« 1 2 »
Autor Zpráva
matthew
Profil
Protože minulý design se některým moc nezdál, zkusil jsem se ubírat zcela jiným směrem.

Matthew's Blog BETA 2

Pokud je tento směr je špatný, upozorněte mne na to, prosím. :-D
Nox
Profil
Vypadá to velmi pěkně, ale bohužel nejsi autorem, asi vše je od microsoftu, takže....
Návštevník
Profil
Bez vlastného nápadu, bez vlastnej grafiky ani kód nám neukážeš... A že webdesign... Btw, zaspal som, alebo čo? Prečo máš v pätičke copyright 2009, ja som myslel, že je rok 2008 ešte poriadnych pár mesiacov?!

Starý web je škaredý, teda aspoň mne sa nepáči. Na druhú stranu má starý web pekný kód. Nový web je pokrokom oproti starému, ale to nič nemení na veci, že vista štýl je už dávno z módy, aj keď sa mi tento web páči, dávať si copyright na web, ktorého menu tvoria microsoft ikonky, pozadie microsoft pozadie pre vistu a tvoje sú iba tie obdĺžničky sa nepatrí, mohli by byť z toho problémy.
habendorf
Profil
Mně se to nelíbí vůbec a kodérovi přeji pevné nervy, protože z tohohle se osype.
Railbot
Profil
matthew
U toho grafického návrhu jsi zkoušel přemýšlet? Pozadí je nepoužitelné jak horizontálně tak vertikálně.
matthew
Profil
Návštevník
Zdrojovy kod jeste nemam, je to pouze graficky navrh. Copyright je 2009, ale to je detail ne? Web mam v planu spustit pristi rok.

habendorf
Koder jsem ja a vim, jak to nakodovat.

Railbot
Sice by se to trochu dele nacitalo, ale rpoc by to bylo nepouzitelne? Bylo by to staticke pozadi a posouval by se jen obsah.
Railbot
Profil
matthew
Narážím na to, že většina lidí ma větší rozlišení než je ten tvůj graf. návrh, takže všude kolem by bylo bílé pozadí třeba? Skvělé.
RockFire
Profil
matthew: To co říká railbot by jsi měl vědět, jako kóder :-)
Plaváček
Profil
matthew

Koder jsem ja a vim, jak to nakodovat.

Pokud tenhle návrh opravdu dokážeš kvalitně nakódovat, okamžitě si tě vezmu do svého týmu a budeš skvěle placený kodér. Myslím to vážně.
srigi
Profil
Plaváček
Plati ta ponuka aj pre ostatnych? Ide vikend, free time a tak.
habendorf
Profil
matthew
Koder jsem ja a vim, jak to nakodovat.

Fakt? A počítáš s tím, že textu může být více? A že si uživatel může zvětšit písmo? A že poloprůhlednost v IE6 je problematická?
Holyday
Profil
Přidám ještě třeba to, že některé oblasti pozadí zhoršují čitelnost písma - tam kde, je pozadí "členité".
matthew
Profil
Railbot
Pozadí mám i ve vyšším rozlišení, takže pro výsledek by se mohl použít ten.

habendorf
Ano, v IE6 by to takhle nešlo, ale kdo má dnes ještě IE6? Microsoft ho dodává jako automatickou aktualizaci, takže jeho uživatelů je minimum. Souhlasím, v IE6 by to takhle opravdu nevypadalo.

Holyday
Toto pozadí je dole opravdu moc členité, až přijedu domů, změním pozadí na "lepší".


Ale stejně je nepravděpodobné že bych tento návrh použil, v budoucnu zkusím ještě nějaký jiný. Ale nakódovat si to tedy zkusím, docela mne zajímá jestli bych to opravdu zvládnul. :-)
Měsíček
Profil
Reaguji na matthewa:

"Pozadí mám i ve vyšším rozlišení, takže pro výsledek by se mohl použít ten. "

Mám jenom já dojem, že nevíš co tím chtěl Rail říct?

"Ano, v IE6 by to takhle nešlo, ale kdo má dnes ještě IE6? Microsoft ho dodává jako automatickou aktualizaci, takže jeho uživatelů je minimum. Souhlasím, v IE6 by to takhle opravdu nevypadalo. "

Rozumíš tomu jak koza náklaďáku -> Statistika.

"Ale nakódovat si to tedy zkusím, docela mne zajímá jestli bych to opravdu zvládnul. :-)"

Nakódovat to prasácky umí každé malé dítě, ale kdyby jsi měl tento design nakódovat pro co největší spektrum prohlížečů myslet i na Zoom + a -, dostatek textu, různá možná rozlišení tak s tím sekneš do 10 minut to ti garantuju.
Railbot
Profil
matthew
To problém neřeší a navíc přidává další, datově velice náročný obrázek. A stejně nepokryješ všechny uživatele, někteří stále uvidí bilé pozadí a to je fuj.

Ano, v IE6 by to takhle nešlo, ale kdo má dnes ještě IE6?
Zhruba 30% uživatelů. Takovému numeru říkáš minimum?
Ove.net
Profil *
Pokus o styl Windows Vista?
Izzi
Profil
matthew

"Ano, v IE6 by to takhle nešlo, ale kdo má dnes ještě IE6? Microsoft ho dodává jako automatickou aktualizaci, takže jeho uživatelů je minimum. Souhlasím, v IE6 by to takhle opravdu nevypadalo. "


ja mam IE 5 a pouzivam iba tento :)
yFang
Profil
Jako hlavní problém bych viděl to pozadí, v IE 6 by se to možná rozchodit dalo.

Izzi
ja mam IE 5 a pouzivam iba tento :)
Tak to si pár let za vopicema. IE 5 máme akorát ve studovně, na některých počítačích.
warman
Profil
matthew jeden muj web:

Msie 8.0 Ne 229 0 %

Msie 7.0 Ne 28454 6.7 %

Msie 6.0 Ne 184127 43.8 %

Msie 5.01 Ne 1 0 %

Msie 5.00 Ne 1 0 %

Msie 4.01 Ne 6421 1.5 %

Opera Ne 136364 32.4 %
Firefox Ne 60983 14.5 %
Safari Ne 1689 0.4 %
Mozilla Ne 1628 0.3 %
Neznámý ? 190 0 %

zalezi na tom, k cemu je web urcen, ale vsude je minimalne 30% navstevnost z ie6. btw. tedka su taky na ie6, nebot nemam jinou moznost :)
já mam zrovna web, tkery ma kazdy mesic jinou navstevnost :)) treba minulej mesic ie6 melo 48,3% :) takze skoro stejne mno
matthew
Profil
warman

Moje statistika:

Msie 8.0 Ne 412 0.2 %
Msie 7.0 Ne 22447 14.5 %
Msie 6.0 Ne 10495 6.8 %

Firefox Ne 48469 50.1 %
Opera Ne 6229 6.4 %
Safari Ne 6188 6.4 %
Neznámý ? 4709 4.8 %

I když je to "jen" 6% uživatelů, ve výsledku je to docela dost. Asi se tedy opravdu vyplatí optimalizovat web i pro ně...
matthew
Profil
Změnil jsem pozadí, můžete se podívat na novou verzi:

Úvodní strana
Komentáře pod článkem

Je to alespoň trochu lepší?
Jan Tvrdík
Profil
matthew
Pořád nevídím řešení problémů výše uvedených - např. co uvidí uživatel s velkým rozlišením?
matthew
Profil
Jan Tvrdík
Obrázek je v rozlišení 1920 x 1200px a i v tomto vysokém rozlišení má "pouhých" 300KB.
BTW Nechtěl jsem, abyste kritizovali obtížnost nakódování stránky, ale vzhled designu :-(
Falcon
Profil
matthew
a keď bude mať väčšie rozlišenie?
Vieš si predstaviť aké to bude škaredé?
Railbot
Profil
matthew
Pouhých 300kB. Nu, to ti uživatelé mobilních zařízení poděkují.
matthew
Profil
Falcon
Nepředpokládám, že někdo bude mít větší rozlišení, ale kdyby přeci, tak toto pozadí je na krajích hodně do ztracena, takže okolí by mohlo být vyplněno pouze barvou.

Railbot
:-D Pro mobily a PDA samozřejmě bude zjednodušená verze. Sám vlastním PDA, takže můžu dostatečně testovat. A mobily by si s průhledným designem stejně asi neporadily...
yFang
Profil
matthew
Obrázek je v rozlišení 1920 x 1200px
No jo, ale když někdo bude mít malé rozlišení, tak zas uvidí jen prostředek obrázku.

Přečti si tohle: http://www.webdesignerwall.com/tutorials/how-to-css-large-background/
matthew
Profil
yFang
Takže mám obrázek zmenšit např. na rozlišení 1600, a na zbytek stránky opakovat linární přechod?
Návštevník
Profil
matthew
Ty si to asi nepochopil, že? Daj tam nejaké NORMÁLNE pozadie 800*600, ktoré končí STÁLOU farbou a tú potom nasaď do pozadia.
To nie je v toom článku.

edit: Pardon, som dnes akýsi podráždený a až teraz som si všimol, že máš len 13, teda nemusíš vedieť prečítať ten článok, ale veru, už by si aj mohol, keď si na 8-ročnom gympli.
yFang
Profil
matthew
Myslím, že 1600 je až zbytečně moc.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0