Autor Zpráva
mirous
Profil
Je to můj první pokus. Zajímá mě názor jiných lidí, kteří už někdy něco vytvořili.
www.sweb.cz/hasici.bordovice
Charlie
Profil
Takže:

~ Chválím český znak hasičů, ten by neměl nikde chybět. Mohl by být zároveň i jako odkaz na sdružení dobrovolných hasičů ČR.
~ Logo stránek by mělo být zároveň i jako odkaz na úvodní stránku.
~ Stránky mi přijdou vybledlé.
~ Animované nípisy "New!" bych vyměnil za tučný text "Nové". Přece jenom, je to oficiální prezentace.
~ V menu chybí hover u odkazů. Barva písma by se mohla měnit na jinou, třeba na tmavě červenou.
~ V sekci současnost jsou samé odkazy "zde", to je špatně. Taková slova bych do odkazů nikdy nedával. V odkaze by mělo být to, na co odkaz odkazuje. Už pro to, že na vaší stránce jsou odkazy velice nápadné (chválím) a člověk by na první pohled viděl, o čem se tam píše.
~ Písmo na stránkách by určitě nemělo být tůčné a mohlo by být tmavší, nejlépe skoro černé.
~ Pokud ta reklama není nutná, tak bych jí tam nedával. Snižuje kvalitu stránek a stejně vám moc nevydělá.
mirous
Profil
Díky za rychlou recenzi. Jsem opravdu ryzí amatér a termíny např. hover, si ujasňuji postupně.
Šlaha
Profil
Já musím zkritizovat kód, je to děs (=FrontPage).
Máš někde špatně nastavené kódování. Nastav někde windows-1250, iso-8859-2 a utf-8. V nastavení FrontPage
Kód by šel dost pročistit.

Udělej si externí css soubor.Co to je?
Musíš tam hodit to, co je v kódu mezi <style></style>. A napiš do něj a:hover {color:maroon;}
DZer
Profil
vzlepšil bych "přidat k oblíbeným" nebo bych ho tam vůbec nedal
přidal bych tmavší zelenou , černou a možná možná i bílou na nadpisy a další jiné prvky než je normální text , barvy jako klasik red a blue bych vynechal.taky bych odstranil podtržení textu v menu.celkem dobrý na to že sou to začátky
Charlie
Profil
Hover u odkazu je akce po najetí myší. Třeba že se po najetí na odkaz změní barva odkazu z modré na červenou. To se dělá pomocí a:hover modifikátoru v CSS.
Mistr
Profil
~ V sekci současnost jsou samé odkazy "zde", to je špatně. Taková slova bych do odkazů nikdy nedával. V odkaze by mělo být to, na co odkaz odkazuje. Už pro to, že na vaší stránce jsou odkazy velice nápadné (chválím) a člověk by na první pohled viděl, o čem se tam píše.

To je docela problém. Pokud se totiž podíváte na stránky zabývající se tvorbou webů pro zdravotně postižené (například http://www.blindfriendly.cz/, pak se dozvíte, že ti naopak používání slov "zde" apod. v odkazech doporučují či dokonce vyžadují. Odůvodňují to tím, že slepý či slabozraký návštěvník webu, jemuž je text na stránce přeříkáván nějakým mluvícím zařízením, při Charlieově návrhu označování odkazů nepozná, že se právě nachází na odkazu.

A teď, jak se říká, babo raď...
Charlie
Profil
používání slov "zde" apod. v odkazech doporučují či dokonce vyžadují

No to je teda opravdu velké dilema. Ale slepých lidí používajících internet není mnoho. Docela bych i řekl, že je jich málo.

Mimochodem, je zajímavé, že zmiňovaná web (http://www.blindfriendly.cz) na stránkách nemá jediný odkaz "zde", naopak to má přesně tak, jak jsem říkal.
mirous
Profil
Děkuji všem za názory. Co se "hoveru" týče, tak jsem se po tom začal pídit asi dvě hodiny předtím, než jste mě na to upozornili. Myslím, že celkově jste mě až tak nesjeli, jako mého "kolegu" z sdh Třihřiby:)).
Ještě jeden dotaz: tuhle stránku jsem si sám vymyslel, sestavil a až poté prezentoval svým kolegům hasičům. Jakou má (má-li) tento můj výtvor hodnotu v korunách? Jen tak pro zajímavost.
Anonymní
Profil *
jemuž je text na stránce přeříkáván nějakým mluvícím zařízením


No a to zařízení nějak neupozorní, že čte odkaz? Proč?
Anonymní
Profil *
Záleží komu bys ty stránky vytvářel, pokud nějakému podnikateli, tak si klikdně můžeš říct o 5000Kč
j_hajsl
Profil
Myslím, že celkově jste mě až tak nesjeli, jako mého "kolegu" z sdh Třihřiby:)).

Není za co, to co máš ty a to co má on je jako nebe a dudy nebo jak se to říká, tvuj kolega je nepoučitelný ... kdybych měl svoje první weby jako ty, tak jsem už za vodou ...
Nai Dzet Quiv
Profil
Na to, že je to první pokus, to není designově špatné!
Dal bych pryč tu animaci a to blikání "NEW", to je tam zbytečné...
Možná bych zkontrastnil písmo.
Ale docela se mi to líbí!! Chybičky vychytáš s přibývající praxí.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0