Autor Zpráva
fialadanek
Profil *
Vytvořil jsem nový projekt - pokud znáte csfd.cz (databáze filmů), jedná se o
stejný nápad, akorát s knihami.

Prosím o celkové zhodnocení.

Děkuji

Adresa webu: http://www.databazeknih.cz
kletely
Profil
fialadanek

1) dizajn sa mi páči(prehľadný, pekný a jednoduchý)
2) Vyhľadávacie tlačítko sa mi nepáči (skús zmeniť border alebo ho vôbec neštýluj)
3)
<br /><br /><br /><br />
   <!-- Begin Wrapper -->
margin nepoznáš?
4) Na stránke registrácia sa mi nepáči ten prechod
5) Keď už štýluješ tlačítka <input> tak už všetky alebo žiedne
igamenir
Profil
- pěkné, design jednoduchý možná až moc, nějaká okrasa třeba v hlavičce, třeba nějaké pěkná starožitná knížka, by tomu mohla slušet
- v seznamech bys mohl přidat tlačítko na další/předchozí stránku, jako doplněk k selectu stránek (resp. select se většinou dává jen jako doplněk k jiné navigaci)
- líbila by se mi možnost najít si autory podle Národnosti a/nebo podle jazyků, ve kterém psali
- u knihy by byl rozhodně vhodný údaj, kdyby byla napsána nebo prvně vydaná

- určitě bys měl doplnit nějaké kontroly u jmén, např.: Aristoteles má čárku mezi příjmením a křestním jménem, které tam není; autora Issac Asimov tam máš dvakrát, takže určitě nějakou kontrolu duplicity; James thurber má malé t u příjmení, automatické zvětšení by se hodilo, i když by to zas mohlo být na obtíž u různych van a von, le a podobně;
Tomasds
Profil
Nápad zajímavý, obsah taky.
Design docela odbytý a "inspirace" csfd je dost zřetelná. A konkrétní věci, které se mi nelíbí: prázdný prostor nahoře (tuším že tam přijde banner, to bude nádhera), prázdný bílý prostor pod hlavním menu, oblouk pod nadpisem.
fialadanek
Profil *
to kletely: Díky. Upravím to.
to igamenir: Díky, vše doladím :-)
to Tomasds: Díky, máš pravdu, ten prostor nahoře upravím. Ten prostor pod hlavním menu - tak tam se po přihlášení objeví podmenu, kde uživatel přidává knihy, autory atd..
blackjoker
Profil
u seznamu knih by se mi hodila možnost nastavit počete zobrazovaných titulů
tiso
Profil
Toto má šancu byť veľkým projektom, len neviem či máš nato aby si to ustál. To si robil komplet sám?

-určite zruš to stránkovanie cez select, takto sa to nerobí!
-zruš závislosť na javascripte, bez neho sa neviem preklikať na konkrétneho autora/knihu zo zoznamu autorov/kníh
-id knihy či autora v url je zbytočné, ide to i bez neho
-nie je jasné čo znamená 100%, treba k tomu pridať text hodnotenie, alebo aspoň title, presnejšie by bolo uviesť že odkaz vedie na stránku so zoznamom hodnotení
-v rebríčkoch sa zobrazuje iba priezvisko autora, chcelo by to celé meno

Celkovo treba ešte poladiť kopec detailov, ale ideš dobrým smerom.
fialadanek
Profil *
to blackjoker a tiso: Díky. Projekt je online pouze 3 dny.
O většině toho, co jste napsali vím a souhlasím.
Díky za rady.
to tiso: Ano, komplet sám jsem to dělal. Upravím a poladím :-) Díky za názory.
DK
Profil *
- není možné změnit hodnocení a komentář
- editovat autora a knihu může jen ten, kdo ho / ji vložil (a pokud už není autor / kniha na úvodní stránce, ostatní se nedozví, kdo to byl)
- podivně řazené žebříčky (Například kniha, kterou hodnotil jeden člověk, je v řebříčku výš než kniha, kterou hodnotilo pět lidí. Obě mají 100%.)
- chybí seznam uživatelů

+ lepší vyhledávání než na csfd.cz :-)
joe
Profil
fialadanek
Nejdřív se nauč psát weby pořádně a pak se pouštěj do větších projektů.
Grafika je podle mě celkem odfláknutá, nelíbí se mi záložky, které jsou nahoře. Ikony v nich se tam vůbec nehodí.

Stránka je nepřístupná.

Je tam plno chyb, například

http://www.databazeknih.cz/uzivatele/zvonicek-12 určitě není uživatel Zvonicek, jak bych očekával z adresy.
DK
Profil *
http://www.databazeknih.cz/nejhorsi-knihy

Nejnižší možné hodnocení je jedna hvězda (=> 20%). Nechápu, proč mají nehodnocené knihy automaticky 0%. Pak celý žebříček postrádá smysl.
Holyday
Profil
K čemu jsou uživatelovi body? Chybí info.
fialadanek
Profil *
to joe: Web je spuštěn pár dní, chyby vylaďuju.
Kde jsi přišel k této adrese: http://www.databazeknih.cz/uzivatele/zvonicek-12 ?
to DK: O tom vím, pracuju na opravě.
to Holyday: Jo, jo, doladím.
joe
Profil
fialadanek
Napsal jsem ji do adresního řádku :-) Adresa by neměla být platná, měl bys správně kontrolovat i text, který je před číslem (id).

PS: Jinak nápad dobrý ;-)
marrra
Profil
-id knihy či autora v url je zbytočné, ide to i bez neho

Zajimalo by me, jak se to dela bez toho id?

Dik za odpoved.
joe
Profil
marrra
Že je v databázi sloupec, kde je jeho textová varianta, kde se pak hledá ta část co je v url, to samé, jen tam není to id uvedené v adrese a místo s id se to porovnává s textovou hodnotou v db.
fialadanek
Profil *
to joe: Nevím, jestli jsem to dobře pochopil, ale zeptám se jinak. Co když bude 5 různých knih od různých autorů, ale všechny s názvem Cesta?
Railbot
Profil
fialadanek
Nenech si zkazit náladu. Projekt je to zajímavý a ačkoli rozhodně není dokonalý, je to dobré. Už to tu padlo, ale potvrdím, že stránkování asi nejméně šťastné. To udělej odkazy, nějak klasicky. Přes select bych čekal maximálně výběr počtu položek, které chci zobrazit.
marrra
Profil
to joe: Nevím, jestli jsem to dobře pochopil, ale zeptám se jinak. Co když bude 5 různých knih od různých autorů, ale všechny s názvem Cesta?

ano, presne to jsem mel na mysli. Jak to vyresi stejne nazvy knih od ruznych autoru?
tiso
Profil
marrra, fialadanek - zvolil by som url v tvare autori/<meno-priezvisko> a knihy/<nazov-knihy-autor>, prípadne autori/<id>/<meno-priezvisko> a knihy/<id>/<nazov-knihy>

Tam, kde je id teraz (za autorom/knihou), nemá čo robiť. Čo znamená "autori/douglas-noel-adams-75" alebo knihy/hlava-xxii-catch-403 ?
silverback
Profil
Smysluplná stránka, která sice potřebuje stran kódu trochu doladit (co se týče automatizace atd.), ale která je mezi většinou věcí, co jsem tu viděl opravdu moc pěkná a kterou si přidávám do bookemarků. ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0