Autor Zpráva
Chavier
Profil
Rád bych Vás poprosil o zhodnocení internetových stránek na adrese http://www.mclanskroun.cz Stránky jsou jednoduché, statické. Zajímal by mě Váš názor na grafiku a rozložení jednotlivých sekcí. Předem děkuji
mirag3
Profil
Ahoj, podľa mňa: -príliš široká hlavička
-design je jednoduchý, pekný
podľa mňa 6/10
kletely
Profil
Chavier
1) Dizajn je jednoduchý a v celku pekný, ale tú obrovskú hlavičku by som zmenšil.
2) klikacia hlavička
3) Validátor
4) ...
Miloš
Profil
Chválím, že mají jednotlivé stránky každá vlastní <title>.
Přesto stojí za zamyšlení následující obrázek:
 


Jak podle <title> poznám, na které jsem stránce?
Je-li nadpis webu dlouhý (což „Mateřské centrum Dětský svět Lanškroun“ opravdu je), přikláněl bych se k prohození konstantní a proměnlivé složky titulku.


Hodila by se nějaká favicona.

V boxu Aktuality je odkaz Pozvánka na seminář znakování rozdělený na dva řádky; navadilo by to, kdyby mezera mezi řádky nezrušila hover.

S vypnutými styly vidím nejprve otevírací dobu, nadcházející akce, aktuality a kroužky a teprve potom vidím nějaký nadpis, který mi říká, kde že to vlastně jsem. Vzhledem k jednotnému stylu media="all" bych to nerad viděl na palmu nebo na mobilu.

Stejně tak by to chtělo tiskový styl.
Chavier
Profil
Děkuji zatím všem, kteří napsali jakýkoli komentář. Krátce se vyjádřím k jednotlivým přispěvovatelům:

mirag3 - hlavička je záměrna široká, takový pěkný obrázek na úvod ... :-)

kletely
1) viz mirag3
2) co je špatné na klikací hlavičkce?
3) validitu opravím, díky za upozornění

Miloš

title opravím, máte pravdu, nevypadá to dobře...
favicona není špatný nápad
zrušení hoveru při najeti na mezaru v boxu Aktualit nepovažuji za zásadní problém
"design" při vypnutém stylu jsem samozřejmě kontroloval, rozložení jednotlivých sekcí je dáno pořadím, ve kterém se nacházejí ve zdrojovém kodu. Pokud bych umístil ve zdrojáku sekce Otevírací doba a Nacházející akce níže oproti obsahu, musel bych je pak dostat v náhledu stránky nad obsah pomocí relativvního, reps. absolutního pozicování.

Nad stylem pro palm nebo mobil budu uvažovat, zda-li má pro tak málo navštěvovanou stránku smysl, styl pro tisk ale vytvořím jistě...

ještě jednou díky za komentář... mějte se
Tomasds
Profil
Opravdu je vhodné dělat weby tak, že při rozlišení 1280x800 vidím jen hlavičku, menu a dva řádky textu?
Opravdu nikomu nepřipadá neslušné mít web, kde 50% lidí (zdroj: statistiky toplist, rozlišení 1280x800 a 1024x768) musí při každém přepnutí stránky scrollovat jak trouba dolů, protože nahoře je 500px vysoká hlavička s nulovou funkčností a informační hodnotou?

Design je nuda bez nápadu, za tohle bych designérovi nezaplatil.
Stylování textu, třeba na http://www.mclanskroun.cz/archiv-akci/zdravotni-asistentka.html .. to má být příjemné na čtení?

V archivu nefunguje odkaz na Povídání o drogách.

Snad jediná věc, které se nedá nic vytknout, je text. Co jsem prošel, to bylo bez chyb.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0