« 1 2 »
Autor Zpráva
sifik
Profil *
Ohodnoťte prosím tento web:

Adresa webu: http://akvaristika.lwk.cz

Jsem jsi vědom že některé sekce se mi moc nepovedli jako například "ANKETY"
proto rád přivítám nějaké návrhy jak to pozměnit. Předem děkuji za návrhy
vydrus
Profil
sifik
sekce se mi moc nepovedly

1) nechutný tabulkářský layout
2) v TITLE stránky odstraň velká písmena u Akvarijní ryby, Akvaristika
3) Nemoci není česky. když už, tak Nemoce
4) nelíbí se mi různé hovery, např. u inputů
Tomasds
Profil
Není to hrůza, ale ani žádný zázrak.
Na druhý pohled je to nějaký redakční systém bez nějaké větší grafické invence. Skoro bych řekl, že design bude až na hlavičku a patu nějaká šablona.

Hlavička je moc vysoká a moc kontrastní, nadpis Akvaportál je naprosto ztracený.
Drobné chyby v textu.

Nevhodně formátovaný text. Třeba http://akvaristika.lwk.cz/index.php?id=67&n=casto-opomijeny-rod-sclero mystax
- žlutý nadpis, budiž. Pak úvod tučně. Má to nějaký smysl odlišit ho od zbytku textu?
Historie neodsazená. Nevím, prostě se to nečte příjemně.

Ale hlavní chyba: nepozmenšované obrázky. Třeba na výše uvedené stránce první obrázek pod nadpisem Scleromystax kronei - 241 KB (245833 bajtů). Prošel jsem pár stránek a obrázků nad 100kB jsem viděl asi 5.
Tomasds
Profil
vydrus
Nemoce.. to je zřejmě nějaká místní záležitost. Česky jsou nemoci.
Miloš
Profil
Tomasds
Tak tak.
Nemoc, -i ž (mn. 3. -em, -ím, 6. -ech, -ích, 7. -emi)
Slovník spisovné češtiny pro školu a veřejnost, Academia, Praha 2001
sifik
Profil *
Velký písmenka v TITLE zmenšeny. Portál je postaven na MINIRS od pecana ,takže jsme závislí na 3 sloupcový layout. S nechutnou tabulkou se snažím něco udělat ale mám pocet že to nepůjde. S formátováním textu jsi pohraji. Obrázky zmenším.
sifik
Profil *
P.S - nevěděl by někdo co s tima anketami ?
kletely
Profil
sifik
Klikacia hlavička :)
Hover pri input je hrozný :(
Inak hrozne neprehľadné :(
sifik
Profil *
mohl by jsi prosím upřesnit nepřehledné ?
kletely
Profil
sifik
No napríklad to ľavé menu alebo pätička. Sa mne zdajú to ešte neznamená že sú :)
Miloš
Profil
Animace je strašný vopruz. Musí tam být? Myslím jako jestli tam vůbec musí být jakákoli animace?


Podtrhat odkazy v textu! Jako návštěvník bych odmítl jezdit myší sem tam, jestli to či ono je/neníé odkaz.

Kdo je on-line
20 návštěvníků, z toho:
20 anonymních
0 uživatelů

A toto je k čemu? Myslím jako třeba mně, jako návštěvníkovi. Jak to souvisí se zaměřením webu?
Smysl by to mělo u chatu nebo fóra, ale tady je to imho zbytečnost, veteš.

Některé stránky mají shodný <title>, některé odlišný. Proč nemůže mít každá stránka unikátní title?
sifik
Profil *
Kdo je online nemá význam, takže jsem ho smazal..... Co líp vystihne web než animace (co tam místo animace dát?) ? podržení odkazů by muselo být i v menu což vypadá blbě.... jinak nevidím důvod proč by to mělo být podržené protože všechen zelený text je odkaz!......Portál je poháněn RS a to nám nedovoluje mít všude title jiný!
KGW
Profil
určitě dej obrázkům width a height, na začátku to celé poskakuje
sifik
Profil *
myslíš na úvodní stránce ?
Miloš
Profil
sifik
Co líp vystihne web než animace (co tam místo animace dát?) ?
Nevím, co místo animace, ale: animace (stejně jako vše, co se na stránkách neustále hýbe) na sebe strhává pozornost. Jako návštěvník bych se rád soustředil na text, ale animace na sebe neustále strhává pozornost.
Pokud je na nějakém mnou často navštěvovaném webu jakákoli animace, ve většině případů ji blokuji.

podržení odkazů by muselo být i v menu což vypadá blbě.... jinak nevidím důvod proč by to mělo být podržené protože všechen zelený text je odkaz!
V menu být odkazy podtržené nemusí, protože v menu je zpravidla jasné, že jde o menu a tedy i o odkazy.
V textu je to ale jinak. Když vidím podtržený text, nemusím vynakládat sebemenší námahu na to, abych si uvědomil, že jde o odkaz. Není-li naopak odkaz podtržený, námahu (větší či menší) musím vynakládat vždy. To unavuje; ztrácím trpělivost a jakmile pokles trpělivosti přesáhne určitou (individuální) mez, otráven odcházím. (volně parafrázuji z knihy Steve Kruga: Nenuťte uživatele přemýšlet; když už si ji nekoupíš, alespoň si ji vypůjči v knihovně; stačí i 1. vydání).
KGW
Profil
no všude, přijede text a pak se skládají obrázky
sifik
Profil *
animaci jsem zrušil vložil tam místo toho obrázek..... odkazy jsem Podtrhnul nevypadá to divně ?
Miloš
Profil
Na pohled je to trochu zahuštěnější. Otázka co s tím; že by třeba odtučnit tučné odkazy? Nevím. Možná by prospělo provzdušnění pomocí (o trošku) větších rozestupů mezi jednotlivými <div class='vypis_box'>.

V každém případě podtržení vítám, pociťuji to jako výrazně přehlednější.
KGW
Profil
chyby v kódu </li><tr>
header6u.jpg je ve spodní části celej zubatej (jpeg komprese), tady se jpeg moc nehodí
sifik
Profil *
s tím divem to nepůjde....prosím vyjádřete se ještě někdo k podržení odkazu ? jakou kompresy pro header6u použít?
Miloš
Profil
sifik
s tím divem to nepůjde
A proč nejde přidat do css .vypis_box {margin-bottom: hodnota;}?
sifik
Profil *
to nejde všechno je to pak zbytečně roztažený
Miloš
Profil
sifik
ona se ta hodnota zkrátka musí vyzkoušet – cítím, že by měla být o kousek větší, než je teď, ale když to přeženeš, tak to samozřejmě bude moc roztažené.
sifik
Profil *
zkoušel jsem 5 a 10 a nebilo to ono ....mě se to podtržení vůbec třeba nelíbí u atlasu ryb http://www.akvaristika.lwk.cz/index.php?clanek=soubory/atlasryb když tam je "přidat novou rybičku" a je tam ten plus a podtržení pod tím fakt nevypadá hezky, nebo ještě u atlasu " tránkovat po: 10 50 100. " taky nevypadá dobře
Miloš
Profil
sifik
zkoušel jsem 5 a 10
5 a 10 čeho? px? em, ex? pt?
sifik
Profil *
px omlouvám se
sifik
Profil *
a jak to "Miloši" vidíš s tím podtržením v atlase ryb ?
Miloš
Profil
1) odzkoušel jsem ten margin-bottom, ale nebylo to ono, nakonec jsem to zkusil následovně (a připadá mi to přehlednější):
.vypis_box {margin-bottom: 5px; border: 3px groove black; letter-spacing: 1px;}
.vypis_nadpis a, .vypis_nadpis a:hover {font-weight: lighter;}
Takhle to vypadá: http://kesolim.sweb.cz/TMP/akvarium.png

2) Nevím; mě to nijak neuráží (ostatně to plus by tam ani nemuselo být); ještě co grafická cítění po této stránce zdatnějších jedinců…
Miloš
Profil
Jo a pak ještě pro ten .vypis_box přidat padding: 0;, aby nebyla kolem rámečků (uvnitř) ta divná černá díra.
Lexter
Profil
Miloš
Snad se neurazíš, když odpovím já :).

Edit: Ty rámečky mi tam nesednou. Naopak podtržení nadpisů beru jako plus stejně jako zvětšení písma. Teď ještě odstup obrázků a větší line-height a bude to víceméně OK. Jinak bych se nebál nadpisy zboldovatět.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0