« 1 2 3 »
Autor Zpráva
Lexter
Profil
Flavicius
Ale brachu, já vím jak to napravit, to mi problémy nedělá. Aby byl kód extra čistý to mi taky srdce nijak nedere, ale web nakóduji dobře. Jdu se posnažit, mám na to celý den, pak se určitě ukážu.

ad gify. Nechci to mít okousané, a drbat se s vyhlazováním u gifu, který mi stejně nepojme všechny barvy... PNG je lepší, je malé.
Flavicius
Profil
Lexter
Co o to, že je PNG lepší. Ale průhlednost u něj se nedá moc dobře použít, protože v IE6 prostě nefunguje. Tady ti ani css filtry nepomůžou.

EDIT: Ehm, sorry za ten předešlý dotaz, asi jsem si měl prvně diskusi aktualizovat.
Lexter
Profil
Flavicius
Odkdy? :) Pngfix vše jistý, já to teď dělám zcela bez divů a jiných neutrálních prvků. Namáhavé.
BeasT
Profil
Lexter
A bude ti to fungovat i s vypnutým javascriptem? :-)
Lexter
Profil
BeasT
Všechno nepokryju :). Na tu mizivou menšinu se s klidným svědomím vybodnu :).
Flavicius
Profil
Lexter
Ale ale, tohle dělá profesionál? ;D

Proč to prostě neuděláš bez průhlednosti? Měl bys možná méně problémů.

To menu bych tak rozhodně udělal. Toho ptáka určitě taky. A obsah, kde máš průsvitnost a pod tím fixní pozadí, by šel udělat už přes filtry ne?

Rozhodně bych si nezvykal na takové použití PNG, mohlo by to být zrádné!
Lexter
Profil
Flavicius
Ale, ale a jak? Protože mi to tak prostě nesedí ;)

Toho ptáka asi těžko, když má sednout do pozadí ;).

Rozhodně bych si nezvykal na takové použití PNG, mohlo by to být zrádné!
IE6 se dá zlomit a do budoucnosti to není vůbec žádný problém :).
Lexter
Profil
Nakonec se divům ale nevyhnu. Z ie šestky mi nejde vyskočit z obalu, které mi tvoří body atd... Je to zrádné.
Jimmy Hayek
Profil
Flavicius
v IE6 a je to naprosto rozsypaný
A to něčemu vadí? Co se na to mrknou třeba ještě v IE5 a IE4?

P.S. Myslíš, že lidé přestanou používat IE6, pokud se jim budou servírovat nerozsypané stránky? ;-)
Lexter
Profil
Tak jsem se rozhodl, eliminuji některé divy, odstraním nejhrubší chyby a ie dám do stavu vhodného k používání.
joe
Profil
Flavicius
Co o to, že je PNG lepší. Ale průhlednost u něj se nedá moc dobře použít, protože v IE6 prostě nefunguje. Tady ti ani css filtry nepomůžou.
Ale dá a celkem dost dobře.

Lexter
Pngfix vše jistý
Použij radši obyčejné filtry. PNG fix zabírá zbytečně místo a pak je vidět jak se to načítá. Navíc vyžaduje JS.
Railbot
Profil
„Co o to, že je PNG lepší. Ale průhlednost u něj se nedá moc dobře použít, protože v IE6 prostě nefunguje. Tady ti ani css filtry nepomůžou.“
Neplést si pojmy. S průhledností u png nemá IE problém, s průsvitností už je to jiná.

v IE6 a je to naprosto rozsypaný
A to něčemu vadí? Co se na to mrknou třeba ještě v IE5 a IE4?

Jimmy Hayek
Mělo by, když IE6 stále používá nemalé procento lidí a ještě dlouho bude.
Flavicius
Profil
Railbot
Když s tím IE6 nemá problém, tak proč to Lexovi nefunguje? On snad používá jen jakousi částečnou průhlednost, čili průsvitnost?
Aby to fungovalo, musí se to upravit. Pravda je, že to jde přes css bez použití JS.

Jimmy Hayek
Naprosto neopodstatněná narážka. IE6 si pořád drží slušnou pozici na to, abychom pro něj optimalizovali. Jestli si myslíš, že rozsypaným webem někoho donutíš aktualizovat... spíš to byla ironie no :-).
Lexter
Profil
Flavicius
tak proč to Lexovi nefunguje?
Páč to mám rozbitý.

Jde mi akorát o to, aby to v ie vypadalo dobře, takže srovnám zobrazení a zafixuju png. Nejsem kodér, to jsem o sobě neřekl.
Lexter
Profil
http://www.lexter.name/ tak jsem ho celý překódoval, jen chybí fixace png v ie6, tak kdyby se vám chtělo, můžete ohodnotit kód. Plánuji ještě grafiku naplnit ilustracemi. Dost ujetými :).
ghosting (zapomel jsem heslo)
Profil *
Lextere ja nevim, ale pri vykonu PC s 1,5Ghz CPU (ja vim prezitek) se mi ta stranka pri scrolovani seka, a hodne.
Lexter
Profil
ghosting (zapomel jsem heslo)
Budu muset holt omezit průhlednost, šunky nestíhají :).
člen
Profil
Gratulujem! Veľmi pekne sa ti to podarilo ;) Nemám žiadne pripomienky ku grafike, na kód som sa pozeral cez validátor a ten povedal, že je všetko OK. Len jediné ti musím vytknúť a to tie popisky obrázkov. Napríklad:
Ťuťuňuňu - Srandičky, srandičky. Na to mě užije. Není nic lepšího, než když se při tvorbě popadáte za břicho.
btw, nechápem, čo je na tom obrázku smiešne, ale je to dobre spravené, všetka česť. Neviem, koľko máš rokov, ale podľa niektorých popiskov by som ťa tipoval tak na 13.
Lexter
Profil
člen
Je mi 21, ale to je ono, já nerostu, snad jen vzhledově. :)
joe
Profil
Z jakého důvodu nemáš odkaz "Co děláš až tady dole? Mazej zpátky!" úplně dole, ale nad logem a menu? Uživatel bez stylů kdyby to bral vážně, by na odkaz klikl a na menu by se ani nedostal :-) Jinak snad dobré... jinak pracovat pro mě, s identifikátorem nazvaným "obal" bys neprošel :-!

ghosting (zapomel jsem heslo)
Lextere ja nevim, ale pri vykonu PC s 1,5Ghz CPU (ja vim prezitek) se mi ta stranka pri scrolovani seka, a hodne.
Seká, protože některé hloupější prohlížeče, jako je třeba Firefox scrollují na stránce velmi pomalu a sekavě, pokud je tam nastavené fixně pozadí...
Lexter
Profil
joe
Z jakého důvodu nemáš odkaz "Co děláš až tady dole? Mazej zpátky!" úplně dole, ale nad logem a menu?
Napravím.

inak pracovat pro mě, s identifikátorem nazvaným "obal" bys neprošel :-!
I kdybych někdy ve vzdálené budoucnosti (chápej sci-fi) pracoval jako kodér, proč bych neprošel? Obal plní funkci obalu, proto jsem ho tak nazval :).

Seká, protože některé hloupější prohlížeče, jako je třeba Firefox scrollují na stránce velmi pomalu a sekavě, pokud je tam nastavené fixně pozadí...
Já vám nevím, ale mě se neseká v ničem. Rozhodně se na to ale brzy zaměřím.
Jimmy Hayek
Profil
joe
s identifikátorem nazvaným "obal" bys neprošel
A to proč?
joe
Profil
Lexter
Jimmy Hayek
Nemam rád v kódu a v CSSku češtinu :-) Na kvalitu jsem nekoukal, jak už jsem někdy psal, je mi ukradená, hlavně když je to v každém prohlížeči dobře...
Lexter
Profil
joe
Promiň, že to tak říkám, ale hloupější důvod jsem neslyšel :).
joe
Profil
Lexter
Tak jinak, samozřejmě, že s dobrým kódem by prošel, ale:
1) jde o to, že na kódu nemusí dělat jen češi
2) je to asi jako když si někdo dokáže nahrát češtinu do Photoshopu, prostě do programů, které by nikdy neměly být překládány...

a jinak, je to blbej důvod :-)
ghosting (zapomel jsem heslo)
Profil *
Seká, protože některé hloupější prohlížeče, jako je třeba Firefox scrollují na stránce velmi pomalu a sekavě, pokud je tam nastavené fixně pozadí...
Podle čeho soudíš že FF je hloupý prohlížeč? Seká se to stejně tak i v Opeře (tříská to CPU na 100%), jen tak naokraj.
joe
Profil
ghosting (zapomel jsem heslo)
Protože FireFox je aspoň pro mě pomalý prohlížeč, proto ho nepoužívám. (a není to tím, že mám nainstalované pluginy). V Opeře to dělalo to samé taky, ale teď mám snad tu nejnovejší co je (9.61 - možná už je zase nová) a tady už je to v pořádku.
ghosting (zapomel jsem heslo)
Profil *
joe
Ted jsem si stahl nejnovejsi verzi Opery 9.61 a je to to same jako 9.21, drbe se to porad.
Flavicius
Profil
ghosting (zapomel jsem heslo)

Sice bych to viděl na grafickou kartu, která to nezvládá a proto ji zastupuje ještě cpu, ale nvm... Já mám procesor intel core2duo 1.4 Ghz a při skrolování je zatížen na 30 %. Vše je plynulé jak řeka ;)
Falcon
Profil
a ešte mi vadí chýbajúca "404ka" ...inak pekné
« 1 2 3 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0