Autor Zpráva
taltos
Profil *
Zdravím,

prosím o "analýzu" a ohodnocení jak grafiky, obsahu tak i kódu nového webu (pár dní) http://www.qipdownload.cz
Účel je jednoduchý, web jsem se snažil kontruovat jednoduše a přehledně, aby byl dostupný pro každého.

Uvítám každé připomínky nebo tipy na vylepšení (co vám tam chybí atd.).

Předem díky,
Lukáš
Str4wberry
Profil
1. Na stránce QIP vs. ICQ se mi zdá, že srovnáváte s ICQ 5.1, ne s šestou verzí. (Viz třeba „nepodporuje jedno okno s více záložkami“.) Také byste mohl zmínit, že používáním ICQ protokolu v QIPu porušujete licenci ICQ. Nebo fakt, že posílání souborů funguje hůře než v oficiálním klientu.
2. Na téže stránce používáte pro položky seznamu list-style-image, lepší je background, protože je ve všech prohlížečích na stejném místě.
3. Odkaz „přidat k oblíbeným“ mi v Opeře nic nedělá. Napravíte to přidáním atributu „rel=sidebar“.
4. U skinů by mohl být jejich náhled v programu.
Kcko
Profil
Hezky a prehledny webik.
RuleZZZ
Profil
V IE komplet ujíždí na hlavní stránce všechny tři "stáhnout!".
igamenir
Profil
celkově dobře zpracované,
- nicméně mi přijde podivné, že když z indexu kliknu na Download QIP nebo na odkaz Chci si stáhnout program QIP, skoro se nezmění stránka (ano, dole je toho více, ale na první pohled jsem se bál, že jsem ani nekliknul)...
- a přidávám svůj hlas k připomínce od Str4wberry - v podobě jaké to je by spíš nadpis srovnání měl být Co QIP umí a icq ne. Pokud uvádíš QIP vs. ICQ, měli by být zmíněny i výhody ICQ oproti QIP. Navíc to bude působit mnohem lépe a důvěryhodněji, pokud uznáš, že ani qip není dokonalý.
- ve srovnání se špatně sledují jednotlivé body, tím myslím že body qip a icq na sebe úzce navazují, ale přitom nejsou vyrovnané vedle sebe.
Tomasds
Profil
jen ke stránce icq-vs-qip.html:

- odrážky v odstavci icq (ikony icq) jsou moc nalepené na text (opera)
- "pokd kterými se nachází jednotlivý uživatelé" - dvě chyby, oprav si to
- pozadí nadpisů QIP a ICQ je hodně odbyté, ve srovnání se zbytkem je to jak pěst na oko.
- ikona qipu, která se všude opakuje, mi připadá nějaká rozmazaná a neohraničená, navíc její nejmenší verze na stránce qip-ke-stazeni.html je oproti textu ustřelená nahoru.

Jinak pěkné.
Lexter
Profil
taltos
díky dll knihoven je možné přihlásit se do více kom. sítí
Spíš bych to viděl na knihovnám.

QIP download | QIP ke stažení
Proč tam máš stejnou hlášku dvakrát? Vypadá to jako nějaké divné SEO.

HOME QIP DOWNLOAD
Já jsem na to že jsem čech hrdý :).

Webu by myslím prospělo, kdyby si obrázkům definoval rozměry v kódu. Prohlížeč neposkakuje.

Jinak se mi to líbí, jen nechápu tu kytičku.
warman
Profil
a jeste hodne veci upravit co se tyce obsahu :) jak je dole qip.vs icq, tak je to obcas nesmyslny... nevim co mas doma za disk ty, ale ja nejakych 30MB navic neresim (krom toho, pouzivam uplne jinyho klienta nez je qip ci icq :) ).
ohledne grafiky se mi to celkem zamlouva :)
taltos
Profil *
Velice všem děkuji za připomínky. Postupně si je projdu o poopravím. Bohužel času je málo:)
Srovnání obou klientů budu muset vskutku ještě opravit, je to jedna z nejslabších částí webu.

Lexter
QIP download | QIP ke stažení
Ano, vskutku je to kvůli SEO - jedná se o dva nejhledanější výrazy (samozřejmě po QIP samostatně)

, jen nechápu tu kytičku.
Ta má sloužit na oživení. Již jedna grafička mi sdělila, že by ji oddělala, nicméně zatím jsem se nerozhodl. Myslím, že by byl pak web velmi ochuzen a jen celý černý.

Ještě jednou všem díky.
Návštevník
Profil
Viete, že používanie QIP je porušovanie licencie ICQ?! Samozrejme, kto už číta zmluvy a licenčné podmienky... Ale aspoň by to mohlo byť na stránke spomenuté, že? Ale kto by sa s tým kašľal... Pri skinoch by som chcel vidieť náhľad, než si niečo stiahnem, ináč sa mi web celkom páči

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0