« 1 2
Autor Zpráva
yFang
Profil
Plaváček
Ptal ses nás na názor, já ti svůj řekl.,
Ano, v pořádku, vždyť o to tady jde.
Uvidím časem no, zatím nechám tohle.

Možná jednu ukázku netradičního řešení
Takhle různě jezdících webů už jsem viděl hodně (i když je pravda že takhle všeljak zas tolik ne), něco takového zkoušet radši nebudu.
Plaváček
Profil
yFang

Tak jinak, když už jsem se rozpovídal.

Od doby, kdy jsem začínal (rok 1996), se webdesign hodně proměnil, ale odjakživa platí jedno nezpochybnitelné pravidlo. Skutečný úspěch nemá nikdy ten, kdo kopíruje lehce profláknuté nebo zavedené vzory, nýbrž ten, kdo má odvahu (a schopnosti) vykročit jiným směrem a projevit svoje svébytné já. Možná to platí všeobecně, ale v rámci tvorby webových stránek se tato myšlenka projevuje nejvíc.

Najdi si prostě svou cestu a kašli na to, co jsi kde viděl. Otevří si pivo nebo Coca Colu a zamysli se. Čím jsi výjimečný? Co tě může jenoznačně identifikovat? Jak se hodláš odlišit od zástupu dalších průměrných šmudlalů, kteří webdesign dělají jenom pro peníze a ne z přesvědčení a z lásky k řemeslu samotnému? Máš v sobě něco navíc? Uplatni to. Chceš něčeho dosáhnout? Buď svůj.

Lépe to říct neumím. Koukal jsem znovu na tvůj web. Kodéřina je velmi slušná, ale to nestačí. Pokud si nejsi jistý v kramflecích a víš, že grafika není tvá doména, sežeň si někoho, kdo přetvoří tvou představu v malovanou skutečnost. To, co jsi nám zde předvedl je prostě stokrát provařené klišé.

A ještě malilčkost na závěr. Svůj můžeš být maximálně na svém webu. Tvorba webu pro klienty je jiná kategorie a platí tam odlišná pravidla. Ale na to přijdeš sám a osobně ti budu držet palce.
imploder
Profil
Docela by sedělo, kdyby sis tam dal místo "WEBDESIGNÉR, KODÉR A PROGRAMÁTOR" nějaké komunistické revoluční heslo. Stručně o mě - taktéž rudý soudruh :P.

To otřepané písmo vpravo je horší než to v příkazovém řádku ve windows. Asi to má působit otřepaně. Ne, že by mi to nějak vadilo, ale ta stránka co's ji měl předtím byla hezčí. Pokud si vzpomínám, je to už druhé "vylepšení", které nesklidilo úspěch. Ta původní stránka přece není špatná. Možná by bylo lepší zkusit ji doladit a nějak vylepšit než to celé překopat na něco ne moc pěkného. Mně se tam moc nelíbí, jak nahoře v menu písmo částečně splývá s mrakama. Je tak těžší to přečíst. Taky bezpatkové písmo je údajně na čtení na obrazovce lepší. Základní motiv - nasvícené mraky a obzor - podle mě není špatný a není důvod ho opouštět a dělat místo něj jakési zakrouceniny a komunistické hvězdy a dělat stránku "otřepanou" atd.. Nevypadá to tak hezky, IMHO.
imploder
Profil
Nápad co by se hodilo do původní podoby webu: patička vypadá jako nějaké stopy v písku - mohl bys to celé nechat podobně barevně laděné jako teď, ale dát na pozadí nějakou písečnou pošť - dunu na pozadí oblohy a třeba nějaký keř nebo tak něco (příp. zajímavý efekt typu např. vzdušný vír). To jen pro inspiraci, co by se s tím dalo dělat, nezaručuju, že je to dobrý nápad.
yFang
Profil
Dobrá, přesvědčili jste mě. Nechám původní, bude to tak přece jen lepší. Musím uznat, že to trochu komunisticky působí, což se se mnou neslučuje, takže by to asi nebylo ideální... Jestli dostanu nějaký dobrý nápad, tak to třeba zkusím, ale zatím ponechám stavající.

Plaváček
Kodéřina je velmi slušná, ale to nestačí.
Díky, od tebe si toho dost cením. To, že to nestačí jsi myslel jakože to k tomu chce ještě grafiku, nebo jakože by měla být lepší (což by samozřejmě měla, vždy je co zlepšovat :-))?
Plaváček
Profil
yFang

Vždycky je co zlepšovat.

To platí o tvém kódu i o mém. I o jiném. Je to dáno tím, že svět není a nikdy nebyl ideální. Což tuplem platí o internetu. Vždycky se prostě hledá všeobecně přijatelný kompromis a jinak to nebude.

Kodéři se přitom plaví na stejné lodi jako zbytek lidstva. Takže nevěš hlavu a jdi dál. Ostatně, nic jiného ti nezbývá :)
amon
Profil
mne osobne sa to paci, ako som uz spomenul, ale vidi sa mi to az moc precpane. urcite by som odtial odstranil ten pattern tych zvijajucich sa kvetov ci co je to. v hviezdach problem nevidim, ale to zvijajuce sa nieco mi tam nepasuje.

inak je to podla mna pekne.
yFang
Profil
Plaváček
Vždycky je co zlepšovat.
Jsem si toho vědom a to je myslím základ úspěchu. Podle mě je nejdůležitější si to připustit a ne tvrdit: "Tak a teď jsem se naučil HTML."

amon
Díky za názor, ale ten design stejně půjde do šuplíku. :)
amon
Profil
yFang
Díky za názor, ale ten design stejně půjde do šuplíku. :)

OK, ale uz len dodam, ze mne sa to paci viac ako to sucasne...
joe
Profil
Plaváček

Možná jednu ukázku netradičního řešení: http://www.lucino-gene.com/

Takovéhle stránky nesnáším, navíc, Plaváčku, viděl jsi ten web v Opeře? Tam se uživatel nic nedočte a pokud se mu zachce, může se stránkou scrollovat až do nekonečna :)
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0