Autor Zpráva
mantisa-
Profil *
Dobrý večer,

prosím, jak na Vás působí stránka: http://web.mantisa.cz/

Je to zatím pouze index a hlavním důvodem pro vznik je, že zapomínám doma flashku s prezentacema o HTML, web je tudíž jistější.
A pokud jsem se ho již rozhodl udělat, proč ho nevypustit na zkušenou do světa. Vše ostatní je řečeno na úvodní stránce.

Obsah mám zatím pouze jako PowePoint a Word, ale brzy ho přidám. Až bude obsahu více, plánuji samostatnou doménu.

Děkuji za kritiku.

mantisa
grimword
Profil
dela se mi blbe, kdyz vidim uz po stopadesate v hlavicce modrou oblohu, pod tim zelenou travu a popr. slunicko; zbytek je hezky, ale ten motiv hlavicky ROZHODNE NE!
Lexter
Profil
Mantiso, já ti nevím, proč ne, web může být fajn, ale já, protože jsem viděl už dost tvých stránek mám celkem dost tvého velmi specifického designu.
182
Profil
Je sice fakt ze to modrozelene neco je hodne caste, ale takovy design na ucel: "zapomnel sem flashku" + "ucim nekoho uplne zaklady html" rozhodne dle me staci. A rozhodne to nikoho neodradi.

Konstuktivne: Mozna jen ty nadpisy "dulezite a uzitecne..." trochu zjemni to tmave pozadi a to tlacitko "hledat" je takove vselijake.
Lexter
Profil
Na druhou stranu musím pochválit nastíněnou strukturu webu a jeho přehlednost. To je plus.
Ghosting
Profil
Stránky jsou pěkné, jak graficky tak i kódem, ale jak psal lexter, je to ohraný.
imploder
Profil
Stránky jsou pěkné, přehledné, obsah vypadá slibně - tak co pořád řešíte? Pěstování a tvorba webu mi připadá jako dobrá metafora, a ne zrovna ohraná. Do hlavičky bych dal k těm rostlinám nějaké věci související s webem nebo počítačema, nějak na pozadí ne moc křiklavě. A když už oblohu, tak s mrakama, ať to není tak prázdné.
Dranel
Profil
mantisa
Tak tak, jak říkal Lexter. Všechno na jedno brdo. Jinak de facto souhlasím tako s imploderem
Str4wberry
Profil
Nenapadá mě moc věcí, co tomu vytknout.

1) Text pod nadpisy počínaje mapou webu v pravém sloupci by mohl být v nějakém boxu. Jako je tak v případě „Důležité a užitečné“,
2) tlačítka v část „A kam teď?“ by mohla klikat po celém obdélníku.
mantisa-
Profil *
Ahoj,

děkuji za hodnocení. Co se týká grafiky, určitě není nějak úžasná či inovativní. Jak někde psal David Grudl, na grafiku mám velké nároky, ale málo talentu. To stejné platí i u mě, a grafiku na webu jsem si dělal sám. :-)

Str4wberry
Ta tlačítka opravím, toho jsem si nevšiml, děkuji.
Falcon
Profil
Mne sa to páči už sa teším na články dúfam že budu často pribúdať :o)
oogi
Profil
Obsahová část ujde, hlavička (tj. logo + vyhledávací formulář) nic moc.
Měsíček
Profil
Reaguji na mantisu:

Patičce by jsi mohl dát border-bottom: 0;.
mantisa-
Profil *
Všiml jsem si několika nedostatků v IE6, musím (teda chci) ještě doladit.
mantisa-
Profil *
Prosím, mohli byste mi říct, zda máte v IE 6 aktivní první položku menu a zda menu funguje stejně, jako v moderních prohlížečích, to jest, zda ta roletka je na pixel (myslím její vertikální umístění) stejná jako v ostatních prohlížečích?

IE Tester hlásí vše OK, ale v IE 6 na jiném počítači to trochu dělalo neplechu.

Děkuji.
mantisa_
Profil *
Dobré ráno,

myslíte, že se web ubírá správným směrem (funguje pouze položka Úvod a HTML - Co je HTML).
http://www.pestujemeweb.cz/

Primárně je web určen pro moje student(k)y, ale pokud by posloužil i dalším, budu jen rád.

Myslel jsem si, že to napíšu docela rychle a výstižně, ale pokud chce být člověk stručný, ale zároveň ne moc nepřesný, dá to docela zabrat.
Každopádně smekám kloubouk před Yuhůem.

Díky.
Měsíček
Profil
Pěkné, ale
1.) Proč jim tam cpeš do příkladu <meta name="robots" content="all,follow">, chudáci jak tomu mají rozumět?
2.) Nechceš tam vysvětlit rozdíl mezi elementem a tagem?
mantisa_
Profil *
Ahoj,

ty roboty budou vysvětleny v kapitole meta tagy. Zatím, ať je to netrápí. :-)
A element a tag, na to přijde čas až v css asi.

Každopádně ale díky za připomínky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0