Autor Zpráva
čermi
Profil *
Před nedávnem jsem si rozjel svoji webovou stránku, kde hlavně prezentuji svoji fotografickou tvorbu...Zajímal by mne náz vás, profíků...
Každopádně stránky nejsou stále dotažené. Rád bych dodělal RSS vástup a stránku optimalizoval pro vyhledávače (SEO)...

http://cermi.yc.cz

Tisíceré díky za krituku ;)
Tomasds
Profil
Nepříjemné pro oči, nenápadité.
Menu málo kontrastní, jinak kontrastu až příliš.
Pře<div>ený kód.
Validita stránek návštěvníka nezajímá.

Mizerný pravopis, jeden z mnoha příkladů: Něco málo o autorovy

K samotným fotkám:
- u nejmenší verze máš popis "Zvětšit obrázek". To ti moc návštěv z vyhledávačů nepřivede
- druhá, větší verze.. člověk by čekal, že se dívá na plnou velikost a je nepříjemně překvapen, že to je moc malé (btw alt="Zobrazit v plné velikosti")
- když už mě náhodou napadlo na druhou verzi kliknout, otevře se (přes tradičně v opeře se zasekávající lightbox) obrovská plachta, která se mi ani nevejde do okna.

Doporučoval bych mezikrok úplně zrušit. Funkčně nemá smysl, protože se tam člověk nedozví víc než v náhledu a ne každého napadne, že má kliknout ještě jednou.
Zobrazil bych rovnou tu velkou verzi, kterou bych doporučoval zmenšit na nějakých 800x600 a místo lightboxu bych použil highslide, jednak to líp vypadá a jednak to i funguje jak má a pokud smyslem toho webu není zisk, tak nebudeš mít problém s licencí.
grimword
Profil
já by jsem ale vyzdvihnul málo vyskutující se vlastnost stránek - hned je jasné o čem ten web je ;)
RuleZZZ
Profil
Trochu offtopic...

Hned jak jsem uviděl jméno Michal Čermák na hlavičce tvých stránek, napadlo mně, že tě odněkud znám. Když jsem ale viděl fotku toho "fousatýho týpka", hned jsem ten nápad zavrhl. Ale díky tomu, že tam máš i svůj životopis, jsem si uvědomil, že jsme spolu chodili na základku. Nejsem si jistej, jestli si mně pamatuješ, ale já tebe místy joo.. :D Nikdy by mně nenapadlo, že uvidim kohokoliv z Rakovníka a už vůbec ne na týhle diskusi. Zkus se podívat na současný návrh mých stránek a i když ti pravděpodobně fotka nic neřekne, tak jméno možná ano.

A pokud ne - no i to se stává... :)

No ale abych nebyl jenom offtopic - v IE ti ujíždí patička a poslední komentáře někam dopryč...
čermi
Profil *
Trochu offtopic...
Hned jak jsem uviděl jméno Michal Čermák na hlavičce tvých stránek, napadlo mně, že tě odněkud znám. Když jsem ale viděl fotku toho "fousatýho týpka", hned jsem ten nápad zavrhl. Ale díky tomu, že tam máš i svůj životopis, jsem si uvědomil, že jsme spolu chodili na základku. Nejsem si jistej, jestli si mně pamatuješ, ale já tebe místy joo.. :D Nikdy by mně nenapadlo, že uvidim kohokoliv z Rakovníka a už vůbec ne na týhle diskusi. Zkus se podívat na současný návrh mých stránek a i když ti pravděpodobně fotka nic neřekne, tak jméno možná ano.
A pokud ne - no i to se stává... :)
No ale abych nebyl jenom offtopic - v IE ti ujíždí patička a poslední komentáře někam dopryč...

Abych pravdu řekl, tak má paměť neslouží tak jak by měla... tudíž vážně nevím kam s tebou...

2all: díky za kritiku... co se týče pře<div>eného kódu - lépe už to nešlo a věřt,že jsem to ladil co to šlo.
co se týče kontrastu - dělám hlavně klasickou černobílou fotografii . tudíž i web je tak koncipovaný - jen s tím menu máte nejspíš pravdu ,ale zde vás prosím o help... Ztmavit pozadí nebo upravit písmo?
Pravopis? - nikdo nejsme dokonalí/ý :-)
kliker
Profil
Ve Vašem případě bych radši investoval do profíka.
Můj názor je ten, že web působí velice amatérsky a tím to vrhá i špatné světlo na Vás jako na fotografa.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0