Autor Zpráva
krocan
Profil
malo komu tady date 10/10 a malo komu reknete ze se vam to fakt libi a nemenili by jste, tak me zajima ktery web se vam fakt libi, kteremu by ste dali 10/10 ktery je proste spica?
Taps
Profil
krocan
Lexter má velmi pěkné weby
Nox
Profil
krocan
To plyne z toho, že profesionál si sem stránku hodnotit většinou nedá, takže tu přispívají hlavně nepříliš pokročilí...a nemůžeme pět ódy, když
ten web tomu neodpovídá...navíc by jim to k ničemu nebylo, když zde hledají radu co zlepšit

Deset z deseti...no výtka se najde naprosto vždy, ale...

Např.:
Designy má výborné slovenský tvůrce Marek Levák http://designme.sk/
Celé weby...teď nevím, třeba mě něco napadne...ale prostě otevři si reference nějakých známých studií
Lexter
Profil
krocan
Žádnému. Bordel se dá najít na každém a na všem :D.
kletely
Profil
krocan
Inak na čo ti bude?
krocan
Profil
krocan
Inak na čo ti bude?


na nic, jen se tak ptam
grimword
Profil
google
Bubák
Profil
Třebas tenhle: www.shaman.cz
Sice trochu brčálové barvy, ale kód (HTML i CSS) je lahůdka.

Dodatek: všiml jdem si, že, čím lepší web, tím delší diskuse. Z tohoto pravidla je pár výjimek, ale to už není ani tak diskuse, ale flame.
Návštevník
Profil
www.jakpsatweb.cz
http://diskuse.jakpsatweb.cz ;)
Railbot
Profil
Třebas tenhle: www.shaman.cz
Sice trochu brčálové barvy, ale kód (HTML i CSS) je lahůdka.

Je to dobré, ale lahůdka vypadá o trochu jinak (bez prázdných divů, s využitím html a body...).
Plaváček
Profil
Railbot

využitím html a body

Jak to myslíš? Využití elementu HTML je, pokud vím, stále ještě poměrně problematické.

krocan

malo komu tady date 10/10

Nevím přesně, co 10/10 znamená. Každý web je otázkou mírného kompromisu. Občas nesedí kodéřina, někdy se grafik vyřádí nad možnosti, které kodér má k dispozici a výsledek je diskutabilní. Někdy falíruje funkčnost, protože webdesigner podcenil svou cílovou skupinu nebo ji zadavatel špatně definoval. Navíc žádný web se nehodnotí jenom podle obalu a technického řešení, ale hlavně podle jeho přínosu.

Abych jenom nekafral, jako porotce v anketě WebTop100 jsem viděl téměř dvěstě různých webů a pokud vím, čisté stoprocentní hodnocení nedostal žádný. Líbil se mi ale zpracováním i přinosem pro uživatele tento webík http://www.dpp.cz/ . S tím, že ty otravné jezdící tramvaje, nebo co to je, řekněme jeden bodík ubraly. Ale to byl nejspíš požadavek zadavatele. "Aby se tam něco hejbalo" slyším každou chvíli a jako obyčejný uživatel věci hýbající se na stránkách bez mého výslovného souhlasu nesnáším.

Nicméně - tvá otázka je ve své podstatě nesmyslná, protože každý web, jak už jsem řekl, se hodnotí v mnoha kategoriích a nějaké hodnocení 10/10 je k ničemu.
Izzi
Profil
http://www.flickr.com/photos/splat/sets/981332/
Railbot
Profil
Plaváček
Konkrétně v tomto případě HTML pro pozadí webu a body místo prvního obalujícího DIVu.
joe
Profil
Railbot
Konkrétně v tomto případě HTML pro pozadí webu a body místo prvního obalujícího DIVu.
A víš o tom, že ne v každém prohlížeči to tak funguje? Zřejmě ne, jinak bys to tak nedělal. Navíc jeden div nikoho nezabije.
Měsíček
Profil
"A víš o tom, že ne v každém prohlížeči to tak funguje? Zřejmě ne, jinak bys to tak nedělal. Navíc jeden div nikoho nezabije."

Mohl bych poprosit o příklad?
Str4wberry
Profil
Mohl bych poprosit o příklad?
Myslím, že jako příklad poslouží libovolný Explorer v quirku.
sTeeVe
Profil
Myslím, že v tomto vlákně - http://diskuze.designportal.cz/comments.php?DiscussionID=43&page=3 - je poměrně slušná databanka pěkných webů.

Sice většinou z hlediska designu a ne vždy je kód na jedničku, ale dospěl jsem po pár letech tvorby k názoru, že pokud vše funguje všude jak má, tak je 99% lidí naprosto šumák, jestli tam máš o jeden, dva divy více, to je úplně jedno.
Zbytečně to pak vede k přehnanému perfekcionismu a povrchnosti (prvotní a hlavní podstata je kvalitně nabídnout obsah uživateli, ne dělat stránky tak, aby je ocenili jen profesionálové).
Jan Rippl
Profil
Mě se nejvíc líbí ten můj :-D
Antar
Profil *
Plaváček a ostatní: Ano, web dpp.cz je možná "špica", co se týče grafického zpracování (taky to stálo hromady peněz), ale nikoliv pokud jde o faktické informace pro cestujícího. Ono je to vidět třeba na tomhle:

Doprava na zápas Poháru UEFA SK Slavia Praha vs. Aston Villa FC

Jednak mě zaráží, proč to tam mají ještě 17.11., když zápas se hrál 6.11. Už to mělo být dávno pryč.

A hlavně tohle - píšou tam: "Pro cestu z utkání, vás prosíme, využívejte ... v opačném směru linky 6, 7 a 24, jedoucí ke stanici metra Strašnická."
Jenomže od Slavie z těch tramvají jede na Strašnickou jenom linka 7, protože 6 a 24 mají konečnou o dvě stanice dřív na Kubánském náměstí (o čemž se lze snadno přesvědčit v sekci Jízdní řády). ;-)

Krásná ukázka práce webové služby DP... mají zavádějící a mylné informace a matou cestující, no hlavně že sklízejí body za design a tramvaje "jezdící" po webu... Co píšou o tarifu a o jízdném, na to se radši ani koukat nebudu...
Sorry, ale nemohl jsem si ten komentář odpustit, jsem totiž dopravák.
mates
Profil
Symbio ....jasná jednička !!! po všech stránkách

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0