Autor Zpráva
vizdal
Profil
Ahoj, prostřednictvím této diskuse bych rád získal profesionální hodnocení
internetové prezentace http://vizdal.wz.cz/
V oblasti webdesignu a vším s tímto spojeným se pohybuji cca 1 rok.
Děkuji za vzácný čas (!)
AMD
Profil
Myslím, že
Day: Friday, 8. 7. 2005
Actual Time: 09:25:08
je tam zbytečně stejně jako vstupní stránka. Pak nemám rád písmo Times New Roman, ale to už je asi věc názoru. CSS bych dal do externího souboru.
weckho
Profil
Proč sem pořád každej píše každýmu, že vstupní stránka je tam zbytečně, když tam musí být kvůli reklamě? Nenechá si přece reklamou kazit samotný stránky...
vizdal
Profil
Weckho:
Asi tak nějak...

AMD: jistě, že máš pravdu v tom, že to datum + čas jsou tam zbytečně, ale protože nejsem programátorsky
založený člověk, tak mi docela dalo kus přemýšlení, než jsem přišel na fintu, jak to toho scriptu zabudovat,
aby se tam před hodinami, minutami a vteřinami zobrazovala nula v případě, že číslo je menší než 10.
A navíc, lidi to mají docela rádi. Ničemu to nevadí a zas nějak extra velký to není. Myslím, že jde především
o obsah těch stránek a ten účel by to vesměs splňovalo.
Times New Roman (?) - asi síla zvyku a doporučení
CSS - taky jsem nad tím přemýšlel, ale ta hlavní nevýhoda (a ještě k tomu trochu nezkušenost), která
spočívá v tom, že když styl napíšu do externího souboru, tak se mi pak případné změny na lokálním
disku (a tedy při testu v prohlížeči) neprojeví, mi vadila. Styl můžu dávat do externího souboru v případě,
že je spolehlivě doladěn, což možná v současnosti je. Ale zase těch stránek není nějak extra moc, takže
se v tom prozatím vyznám. Ale napříště, když budu dělat třeba pro někoho stránky, tak budu tohoto zvyku
samozřejmě už využívat :-)

Díky za prozatímní připomínky
petris
Profil
weckho: Vstupní stránka je daleko víc otravná než reklama. Na webzdarma je kromě toho možné dát reklamu jen na spodek první stránky, kde by hlavně u vizdalovy stránky pod všemi těmi ikonkami úplně zanikla.
vizdal
Profil
petris:
Je mi líto, ale reklama webuzdarma lze umístit pouze 2 způsoby:
1/ nahoře na úvodní stránce (index.html)
2/ dole, ale na VŠECH stránkách (!)

(podmínky umístění reklamy kontrolovány před 5 minutami)

Vzhledem k tomu, že nelze připustit reklamu na vybraných stránkách (např. na download.html),
musím využít první varianty řešení. Do budoucna se plánuje na stránku download.html umístit
anglické verze českých programů (pracujících na bázi metody nejmenších čtverců), na nichž
spolupracuji přes rok a jejich autor si nepřeje jakoukoliv reklamu na stránce, kde budou
ke stažení. Takže tohle je vyřešeno...
vizdal
Profil
Dotaz: Myslí zde někdo, že může být užitečné předělat javascriptové odkazy do nového
okna (např. CV) z původního zdroje:

<a href="curriculum.html" onclick="window.open('curriculum.html','_blank','scrollbars=yes,width= 970,height=700,resizable=yes'); return false" title="Curriculum Vitae in a NEW window">
CV</a>

na tento nový:

<a href="curriculum.html" onclick="return !window.open(this.href,'_blank','scrollbars=yes,width=970,height=700,r esizable=yes');" title="Curriculum Vitae in a NEW window">CV</a>

podle doporučení Radka Hrabůvky ?

Děkuji
petris
Profil
vizdal:
Nemáš tak úplně pravdu. Já to úspěšně používám na několika webech a je to bez problémů - .například tady. Vtip je v tom, že si nastavíš reklamu na úvodní stránce nahoře, ale do kódu kamkoliv si pak můžeš vložit kód <!--WZ-REKLAMA-1.0--> a reklama se ti bude vkládat přesně na toto místo. Třeba i dolů.
AMD
Profil
weckho
myslím, že na tu reklamu existuje i jinej fígl, nebo ne ?
vizdal
Profil
petris: OK, beru na vědomí, popřemýšlím, vyzkouším, vylepším :-)
Díky za tip.
Jockie
Profil
vizdal: nebo můžeš reklamu vrazit do POP-UP okna... stejnak to ma spousta lidi zakázáno a myslim že sem někde čet že je to povolený :)
Geo
Profil *
Stránky byly předělány, takže kdyby se k tomu zrodily další komentáře, které by motivovaly k dalšímu posunu, tak bych byl moc rád :-)

Mějte se a moc díky!
Huggi
Profil
pekny..jen na ty uvodni stranc jak mas pro jaky prohlizece je to kompatibilni bych o neco zmensil ikonku opera a netscape aby nbyli vetsi nez ostatni a opere udelal cerny/transparentni pozadi ta bila se tam nehodi..
Geo
Profil *
Jo, o té Opeře jsem uvažoval, přemýšlím, kde seberu vhodnou ikonku Opery, případně dalších prohlížečů... Dík :-)
Geo
Profil *
Opraveno :-) Něco dalšího k http://vizdal.wz.cz ?
Děkuji :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0