Autor Zpráva
Holyday
Ohodnoťte prosím tento můj web: www.odkaz.okamzite.eu.

Vím, že "design" za nic nestojí - jednak nejsem grafik a druhak většinou jsem zastáncem jednoduchosti. Nicméně určitě nějaké změny v tomto směru nastanou.

Chtěl bych ovšem vědět, co dělám principiálně špatně, ať už se to týká designu, funkcí, použitého kódu nebo webu obecně. Neberu názory, že se nelíbí, beru PROČ se nelíbí... Předem díky za vaši konstruktivní kritiku :)
Miloš
1) Hover v menu by nezaškodil
2) Ikonky W(3)C v patičce jsou zbytečné; cokoli, co pro návštěvníka není relevantním sdělením, je zbytečné a pro web v konečném důsledku škodlivé. Optimum je smazat všechny nepotřebné informace.
3) Všechny stránky mají stejný <title>, který je navíc na jinak česky psaném webu trapácky anglický.
4) Input-submit nevypadá jako tlačítko, na které se má klikat.
Mistr
Holyday
Doplním kolegu Miloše:
(1) Je možné ve stránce http://www.odkaz.okamzite.eu/funkce-pridej-odkaz.htm odeslat prázdný formulář.
(2) Ve stránce http://www.odkaz.okamzite.eu/funkce-editace-odkazu-vyber.htm máš text Zde máte možnost editovat Vámi dříve přidaný odkaz. Do následujících kolonek napište buďto přesnou adresu nebo ID odkazu, který chcete editovat a vaše editační heslo. Podobný nešvar je též v prvním odstavci titulní stránky.
(3) Odeslání prázdného formuláře ve stránce http://www.odkaz.okamzite.eu/funkce-pridej-kategorii.htm vede na titulní stranu. To je chyba, návštěvník by se měl dozvědět, že nezadal všechny potřebné údaje, takže se mu složka nezaložila. Nebo založila?
(4) Texty v černě podbarvených rámečcích ve stránce http://www.odkaz.okamzite.eu/clanek-nase-ikonky.htm jsou v MSIE 6 SP 2 špatně čitelné.
Holyday
Díky za názory.

Miloš
1) určitě
2) na tom něco bude, asi to zahodím
3) o tom vím, chystám se na to někdy mrknout, podobné detaily ovšem nechávám většinou napozději
4) skutečně se nedá pochopit k čemu slouží tlačítko, které se jmenuje kupříkladu "Odeslat formulář" a je na konci stránky?

Mistr
1) o neošetřených formulářích vím, moje líná osoba se spoléhá na velmi nízký provoz stránek, samozřejmě i tohle budu řešit
2) opravím
3) to samé jako 1)
4) co tím konkrétně myslíš? Mě jen napadá, že tam je v IE málo řádků, text se nezobrazuje celý, je tam posuvník. Ovšem po kliknutí na text se označí, což by to mělo řešit. Možná ale i tak opravím, problém jenom je, že FF těch řádků zobrazuje moc, IE málo. Pokud si myslel barvu písma, já to všude vidím bíle na černé...
Mistr
Holyday
4) co tím konkrétně myslíš? Mě jen napadá, že tam je v IE málo řádků, text se nezobrazuje celý, je tam posuvník. Ovšem po kliknutí na text se označí, což by to mělo řešit. Možná ale i tak opravím, problém jenom je, že FF těch řádků zobrazuje moc, IE málo. Pokud si myslel barvu písma, já to všude vidím bíle na černé...
Barva písma je v pořádku. I mne se zobrazuje bílé písmo na černém pozadí.

Ve své poznámce jsem měl na mysli spíš nešvar s horizontálně "rozpůleným" textem. Ostatně podívej se na PrintScreen, jak to v Microsoft Internet Exploreru 6 Service Pack 2 vypadá:

Text opravdu není příliš čitelný.
Holyday
Mistr
myslel jsem si, že půjde o toto. Zde bych asi ale potřeboval poradit, protože jak píšu - FF těch řádků zobrazuje moc, IE málo... řeším to normálně myslím pomocí rows v textarea. Nevíč o nějakém lepším, funkčnějším řešení? :)

edit: tak ne, už je to asi lepší...
Mistr
Holyday
už je to asi lepší
Ale jo...
Holyday
Čili opraveno:
- hover efekt v menu
- zbytečbé ikonky (W3C) vyházeny
- submit už vypadá jako tlačítko
- již není možné odeslat prázdný formulář (upraveno jak pomocí JS, tak i s PHP)
- nesrovnalosti v gramatice opraveny ("Vás" / "vámi" ...)
- odeslaný prázdný formulář již nevede na titulní stranu bez jakýchkoliv informací o provedených změnách
- zmiňované výpisy HTML kódu pro ikonky opraveny

Přidáno:
- možnost náhledu a úpravy informací při odesílání nového odkazu. Pak teprve potvrzení
- návštěvní kniha
- "sekundární" menu dole na stránce - to obsahuje méně důležité odkazy
- přidán reklamní banner
- rámeček s výpisem náhodného odkazu navrchu každé stránky

Nechám si na později:
- změna titulku stránky

Nějaké další nápady? :)
RockFire
Tlačítka nový a uprav u správy odkazů jsou dost divné.
Nefunguje přidání kat. nebo se to musí schválit, nevím...
Holyday
Nefunguje přidání kat. nebo se to musí schválit, nevím...
Ano, musí se to schvalovat. Ano, jsem opět nedůsledný a na stránku to po schválení nevypisuji. Ano, opravím to :)

Tlačítka nový a uprav u správy odkazů jsou dost divné.
No, ideální zrovna nejsou, časem je buďto změním nebo smažu a nechám jen textové odkazy.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: