Autor Zpráva
mildaL01
Profil
Prosím o názor na připravované stránky
Tomasds
Profil
jen to nejzásadnější:

- běžící text je zlo, zbav se ho
- z té flashové hlavičky se mi dělá špatně od žaludku, kromě toho je dvakrát vyšší, než by to chtělo.
- menu ve flashi nebo co to je .. nelíbí, je spousta důvodů, proč to tak nedělat.
- kód je jedna hrůza. Ten soubor by mohl být poloviční, počti si něco o css. Jeden z negativních efektů je, že nemáš šanci se jakkoliv rozumně umístit ve vyhledávačích
Miloš
Profil
Napřed trochu souhlasu s předřečníkem:
1) Běžící text a flashová hlavička jsou odpudihodnosti; pryč s tou veteší. Na stránce se nesmí nic bezdůvodně hýbat; přinejmenším to rozptyluje; naštěstí mohu jako návštěvník a) takové čuňárny blokovat, nebo b) ze stránek odejít; vyber si.
2) Takovéto menu nepotřebuje ke své existenci flash, dá se s přehledem udělat v CSS.
3) Kód je nesémantický bastl.

Dále:
4) text se špatně čte; nevím, jestli je to kontrastem (zkontroluj si, je-li dostatečný), nebo velikostí písmenek, anebo kombinací obého,
5) Zelená patička mi rve oči (agresivně svítí).
6) Stránky jsou česky; proč se řadíš mezi trapáky s anglickým menu?
mildaL01
Profil
Miloš
1) Běžící text a flashová hlavička jsou odpudihodnosti; pryč s tou veteší.
No s tím běžícím textem souhlasím,ale flashovou hlavičku chtějí, tak proč jím jí neudělat,né? Je to pro známý, nejsem ani programátor ani grafik, css studuji...

proč se řadíš mezi trapáky s anglickým menu?
to ještě není hotový,ještě nevím co tam bude za stránky...:-)

5) Zelená patička mi rve oči (agresivně svítí).
mě vůbec zelená rve oči, ale je to přání...

Mě by spíš zajímalo když na to někdo najede jestli je tam alespoň něco zajímavýho, vy to tady všichni berete moc z profesionálního hlediska, ale když někomu ukážu stránky nějakýho profíka, tak nad tím ohrnují nos, přesto že je to tak jak má být. Tak já fakt nevím...
Návštevník
Profil
mě vůbec zelená rve oči, ale je to přání...
To sa dá aj ináč, nielen takto hnusne zeleno

Mě by spíš zajímalo když na to někdo najede jestli je tam alespoň něco zajímavýho
Poviem ti názor zákazníka: je to odpudivý hnus, na stránke nie je nič zaujímavé, keby som prišiel na takúto stránku, utekám z nej preč, vyzerá to ako nedôveryhodná firma.
camo
Profil *
Podľa mňa sú obidve animácie skvelé. Niesú dotieravé a dodávajú stránke punc profesionality(ak sa to tak dá povedať). Pre zákazníka je to dôležitá vlastnosť. Mne sa páči aj tá zelená, aspoň trochu oživuje tú záplavu modrých vebow. Skôr je na zamyslenie tá pripomienka : ,,Jeden z negativních efektů je, že nemáš šanci se jakkoliv rozumně umístit ve vyhledávačích"
mildaL01
Profil
Návštevník
je to odpudivý hnus, na stránke nie je nič zaujímavé
můžeš mi prosím ukázat jak vypadá neodpudivý hnus? Nějaký stránky na první pohled zaujmou,dík
camo
Profil *
Predsa len je tu este jedna vec, ktorú treba podla mňa zmeniť. Písmo je strašne mrňavé, až moc a možno aj z tej zelenej by sa dalo ubrať. Alebo zmeniť ten čierny podklad nech to neni také pochmúrne.
Miloš
Profil
camo
Podľa mňa sú obidve animácie skvelé. Niesú dotieravé a dodávajú stránke punc profesionality
Podle mě (jako hosta na stránce) ne. Animaci, která se hýbe jenom proto, aby hýbala, považuji za zlo a nevzpomínám si, že bych ji kdy potkal, aby mě neobtěžovala. To považuji za neprofesionální, i kdyby za stránku zadavatel zaplatil třeba půl milionu.
Něco jiného je, když se animace hýbe proto, aby na něco dočasně upozornila – například na návštěvníkem vyžádané natahování obrázku (lightbox a pod.) a po splnění podmínky, úkolu (v tomto případě načtení obrázku) zmizí.

mildaL01
flashovou hlavičku chtějí, tak proč jím jí neudělat
Nejde o to, že je hlavička flashová, ale o to, že se hýbe.
Jestliže trvají na pohybu (zkus jim ho ještě rozmluvit) co kompromis – pohyb dočasný, který nejdéle pár vteřin po načtení stránky ustane a hlavička zůstane statická?
Mistr
Profil
mildaL01
Doplním kolegy:
(1) Přechod mezi dvěma obrázky (penězmi vlevo a zelenou plochou vpravo) je velmi ostrý. Nač to? Ty dva obrázky zkrátka nejdou dohromady?
(2) Postrádám klikací logo.
(3) Spousta souvislého textu. Proč to? Redukuj jej, případně zvětši písmo, doplň podnadpisky apod.
(4) K čemu je nad patičkou onen tlustý a výrazný zeleně zbarvěný pruh. Podle mého je tam, mám-li být upřímný, celkem na prd, ne?
(5) V MSIE 6 SP 2 stránka ujíždí doprava, takže je nezbytností zobrazení vodorovného posuvníku. To není dobré.
(6) Chybí mi kontaktní údaje na firmu.
(7) Nikde nevidím logo firmy.
Holyday
Profil
Mistr
(3) Spousta souvislého textu. Proč to? Redukuj jej, případně zvětši písmo, doplň podnadpisky apod.
Já tam moc textu nevidím, aspoň na hlavní stránce ne. Podstránky jsem žádné nenašel.

(4) K čemu je nad patičkou onen tlustý a výrazný zeleně zbarvěný pruh. Podle mého je tam, mám-li být upřímný, celkem na prd, ne?
Nehledě na to, že ten obrázek by šel klidně udělat se šířkou 1px a ušetřit tak něco na datové velikosti.

(5) V MSIE 6 SP 2 stránka ujíždí doprava, takže je nezbytností zobrazení vodorovného posuvníku. To není dobré.
Ve FF 3 také.


Ke změně, nebo aspoň zmírnění "agresivity" barev se taktéž připojuji, na takovou stránku bych se opravdu nevydržel dívat delší dobu...
amon
Profil
Ten kód, bude pravdepodobne taký otrasný z dôvodu, že ho vytvoril progrem "Web Page Maker V2" (viď. Meta generator)
mildaL01
Profil
amon
jj, jsem začátečník, samouk, padesátka na krku...:-(((
Miloš
Profil
mildaL01
U začátečníka samouka chápu, že se mu nemusí chtít proniknout do tajů HTML/CSS a namísto toho stránky dělá ve wysiwyg editoru, ale i takový začátečník by měl mít (dělá-li si grafický návrh sám) dostatečné grafické cítění a soudnost. A taky schopnost nechat se přesvědčit rozumnými argumenty.

Ještě jednou:
1) Animace rozptylují pozornost a znesnadňují tak užívání stránky. Když už tam nějaká animace být musí, ať to není nekonečná smyčka – ať se jednou dvakrát provede a pak zatuhne do statična (anebo ať trvá po dobu akce, jako je načítání obrázku, odesílání zprávy a pod.).
2) Text se velice špatně čte. Důvody jsou dva: mrňavoulinké písmo (v IE 6 dokonce ani nejde zvětšit, protože je jeho velikost definována v pixelech) a má nedostatečný kontrast. Pro pozadí v barvě #003300 je z odstínů šedé minimum #b8b8b8 a pro zelené nadpisy by bylo třeba snížit saturaci zelené alespoň na #d4ff54.
Nevýhoda maličkých písmenek je hned dvojí – 1) se hůř čtou, 2) se jich vejde na řádku neergonomicky mnoho.

Zkusil jsem zvětšit písmenka a vylepšit kontrast; porovnej:

bohyn
Profil
- Stranka se nevejde do rozliseni 1024x768
- pismo nastavit jak navrhujeMiloš nebo podobne
- Nemam flash tak sem ani nikam dal nedostal
Bubák
Profil
Stranka se nevejde do rozliseni 1024x768
Přitom je obsah široký 940px, taže by se při proše snahy vešel.

Nemam flash tak sem ani nikam dal nedostal
Také vyhledávačům se to bude "líbit".
mildaL01
Profil
Miloš
bohyn
Bubák
zapracuji na tom, jen nevím proč se to nevejde do toho rozlišení...:-(

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0