Autor Zpráva
Synexter
Profil *
Založil jsem web, ohledne jedné online hry... http://garunu.xf.cz/garunu.html
Prosím o zhodnocení ;-)
člen
Profil
1) vycentrovať
2) optimalizovať pre rozlíšenia väčšie, než 1280*1024
3) daj preč tú ikonku vľavo hore
4) neviem, čo bude tuto:
Statistiky | O webu | Autor | Design | Optimalizace
ale ani by ma to nezaujímalo, je to zbytočné
5) kód nie je rozhodne valídny, preto by som tú ikonku, ktorej sa, mimochodom, nezobrazuje obrázok, odstránil
6) do pätky pridaj copyright ©
7) preč s tými modrými "banner", aj tak banner neznamená ikonka, ako si mnohí myslia
8) to "logo" máš kockované a nevyzerá to pekne
9) modré hovery sa nehodia, daj radšej nejakú kontrastnejšiu farbu, najlepšie odtieň hnedej
10) menu je bez nápadu, skús sa pohrať s položkami, sú také fádne
Synexter
Profil *
Jo já jsem amatér ,to nahoře Statistiky | O webu | Autor | Design | Optimalizace mělo být jakoby horní menu.
Synexter
Profil *
A ty "banner" jsou jen pro to az se tam nekdo da reklamu ;)
Tomasds
Profil
Obrázky jsou úděsně velké, např. na úvodní stránce mají 962131 bajtů.
Příklad: http://garunu.xf.cz/grafika/explo.PNG má 210 KB (214894 bajtů).
Synexter
Profil *
díky za ty obrázky toho jsem si ani nevšimnul
člen
Profil
Ja viem, to mi došlo, len by som na ne nenapísal "BANNER", ale "Tu môže byť aj vaša ikonka" a odkaz na stránku s kontaktom a podmienkami spolupráce. A jedna takáto ikonka bohate stačí.
Tým optimalizovaním pre rozlíšenia som myslel toto. Všimni si biely pás vpravo.

Amatér by som nepovedal, že si, ty si začiatočník, pretože keby si bol amatér, tak by som ťa hodnotil o 450% tvrdšie, pretože sám som "amatér". Amatéri sú všetci, ktorí sa tým neživia.
Miloš
Profil
člen+ Tomasds
Koukám, že než jsem stačil napsat příspěvek, tak jste se rozepsali.

Synexter
Tu jsou má příkrá slova:

1)
První vada – bumbrdlíček těměř megový. Pokus se to okrouhat tak na desetinu pod 100 kilobajtů.
Může ze to zejména pozadí (715 kB) a logo (191 kB) – nevhodný formát (truecolor png). Když PNG, pak převeď na indexované barvy; vyzkoušej ale taky JPG s maximální snesitelnou kompresí.

Poslední absurdně velký obrázek je dk_help.jpg – tenhle prcek (88×31px) zabírá neuvěřitelných 27 kB.


2)
Kdykoli někde čtu, že byly stránky „optimalizovány“ pro ten a ten prohlížeč, otevírá se mi kudla v kapse.
Ta věta byla slušná snad v době NN 4 (odpočívej v kuchyni) – ladit pro IE 4 a NN 4 zároveň bylo utrpení.
V současné době však tato věta změnila význam. Tato věta říká: „Jsem diletant, bastlíř, nebo lempl a stránky mi náhodou v tom a tom prohlížeči (ne)fungují.“Návštěvníkovi je zhola šmafu, pro co jsou stránky „optimalizované“; jeho zajímá jediné: „Fungují mi ty stránky? Jsou pro mě snadno ovladatelné a přehledné?“ A jestliže tomu tak není, je čas udělat dětem pá pá.

Mimo to – honosíš se ikonkou validity – ačkoli to není pravda. A mimo to – i kdyby byla, k čemu je návštěvníkovi tato informace? Jeho bude zajímat jediné – jestli mu stránka v prohlížeči funguje; viz výše.

3)
Text je nalepený na prostřední svislou čáru. Co nějaký padding nebo margin, třeba?


4)
Tvůj prohlížeč je:…
To jsi ale frajer; jak to víš?
Myslíš si, že mě zajímá, že dokážeš detekovat prohlížeč (který se dokáže maskovat za jiný, takže je celá slavná detekce na nic)? Jaký mám z této informace užitek?
Čím víc je na stránkách textu, tím míň ho přečtu; nejen procentuálně z příliš dlouhé stránky často odmítám přečíst jediný řádek a odcházím.
Každou zbytečnou informací mě ze svých stránek vyháníš.

5)
Stránky mají pořád stejný <title>

6)
Konečně kód stránky je docela zoufalý:
míchání <link rel="stylesheet", <style> a inline style="", jakož zastaralá neohrabanost <div align="center"> je čuňačina a cesta do pekel; aby se v tom prasato vyznalo (možná se v tom orientuješ, ale budeš-li chtít s něčím poradit, pochybuju, že se v tom bude mít někdo chuť vrtat; a ty sám po půl roce…).
Jinak je to <brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr> kalamajka <div><div><div> (řekni mi, kolik divů máš a já ti řeknu, jak jsi divný). Nemohu nevzpomenout www.semantika.name/fekalni-styl.html.
Niky
Profil *
Ahoj, pěkné stránky. Mám ale jeden dodatek: Ač píšeš, že stránky nejsou optimalizované pro internet Exporee, mě se zobrazili normálně, správně. Asi bych tedy k té optimalizaci dodala, pro které verza jsou a pro ktené nejsou tvé stránky optimaizované. Já mám IE 7 a stránky se mi v ně zobrazili správně:-)
Miloš
Profil
Niky
Asi bych tedy k té optimalizaci dodala, pro které verza jsou a pro ktené nejsou tvé stránky optimaizované
V současnosti nejsou žádné stránky „optimalizované“ – jsou to všechno jen špatně napsané stránky, které náhodou v tom či onom „preferovaném“ prohlížeči fungují.
Současné prohlížeče (vyjma snad IE6) víceméně podporují současné standardy a to, že stránky fungují jen někde, bývá známka neumětelství; ne „optimalizace“.
mahdal
Profil
Pěkné Copy z divokekmeny.cz - i já to hraji

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0