Autor Zpráva
Holyday
Profil
Tak jsem se dlouho odhodlával, až jsem se nakonec odhodlal. Web Gothic.HerniWeb.cz se pomalu, ale jistě blíží již ke čtvrtým narozeninám, nicméně vím, že k dokonalosti mu chybí opravdu hodně.

Co od vás očekávám, že napíšete :)
- nepřehledné
- vyházet Toplist, ikonku validátory a další ikonky
- odfláknutá patička
- možná se vám nebudou líbit inputy nahoře
- možná dokonce i barvy

O tomhle všem (a některých dalších věcech) moc dobře vím, něco opravím, něco ne. Snažte se tedy vyjmenovaným pravděpodobným problémům vyhnout :)

Kromě toho se chystá přechod na PHP fusion a jiný design, ale to už je trochu OT... Jde o to: je podle vás PHP fusion pro účel podobné fanstránky vhodný?
Miloš
Profil
- možná se vám nebudou líbit inputy nahoře
Nejde tolik o to, že nelíbí, jako o to, že jsou (včetně selectů) cost nečitelné.

…se nachází zde, Gothic 3 čeština zde.
Zde zde zde, fuj fuj, http://www.jakpsatweb.cz/jak-psat.html#odkazy

Barevný scrollbar je zhůvěřilost.
Vodorovný scrollbar (Opera+Firefox) je zbytečnost.

Stránka je dlouhá jak Lovosice.
Tlustá jak bumbrdlíček (636 kB)
igamenir
Profil
V IE6 neprosto rozhozené, nelíbí se mi bílé pozadí, menu trochu "ozvláštnit" (aby to nebyli jen suché odkazy pod sebou), a bezpatkové písmo se v delším odstavci špatně čte, zvlášť když je navíc italic.
Holyday
Profil
Miloš
Nejde tolik o to, že nelíbí, jako o to, že jsou (včetně selectů) cost nečitelné.
Nízký kontrast? Možná ano, zdál se mi dostatečný. Dám to písmo třeba bílé.

Zde zde zde, fuj fuj
Jak bys to formuloval ty?

Barevný scrollbar je zhůvěřilost.
Omlouvám se, je to cca tři roky starý artefakt z dob začátků, nestálo mi za to oddělat to, ale asi se na to vrhnu.

Vodorovný scrollbar (Opera+Firefox) je zbytečnost.
Myslím, že to dělá ta reklama dole, zkusím s tím něco udělat.

Stránka je dlouhá jak Lovosice.
To jest? Obsahová stránka? Ano, ale jen u novinek (možná bych jich měl vypisovat méně) Levý panel? Ten už moc zkrátit nepůjde, nicméně v Nastavení je třeba možnost vypnout si zobrazování ikonek spřátelených webů.

Tlustá jak bumbrdlíček (636 kB)
Ano, obsahu je hodně. Bohužel dost zabírají již ty zmíněné ikonky. BTW teď jsem zkusil web stáhnout (hlavní stránku). Kód má 139 kB, celkově 959 kB. Třeba stránka O webu už je na tom lépe (kód 43,7 kB, celkově 837 kB). Jak ušetři místo mě kromě již zmíněných ikonek nenapadá.


igamenir
V IE6 neprosto rozhozené
Pokusím se opravit, pro IE bohužel optimalizuju tak max. 4x do roka :(

nelíbí se mi bílé pozadí
Kde?

menu trochu "ozvláštnit"
Nakopni mě :)

bezpatkové písmo se v delším odstavci špatně čte, zvlášť když je navíc italic.
Někomu zase lépe. Vyloženě dlouhý text kurzívou tam nikde snad nemám.
Miloš
Profil
Holyday
Zde zde zde, fuj fuj“ Jak bys to formuloval ty?“ – a co inspirace výše odkazovanou stránkou?

Tak tento zhůvěřilý oddíl:
Pokud se zde nemůžete orientovat, zde je popis webu. Připomínky či otázky pište do Fóra. Pro prohledávání webu klikněte v menu na "Hledat". Čeština na datadisk Gothicu 2: The Night of the Raven (Noc Havrana) se nachází zde, Gothic 3 čeština zde.
by šel přeformulovat například takhle:

Pokud se zde nemůžete orientovat, <a href="">navštivte mapu stránek (popis webu)</a>. Připomínky či otázky pište do Fóra. Pro prohledávání webu klikněte v menu na "Hledat".
Z dalších odkazů: <a href="">Čeština na datadisk Gothicu 2: The Night of the Raven</a> (Noc Havrana) a <a href="">čeština pro Gothic 3</a>.


igamenir
bezpatkové písmo se v delším odstavci špatně čte
to si nemyslím – na monitoru je pro mě většinou čitelnější bězpatkové (oproti papíru).
Nevím jak s tou kurzivou – máš-li na mysli odstavec pod nadpisem „Novinky“ na úvodní straně, tak to není žádná tragedie,

Holyday
je ale fakt, že – obzvlášť u takhle dlouhé stránky – by nezaškodilo rozčlenění do více odstavců, ať už je budeš oddělovat marginem nebo odstavcovou zarážkou (text-indent).
Holyday
Profil
a co inspirace výše odkazovanou stránkou?
Vím, že to bylo špatně, jen mě nenapadlo, jak lépe - dík za příklad :)

je ale fakt, že – obzvlášť u takhle dlouhé stránky – by nezaškodilo rozčlenění do více odstavců
U článků by se o tom dalo uvažovat (je to ale většinou záležitost autora článku), aktualizace samotné jsou většinou krátké.

Děkuji za relevantní rady a doporučení Milošovi a igamenirovi.

Bude-li mít někdo něco dalšího, zlobit se nebudu :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0