Autor Zpráva
Lomikar
Profil *
Dobrý den.
Poprosil bych Vás o kritiku grafického návrhu stránek závodu v orientačnímběhu.

Grafický návrh stránek OŽ

Děkuji

Moderátor Str4wberry: Upraven název tématu.
Mistr
Profil
Lomikar
(1) Nadpis (například První informace k závodům) je naprosto nečitelný vlivem velmi špatného kontrastu.
(2) Jedná se o stránky závodu v orietačním běhu? Tak to by mne při pohledu na obrázek v hlavičce fakt nenapadlo. Snad nějaký blog či galerie nějakého zdařilého grafika. Ale orientační běh skutečně ne.
(3) Co to je Startovka? Snad Startovní listina, ne?
(4) Kontakty ve stránce nebudou? Já jen, že je v menu nemáš.
(5) Jedná se o Rasovu Hurku či Basovu Hurku? Je to velmi špatně čitelné.
(6) Určitě by bylo dobré prosvětlit celkově chmurný nádech webu.
Hitman
Profil
1. Celé je to moc tmavé.
2. Logo se k webu o orientačním běhu nehodí.
3. Zkuste změnit písmo a kontrast.
Lomikar
Profil
Mistr
Děkuji.
S bodem č.1 souhlasím.
2) nejspíš máte pravdu, že je chyba, že nikde není napsáno, že se jedná o orientační běh. Asi nejlepší řešení by bylo přidat do textu v hlavičce "v orientačním běhu". Do menu možná ještě vložit logo OB.
3) slovo Startovka patří již mezi takový orienťácký slang. Nikoho nenapadne říct startovní listiny a všem to bude připadat divné. Mimo to na všech stránkách závodů, i když se jedná o MČR mají všude uvedeno startovky. Myslím, že tyto stránky nebudou mít návštěvníky, kteří by se chtěli tohoto závodu zúčastnit, nebo kteří se ho zúčastnili.
4) Kontakty budou uvedeny v pokynech. Jinak tam je také odkaz na pořadatelský klub - logo v menu.
5) také je nejspíš pravdou, že tento font není dobře čitelný. Zkusím to nějak opravit.
6) Churný nádech webu nejspíš vytváří bílý text na čeném pozadí. Nevím však, jakou jinou barvu tam použít. Nebo jste mělna mysli udělat jinou změnu?

Hitman
Písmo by asi bylo lepší změnit. Kontrat myslíte zvýšit, nebo snížit?
Myslíte text v hlavičce? (logo)
Jaký máte návrh na zesvětlení?
člen
Profil
Súhlasím s tým, čo povedali kolegovia, len by som chcel povedať, že je to tmavé a červená skombinovaná s bielou príliš ťahá oči.
Hitman
Profil
1.Zkuste snížit, možná se to zlepší.
2.Ano ten je špatně čitelný a logo se tam nehodí.
3.Zkuste použít jiné barvy.
Je to jen můj názor, nejsem grafik.

Edit:

Tomasds
Nebýt dole ta loga, byl by to vhodný design pro Erbenovy básně
Dobře vystiženo.
Tomasds
Profil
Nečetl jsem předchozí příspěvky, abych se nenechal ovlivnit. Takže možná budu něco opakovat.

1. Tematicky nevhodné barvy. Nebýt dole ta loga, byl by to vhodný design pro Erbenovy básně (to není ironie)
2. Barvy jsou navíc nepraktické. Tmavě červené nadpisy na černém pozadí se budou špatně číst.
3. To písmo by nebylo špatné, ale špatně se čte. Obzvlášť to hlavní - Rasova Hůrka.. Navíc tam není kroužek nad U, což jestli dobře chápu, ten font neumí. Kromě toho tam je špatný kerning - mezery mezi dvojicemi AS, VA se nehodí ke zbytku.
4. Možná bych trochu ubral kontrast, budou z toho bolet oči.

v zásadě to není špatné.
Mistr
Profil
Lomikar
Předně, já jsem zvyklý tady tykat, tak jestli v tom není problém...?

ad 2)
Já bych do hlavičky (či případně někam na stránku) vložil obrázek, který bude orientační běh připomínat. Co je takový charakteristický prvek orientačního běhu? U fotbalistů míč, u hokejistů hokejka a puk. A u orientačních běžců? Snad ten červenobílý - odpusť, prosím, laický výraz - lampiónek u kontrolního stanoviště či prostě jen běžec běžící do kopce nebo skákající přes nějakou studánku nebo rigol apod.

ad 3)
Pokud se výraz "startovka" skutečně používá, pak jej tam nechej. Skutečně jsem orientační běh běžel asi dvakrát nebo třikrát v životě (v rámci střední zeměměřické školy) a tenhle pojem jsem neznal. Pravdou je, že je to pojem dosti intuitivní a lze poměrně snadno (i laikem) odhadnout, co se za ním skrývá.

ad 4)
Budiž, ale proč je lidem nenabídnout v nějaké komfortnější podobě. Prostě položka menu Kontakty nebo je uveď třeba do patičky. Musím hledat a zkoušet zda funguje logo či zda se kontakt neskrývá v nějakém jiném dokumentu apod.

ad 6)
Zde jsem měl na mysli fakt, že bych volil nějaké světlejší barvy. Přeci jen mi orientační běh příjde jako sport radostnější a veselejší než jsou Tebou zvolené, relativně pochmurné, barvy. Kolega Tomasds to příměrem k Erbenově básni poměrně pěkně vystihl.
frian.solutions
Profil *
Lomikar
Čus Šimone,
docela dobrej design, ale k orienťáku se to fakt nehodí, zkus to zesvětlit do nějaký zelený barvy, něco, co
souvisí s přírodou nebo tak... Nezapadla by třeba fotka z nějakého závodu?

Jinak kdyby jsi chtěl návrh využít, tak alespoň uprav odstín barvy toho červeného písma. To mi přijde nečitelné...
Lomikar
Profil
Zpracoval jsem něteré z připomínek, zde je výsledek:
Grafický návrh stránek OŽ 2

Mistr
Jisě s tykáním v diskuzích problém nemám a sám ho podporuju. Ale na některých fórech jsem se již několikrát setkal s odpovědí "komu tykáš".
2) Pokusil jsem se tam tedy vložit kontrolu s běžcem. Myslím, že to byl dobrý nápad. Moc ti děkuju. Možná jen běžec je trochu nevýrazný, ale je to asi tím, že je to jen silueta - ostatně jako celá hlavička.
4) ok, vím, jak to myslíš a máš pravdu.
6) v novějším návrhu jsem se o to pokusil - přesto jsem nezabránil úplně ponurosti, kterou budí černá barva.

Tomasds
se vším souhlasím, jou to pádné a pravdivé připomínky

frian.solutions
čau, jasně, ale závody se konají i několikrát týdně. těch stránek už existují stovky. tady je fakt těžký být originální a všechno, co jsi napsal už bylo použitý.
Mistr
Profil
Lomikar
Grafický návrh stránek OŽ 2
Dovolím si k němu několik poznámek:
(1) Upravil bych titulek 2. závod OZ JO v orientačním běhu. Příliš se mi tam nepozdává to OZ JO. Avšak pokud je to zkratka v orientačním běžectví často užívaná, nechej to tak, jak to máš.
(2) Při pohledu na obrázek se nemohu zbavit dojmu, že se jedná o běžce pelášejícího kolem hořícího lesa. Takže se vlastně jedná o nějakého hasiče. Navíc běžící k nějakému erbu či obřímu odpadkovému koši na miniaturní lampě nebo snad k nějakému mysliveckému posedu. Já vím, co to všechno má znamenat, že se nejedná ani o posed či odpadkový koš s lampou, ale nemohu se (zvláště toho dojmu s hořícím lesem) zbavit.
(3) V menu máš položku Vysledky. Toť chyba či záměr?
(4) Nadpis v levé části (Novinky) bych tolik neodsazoval v porovnání s textem pod ním.
(5) Jenom připomínám, že jsem tam nenašel ty kontakty. :-)
Hitman
Profil
Lomikar
Grafický návrh stránek OŽ 2
Je to lepší, ale to logo zkus ještě změnit.Vypadá to, jako kdyby běžel kolem hořícího lesa, zkus použít jinou barvu, nebo vyměnit celé logo.Zkoušel jsi třeba použít nějakou fotku?Asi by se to nehodilo k designu, ale zkus to nějak změnit.Jinak to není špatné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0