Autor Zpráva
max power
Profil *
ahoj,

zajímal by mě tvůj názor na můj web: http://www.freewebtown.com/veny_rico/index.html

je to doposud můj první výtvor.....zabývám se tvorbou webu necelý půlrok....

PS: nezajímá mě tvůj názor na obsah mého webu, ale pouze názor na vzhled, funkčnost apod...
svadla
Profil
promin, ale je to silene barevne a moc casti se tam pohybuje, vydrzel jsem asi 5 vterin
na co je ta uvodni stranka?
grimword
Profil
kdysi jsem si rikal, ze by jsem udelal stranky ktere by obsahovali vse co nemaji - nabizi se tedy otazka proc, kdyz uz jsi to udelal za me? vypis si na papir vse co obsahuji tvoje stranky a pri vytvareni novych tam nedavej nic z tveho seznamu - budes mit dokonaly web neobsahujici zadnou zbytecnost nebo blbost
max power
Profil *
grimword
kdyby si byl konkrétnější, bylo by to pro mě srozumitelnější.....

nemá snad web obsahovat animace, fotky, obrázky, odkazy, tabulky, hodiny???

přečti si svou reakci po sobě a zkus se pak vžít do mě, nezkušeného tvůrce webových stránek, a přemýšlej co si z tvé zprávy asi tak vezmu, když neobsahuje nic určitého a spíše se na celou věc dívá jen obecně.......alespoň to jsem z toho pochopil....
max power
Profil *
svadla
ta uvodní stránka je tam jen tak pro legraci....okoukal jsem to u jiných stránek....

co máš proti barvičkám, jsi snad zastánce šedých panelových domů ve městě bez zeleně a květů???
Miloš
Profil
1) Úvodní stránka slouží jen ke zdržování návštěvníka, jinak je na h****
2) Animace odvádějí pozornost, ruší. V takovém množství jsou vysloveně na epileptický záchvat.
3) Hodin mám doma tolik, že – budu-li chtít znát čas – se nepůjdu koukat na tvoje stránky, abych se to dozvěděl.
4) Přemnožené barvičky – snad dětský web, ale jinak?
5) Nemáš definovaný font – stránky se zobrazují ošklivým patkovým výchozím písmem.
6) Položka menu BIO – tam se propagují nějaké biopotraviny nebo co? Proč to není česky? Stejně jako HOME.
7) Stránky mají všechny tentýž <title>
8) Nějaký důvod pro vlakový design? (<tr><td><td><td>…)

A už dost, nejsem masochista.
kletely
Profil
max power
Prečítaj si nejaký čl án ok lebo toto je hrúza.
Miloš
Profil
Anebo člá nek.
svadla
Profil
max power
vsechno ma sve meze
max power
Profil *
všem díky za jejich názory, určitě si z některých něco vezmu, z některých ale nic, protože se to už dotýká vkusu nikoliv funkce....

ty gify asi předělám na swf....a nebo možná zkusím udělat celý web ve flashi.....no ještě nevím, začínám se zajímat teď i o PHP, takže fakt nevím.....

můj názor na vaše názory:

- s těma barvama je to asi přehnané, to je fakt.....mám prostě rád barvy (kreslím....takže se nedivte)
- proti animacím nic nemám, můj web nemá být určený všem.....navíc nejsem profesional, takže ani nechci dělat profi web
- úvodní stránka je opravdu na ***** a taky mě strašně sere, když někde na ni narazím, ještě zvážím její používání....
- stránky mají pořád stejný title, protože jsou to pořád jedny a ty samé stránky.....nevidím důvod, proč by se každý list měl jmenovat jinak.....
- miloši za pár let budou všichni mluvit anglicky, nevidím důvod proč si angličtinu neprocvičovat už teď (buď rád, že sem to tam nepsal rusky)
- font ani nechci definovat, každý prohlížeč si ho stejně přečtě "podle sebe" a navíc font, který bych chtěl použít asi nebude mít každý doma nainstalovaný......(= v jednoduchosti je krása)
- vlakový design? co to jako má být? fakt nevím co si tím myslel, když jsem si dělal první validaci, nevadil ji můj vlakový design, jak ho nazýváš ty (já tomu říkám tabulka)

........snad jsem nikoho neurazil.....jsem jako vy, co na srdci, to na jazyku....
Miloš
Profil
max power
celý web ve flashi
aby byl ještě nepřístupnější a nepoužitelnější; ach jo.
Holt komu není rady…

Rozdílný <title> má svůj velmi dobrý smysl – mám v prohlížeči otevřeno několik stránek v tabech. Jak asi poznám, která je která, aniž bych musel překlikávat náhodně z ouška na ouško? Správně, uhodl, podle <title>. – viz též http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=2&topic=82 620#6

za pár let budou všichni mluvit anglicky
Tak udělej stránky jenom anglicky. Udělej je třeba čínsky, to je úplně jedno, udělej třeba 10 jazykových verzí s možností přepnutí (záleží na cílové skupině), ale – properuna – nikdy nemíchej jazyky do sebe. Česká stránka s anglickým menu je trapná (stejně jako anglická stránka s českým menu) a její autor se řadí mezi kůůůůl blby, což je snad škoda, ne?

font ani nechci definovat
a to děláš chybu. Prohlížeče mají řadu let přednastaveno, že nenadefinovaný font nahradí patkovým, který na webu vůbec nevypadá hezky.
Použij nějakou bezpatkovou klasiku se správným pořadím zápisu, například takhle:
body {font-family: 'DejaVu Sans', Verdana, Sans-serif;}

Více o fontech např. http://www.dgx.cz/tools/fonts/ a http://www.jakpsatweb.cz/css/font-family.html

Krom toho:
font, který bych chtěl použít asi nebude mít každý doma nainstalovaný
a výsledkem je, že – místo abys použil nějaké běžné koukatelné bezpatkové písmo, které bude mít většina návštěvníků – se všichni budou koukat na výchozí hnusné písmo zvolen prohlížečem.

Vlakový design sice může být validní, ale je zhovadilý a v současné době pro něj kodér nemá sebemenší důvod.
Nejde ani tolik o validitu, jako o sémantiku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0