo väčšom množstve, ale skôr myslím ako dekoráciu, aby to nebolo príliš fádne. pôsobí to trošku chladným dojmom

ak by som to mal oznámkovať, tak by si asi dostal 7.5/10 :P
Lexter
Profil
el mariachi

alebo takíto bussinesmeni podávajúci ruku.
Podklady mám bohužel dané, ale musím se přiznat, že mě tam nijak nevadí. Možná ho dokážu dokopat k jeho výměně :), ale známe to všichni.

umiestniť aj červenú farbu alebo inú teplú?
Osobně se mi to nelíbí. Mám mnohem raději dvojkombinace.

nič v zlom
Však já to tak neberu :).
vydrus
Profil
Lexter
1) Nelíbí se mi zaoblené rohy u inputů a textarey. Jinde to ještě jde, ale tady už je to fakt moc. // Ta slova v těch polích po kliknutí zmizí? Nebo je to ukázka textu, jak bude vypadat, až tam bude vložen? V tom případě zarovnání do leva mi připadá divné...
2) Dále se ztotožňuji s el mariachiho názorem. Taky se mi to moc nelíbí, a tady se ten chlápek přímo vnucuje. Proč musí čumět zrovna na mě? // Jestli ho tam chceš mít, tak ho aspoň posuň trošku dolů, vypadá to, že je přilepený k té modré liště za vlasy.
3) Celou hlavičku (+ pravé horní menu) bych zmenšil. Zabírá to moc prostoru.
Falcon
Profil
Ja zas nemám rád keď tam sú stúpajuce vynosi (ten graf) ..Dobre vieme že skutočnosť je iná :-) ale reklama je reklama :-D ..Graficky sa mi to páči.. 8,5/10
Lexter
Profil
vydrus
Nečteš co píšu, ale to je fuk, díky za názor, poučím se.
Lexter
Profil
Falcon
Pravdu díš. Kdybych tam narval pokles, zákazníci by asi důvěrou nezvlhli :).
Nox
Profil
Ten chlápek vypadá výrazem jak z reklamy na věštce :) nebo něco takového obskurního

Jinak je to dobré, sice takové tmavé, ale v pohodě
Graf bych zkusil dát modrý
V pravým sloupečku bych ujednotil rohy (asi na ostré)
Lexter
Profil
Nox
Achich, jakou já mám smůlu, že jsem se nepostavil výslovnému přání dát ho do hlavičky a raději zákazníka nezbil do modra, že? :) Už se opakovat nebudu. Pokud ho přesvědčím, vyměním, mě sice nevadí, ale když by se lidem víc líbilo něco jiného, rád to udělám :).

Graf bych zkusil dát modrý
musel bych ho dát o dost světlejší, jinak by velmi zanikl a světlý graf mi pak v tmavé přijde jako strašné vypíchnutí.

V pravým sloupečku bych ujednotil rohy (asi na ostré)
Zkusím.
OnZ
Profil
Lexter

Kdy si vzal toho managera ( vím že to sem nepatří ale potřebuje se trochu ylepšit a zrovna mě napadla otázka ) já sem googlil ale nic nevigooglil ten obrázek máš od kienta nebo si ho našel někde na netu. Aby si pochopil jde mi o to kde hlet obrázky. Předem díky
Lexter
Profil
OnZ
Zaslal mi to s vysvětlěním, že je to z nějaké galerie, víc nevím.
Venca V
Profil
Lexter
Mě se to líbí moc. Tatam jsou různé záře, kudrlinky a podobné, dřív tvoje poznávací znamení (nebo je tohle jen výjimka?;-). Profi práce, reprezentativní web stylem odpovídající zaměření.

edit: Tedy, samozřejmě, že tam ty kudrlinky jsou, ale pěkně upozaděné slouží celku.
Lexter
Profil
Venca V
Musím říct, že tenhle návrh se mi také velmi líbí. Teď se ovšem chci zaměřit na toho blbce v hlavičce. Co se o něm začalo mluvit, už mi nepřijde jako objekt, který mi nevadí. Nápady by byli, uvidíme jestli budu muset použít bič.

(nebo je tohle jen výjimka?;-)
Kdepak, vší lidskou mocí se snažím vymanit z hranatého a kudrlinkového průměru jisté osoby. Ale to neřeš. Ne nejsem to já.

edit: V tomhle návrhu je zrovna vnitřní záře použita na mnoha místech :D.
Plaváček
Profil
Mně to přijde v pohodě, i když volba barev je o fous víc ponurejší, než by web finačního poradce zasloužil. Ale chápu, že s klientem je někdy těžké vyjít. Proto bych alespoň zvážil použití nějaké kontrastní barvy třeba pro nadpisy v obsahu.

Je ale fakt, že borec v hlavičce vypadá spíš jako kouzelník a osobně se domnívám, že by místo prázdné ruky měl třímat v pazouře nějaký ten papírový peníz. Nebo něco podobného, co by na první pohled návštěvníkovi řeklo, že se ocitl na webu finančního poradce, který rozdává tvrdou měnu plnými hrstmi :)
Lexter
Profil
Plaváček
Díky za radu, je vidět, že ten chlápek není nejvhodnější volba.

Proto bych alespoň zvážil použití nějaké kontrastní barvy třeba pro nadpisy v obsahu.
Dobrá rada, pokusím se na tom zapracovat.
Lexter
Profil
OnZ
Trošku jsem za tebe pohledal.
srigi
Profil
Lexter
Je to velmi pekne, ale header s grafom je moc prazdny. Skus pridat nejaky grid s gradientom do stratena. A hore ten typek prerusuje tu jemnu belasu linku, takze mu trocha odgumuj z vlasov.
Lexter
Profil
srigi
také děkuji za radu, chlápek půjde ale do pekel :).
Jimmy Hayek
Profil
Lexter
Moc se mi nelíbí to vnitřní stínování té hlavní části. Také se mi moc nepozdává formulář, asi bych mu nedával kulaté rohy...
Jinak pěkné, i když trochu na mě tmavé.

P.S. Jo, a abych si taky rýpnul do toho chlápka: nevzbuzuje ve mně důvěru... Připadá mi jako úchyl v parku, co ošahává školačky, ale chápu že jsi ho nevybíral ty, takže jako bych nic neřekl... ;-)
Lexter
Profil
Jimmy Hayek
dal jsem na nopxovu radu a "zrohatěl" formulář :).

Není jinak problém návrh zesvětlit, to je to poslední.

P.S. Jo, a abych si taky rýpnul do toho chlápka: nevzbuzuje ve mně důvěru... Připadá mi jako úchyl v parku, co ošahává školačky, ale chápu že jsi ho nevybíral ty, takže jako bych nic neřekl... ;-)
Ještě žes nic neřekl, jinak bych už byl sprostý :D.
Měsíček
Profil
Reaguji na Lextera:

Osobně se mi tam příliš nezamlouvají:

1.) Zaoblené rohy
2.) U tebe již monotypní menu. (nahoře vlevo)

Jinak samozřejmě dobrý návrh.
Lexter
Profil
Měsíček
No já dělám spoustu typů jak co se mi kdy hodí, možná se natrefuji do svého vkusu.

Zaoblené rohy
Vždycky se mi líbili a málokdy někdo něco namítal, takže to zatím nijak neřeším. Ale díky za radu, hodím na to při příští práci bulvu.

Jinak samozřejmě díky.
Plaváček
Profil
Lexter

Apropó. Nestylujte formuláře.

http://www.pixy.cz/pixylophone/2003_11_archiv.html

Třeba. Od doby zveřejnění Pixyho příspěvku se toho moc nezměnilo, snad jenom fakt, že existují javascriptové obezličky. Většinou ale přinesou víc starostí než užitku.
Lexter
Profil
Plaváček
Víš, když styluji pouze input text a textareu, nezaznamenal jsem nijaký problém. Třeba takový select mi dal samozřejmě vale. Ani na linuxu v mnoha prohlížečích, ani na windows ve větším množství. Prohlížeče mi je vykreslili jak jsem chtěl. Ale na Macu opravdu nevím. Ale odzkouším a kdyžtak pozměním.

Samozřejmě myslím majoritní prohlížeče.
Plaváček
Profil
Lexter

Se selectem pohoříš vždycky. S checkboxem hodně často. A Mac si dělá vždycky, co chce. Osobně se kloním k Pixyho názoru - formátuj bezpečně - čili co nejméně. Oblé rohy formulářových prvků bezpečné nejsou.

Své grafiky jsem se snažil tohle odnaučit kreslit, protože to dělalo problémy při komunikaci s klienty. Jsou prostě věci, které nejdou realizovat a hádat se s platícím zákazníkem nepatří k mým oblíbeným činnostem.

Více možná zde: http://www.plavacek.net/formulare/odkazy.html .
Lexter
Profil
Oblé rohy formulářových prvků bezpečné nejsou.
Už nejsou, cituji sebe:
dal jsem na noxovu radu a "zrohatěl" formulář :).

Ovšem budu se snažit víc krotit.

Jsou prostě věci, které nejdou realizovat a hádat se s platícím zákazníkem nepatří k mým oblíbeným činnostem.
Ani k mým.

Díky za radu i za odkaz, jde se študovat.
OnZ
Profil
Lexter
Můžeš mi vysvětlit podlě čeho si hledal když zadám chlápek s nataženou rukou nic to nevyhodí
Lexter
Profil
OnZ
Office, officeman, bussines atd... Chlápek s nataženou rukou, byť anglicky je velmi specifický dotaz a pochybuji, že by to takto otagovala většina lidí. Zadávej krátké a výstižné názvy.
KoLi
Profil
Ten chlápek mě fakt odrazuje.
Lexter
Profil
KoLi
Lidi nečtou, tenhle poznatek jsem získal už dávno, ale stále mě překvapuje... Nemá smysl něco vykládat... Místo aby do diskuse přinesli zajímavý poznatek, tupě opakují stejnou informaci dokola, což pomůže leda tak vám. Téma zamykám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0