Autor Zpráva
Daniel01
Profil
Ahoj, snad stačí slovo - začínám :-D

www.parlament.hu.cz
www.parlament.hu.cz/sablona

To druhý je jen šablona... Vůbec mě nenapadá, jak ten web vyaranžovat :-) Příjde mi to takový suchý... a nebo ne?
Mistr
Profil
Daniel01
www.parlament.hu.cz
(1) To hýbající se logo školy mne fakt děsí. Zbavil bych se ho!
(2) Chybou je nestále totožný titulek stránky (tag TITLE v části HEAD).
(3) Nepodtrhávej nic, co není odkazem. Jen tím mateš čtenáře. Viz http://www.parlament.hu.cz/clenove.php
(4) Dokumenty je vhodnější dávat ve formě PDF či ještě lépe HTML stránky. Viz http://www.parlament.hu.cz/schuze.php
(5) Nač je na jinak česky psané stránce položka Guestbook? Že bych nepostřehl změnu pravidel naší mateřštiny?
(6) Nadpis webu bych dal do každé stránky. Pokud se přes vyhledávač dostanu například na tuto stránku - http://www.parlament.hu.cz/novinky.php - nemám tušení, o co tady jde a kde že vlastně jsem.
(7) V menu by mohla být zvýrazněna položka značící, do které části menu patří právě zobrazená stránka.
Miloš
Profil
8) Postrádám definici fontu (font-family)
9) Náhledy fotek nikdy nevytvářej pouhým zápisem rozměrů (atributy width/height), protože tím tu fotku nezmenšíš datově.
Takhle stránka s náhledy zabírá 1,5 MB, což je naprostá zhovadilost. A extrapolace vzhledem k tomu, že „Zde budou přidány fotky ze schůzí školního parlamentu“, mě opravdu nevýslovně děsí.
Nadto „width"100px" height="100px"“ je nesmysl, protože ty fotky nemají šířku stejnou jak výšku.
Vytvoř si opravdové zmenšeniny a ty pak používej jako náhledy.

Například u fotky 6.jpg, která je velká skoro půl mega (458 kB) jsem vytvořil zmenšeninu o rozměrech 120×90px, zabírající pouhých 5,8 kB




Mistr
Vrána vráně oko nevyklove; nejsem vrána a v obavě o své zdraví jsem tu vražednou animaci zavřel co nejdřív…
Miloš
Profil
Daniel01
Ještě snad dodám, že se ti ty „zmenšeniny“ nezobrazují deformované jen proto, že ti v zápise width"100px" height="100px" chybí = za width.
To by pak zmíněná fotka vypadala ehm poněkd tento:



a o ostatních fotkách ani nemluvně.
Daniel01
Profil
K těm fotkám...
:-D zápis bez = mě teďka fakt rozesmál... lámal jsem si hlavu, proč to není zdeformované :-D
A zmenšeniny samozdřejmě vytvořím.... ;-) Tohle jsou jen zkušební fotky a byla by to práce navíc!

Jak to myslíš s font-family?

Hýbající se logo jsem vytvořil já :-D a líbí se mi... ale dobře! Uznávám, že je to trošku drastické... tak nastavím dobu střídání na 2 sekundy, třeba... :-)

A co říkáte na design www.parlament.hu.cz/sablona ? Líbí? Co by se dalo přidělat?

(7) V menu by mohla být zvýrazněna položka značící, do které části menu patří právě zobrazená stránka.
-:- Strávil jsem nadtím asi půl hodiny... ale nevím, jestli špatně píšu PHP a nebo CSS :-D Ale bohužel jsem ten kod už smazal...
Miloš
Profil
Font-family myslím například tak, že:
body {font-family: 'DejaVu Sans', Verdana, Sans-serif;}


protože pokud nedefinuješ výchozí písmo, prohlížeče mají jako implicitní nastavené nehezké patkové.
A třeba já – abych absenci definovaného fontu snáz poznal, mám ve svém výchozím prohlížeči nastavený naprosto nezvyklý font, které praští do očí na prvné pohled.


Zatímco tou vedanou (viz definice výše) to hned vypadá jinak:




Hýbající se logo zastav; ta animace je bezúčelná, bije do očí a v důsledku ruší, obtěžuje.
Uvědom si, že stránky nejsou výtvarným dílem v tom smyslu, že je zarámuješ a pověsíš v Ermitáži.
Stránky by se měly dát číst a to každá bezúčelní animace ztěžuje.

Nanejvýš ji můžeš nechat párkrát problíknout a pak na věky věků zastavit.
Daniel01
Profil
Miloši, díky moc ;-)
To jsem vůbec nevěděl... Už je to opraveno ;-)

Nanejvýš ji můžeš nechat párkrát problíknout a pak na věky věků zastavit.
Hned jak přijedu dom, tak se na to vrhnu.

Ale pořád nevím názor na stránku www.parlament.hu.cz/sablona?
ninja
Profil
Daniel01: Tuto sablonu si nikdo nekoupi, muzes ji ale pouzit pro vytvoreni stranek o nejakem zajimavem skolnim projektu.

Vytvareni stranek se nejlepe naucis tak ze budes delat nejake konkretni. Klidne o sobe, sve tride, psovi, bydlisti nebo konicku. Zjistit tak co je skutecne dulezite a jak to ma vypadat/fungovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0