Autor Zpráva
amon
Profil
tak som sa rozhodol z nudy nakodovat lexterov navrh bokom...tak prosim ohodnotte moj kod.

http://labs.smasty.net/znudy/
amon
Profil
este dodam..je to zatial optimalizovane iba pre Operu. v IE to hadze PNG priesvitnost a ece nejake detaily..v FF som to ani nepozzeral...

a ani sa to nechystam optimalizovat asi...
Dranel
Profil
amon
Takže stručně:
1. Grafiku z headeru jsi zapoměl promítnout také do menu
2. Položky v menu dej ještě tučně
3. Zapomněl jsi na gradienty v inputech
4. Zapomněl jsi na gradient nad headerem
5. Zapoměl jsi na Úvod nad headerem

Asi vše, co je vidět na první pohled... jinak mám FF 3.0.5
amon
Profil
Dranel
ano viem..neni to uplne 100% kopia...niektore veci som vypustil...ale ide mi o kvalitu kodu..tu by som potreboval ohodnotit...
Falcon
Profil
amon
Ak chceš kódovať tak musíš robiť 100% kópie webdesignu ak sa nemýlim..
Měsíček
Profil
Otázka bokem .. jak dlouho jsi to kódoval (hodin)?
Manq
Profil
Ak chceš kódovať tak musíš robiť 100% kópie webdesignu ak sa nemýlim..
To snad nikde napsané není, nebo se mýlím?
Falcon
Profil
Manq
Kóder má kódovať čo mu predložia.Pokiaľ chce aby boli uživateli spokojní tak by to malo byť pravidlom...
amon
Profil
Falcon
ano, ale nie pokial ide o kodovanie z nudy....

Manq
taky mas pravdu...pokial to zakaznikovy neprekaza:o)

Měsíček
Asi 3-4 hodiny dokopy...preco?

teraz som si vsimol ze validator tam hazde asi 20 chyb, ze mi chyba alt u obrazku mobila..a nejak tam este blbne doctype...skusim to poriesit...
Měsíček
Profil
"Kóder má kódovať čo mu predložia.Pokiaľ chce aby boli uživateli spokojní tak by to malo byť pravidlom..."

Ne. Kodér by měl nakódovat to co si domluví se svým klientem. S uživatelskou spokojeností to má pramálo společného.
amon
Profil
Poprosil by som aby tu nesiel OffTopic na temu "100% kodovanie ano/nie"...dakujem.
Měsíček
Profil
Reaguji na amona:

"Asi 3-4 hodiny dokopy...preco? "

Měl sis dát více. Víš jak to vypadá v IE7 při 100% (normálním) zvětšení? To, že jsi vypustil nějáké složitější prvky z prvotního Lex[nevím jak dál] návrhu nevadí, ale to, že se ti to rozbíhá v každém prohlížeči jinak, to už je na pováženou.

"Poprosil by som aby tu nesiel OffTopic na temu "100% kodovanie ano/nie"...dakujem."

Jasně, omlouvám se.
Falcon
Profil
Měsíček
Uživateľa som myslel ako zákazníka (uživateľ tvojich služieb)
amon
Tak design je pekný ;-D
A kód ak nerátam validátor,je pekný,prehľadný...Myslím (skôr viem) že máš právo nazývať sa kóderom ;-)
amon
Profil
Měsíček
Víš jak to vypadá v IE7 při 100% (normálním) zvětšení?

U mna na IE7 je paticka posunuta vedla obsahu..neviem kde je problem ale teraz ho nechcem riesit...to iste robi aj IE6, ale tam je navyse pravy stlpcek az pod obsahom...FIREFOX si s tym poradil dobre...tak ako Opera... a Safari/Chrome je takmer tiez bez problemov ale ta sipka hore/dolu tam je trosku zle posunuta...
amon
Profil
Falcon
Myslím (skôr viem) že máš právo nazývať sa kóderom ;-)
Dakujem :-)

ak nerátam validátor
Tam blbne ten alt a Doctype...
Měsíček
Profil
Máš tam neuzavřený <div> a co více jeden neotevřenej <dt> tuším.
Dranel
Profil
Manq
Souhlasím s tím, co píše Falcon. Jednou jsem toto nepsané pravidlo skusil porušit a málem se mi to vymstilo. Naštěstí to dopadlo dobře pro obě strany.

amon
Když už jsi začal tak odsazovat v kódu, dodržuj to striktně. Narážím na neodsazené meta tagy v hlavičce, celý obsah body, položky seznamu ul, vše ve formu, tr v tbody, ... Jinak máš hrozně nepřehledné CSS. Skus to následovně
tag {
  vlastnost:hodnota;
  vlastnost:hodnota;
}
amon
Profil
Dranel
Když už jsi začal tak odsazovat v kódu, dodržuj to striktně...

nevidim dovod odsadzovat nieco v body...odsadzujem pre to, aby som sa v kóde vyznal JA. ak necitim potrebu nieco odsadit, tak to neodsadim.

a CSS mam radsej riadkove...pretoze pre mna je to aj tak prehladne, a ked ho dam strukturovane, tak sa strasne natiahne a tazsie sa v tom orientujem....ak vsak odovzdavam hotovy vysledok zakaznikovy, samozrejme ho v PSPade preformatujem na strukturovany

Měsíček
O tom <DIV>e neviem ale pozrem sa na to..a to </dt> vzniklo ako preklep pri pisani </td> :o)

BTW: co si myslite o takomto zapise malej navigacie? je to v poriadku (semanticky) alebo by bolo lepsie pouzit UL-LI?

<p id="top-nav">
      <a href="#kosik" class="kosik">3 540 Sk</a> (2 položky) |
      <a href="#mapa">Mapa webu</a> |
      <a href="#rss">RSS kanál</a>
    </p>
Lexter
Profil
Měsíček
Lexterova.
Railbot
Profil
a CSS mam radsej riadkove...pretoze pre mna je to aj tak prehladne, a ked ho dam strukturovane, tak sa strasne natiahne a tazsie sa v tom orientujem
S tím naprosto souhlasim. Strukturovaný zápis je nepřehledná příšernost, jakmile má člověk pracovat s větším počtem řádků, neřknu-li se stovkama.

BTW: co si myslite o takomto zapise malej navigacie? je to v poriadku (semanticky) alebo by bolo lepsie pouzit UL-LI?
Seznam.
amon
Profil
Dranel
Když už jsi začal tak odsazovat v kódu, dodržuj to striktně...

nevidim dovod odsadzovat nieco v body...odsadzujem pre to, aby som sa v kóde vyznal JA. ak necitim potrebu nieco odsadit, tak to neodsadim.

a CSS mam radsej riadkove...pretoze pre mna je to aj tak prehladne, a ked ho dam strukturovane, tak sa strasne natiahne a tazsie sa v tom orientujem....ak vsak odovzdavam hotovy vysledok zakaznikovy, samozrejme ho v PSPade preformatujem na strukturovany

Měsíček
Chyby hlasene validatorom W3C opravene.

BTW: co si myslite o takomto zapise malej navigacie? je to v poriadku (semanticky) alebo by bolo lepsie pouzit UL-LI?

<p id="top-nav">
      <a href="#kosik" class="kosik">3 540 Sk</a> (2 položky) |
      <a href="#mapa">Mapa webu</a> |
      <a href="#rss">RSS kanál</a>
    </p>
amon
Profil
ospravedlnujem sa za duplicitu...

chyby hlasene validatorom su opravene.
amon
Profil
Railbot
Strukturovaný zápis je nepřehledná příšernost, jakmile má člověk pracovat s větším počtem řádků, neřknu-li se stovkama.

Súhlasím.

Teraz v riadkovanej verzii ma moj CSS pocet riadkov 123.
Ked ho pomocou PSPadu prerobim na strukturovany, ma 543.

trosku velky rozdiel, a je urcite lahsie sa orientovat v 123 riadkoch hore-dole+do stran, ako v 543 riadkoch iba v smere hore-dole.
amon
Profil
a este by som mal otazku...mohli by ste sa pozriet na kod ankety, a skusit ho ohodnotit? jeho kvalitu? ako by ste to riesili vy?

pre lenivych: v HTML su to riadky 233-254 a v CSS riadky 89-108.
Dranel
Profil
amon
nevidim dovod odsadzovat nieco v body...odsadzujem pre to, aby som sa v kóde vyznal JA. ak necitim potrebu nieco odsadit, tak to neodsadim.
Já jen, že odsazuješ také v html ;-)

a CSS mam radsej riadkove...pretoze pre mna je to aj tak prehladne, a ked ho dam strukturovane, tak sa strasne natiahne a tazsie sa v tom orientujem....ak vsak odovzdavam hotovy vysledok zakaznikovy, samozrejme ho v PSPade preformatujem na strukturovany
Souhlasím, že to je věc subjektivní. Každopádně mě se lépe orientuje, když je CSS strukturované.
Manq
Profil
Falcon
Tak trochu mi šlo o to, jak's to napsal. Vyznělo to, jako by si vyřknul pravidlo, kterým se musí všichni řídit.

Dranel
Souhlasím s tím, co píše Falcon. Jednou jsem toto nepsané pravidlo skusil porušit a málem se mi to vymstilo. Naštěstí to dopadlo dobře pro obě strany.
A za druhé jsem to myslel trochu konkrétně. Když to amon kódoval jen tak, tak je jeho věc, jak design udělá. Na nás je hodnotit to, co nakódoval a ne to, co nenakódoval.

Nikde není napsané, že grafický design musí vypadat na chlup stejně jako nakódovaný. Když grafik vymyslí kravinu a kodér ji odstraní tím, že vymyslí něco lepšího, nevidím v tom problém. Z vlastní zkušenosti znám desítky takových případů.
Manq
Profil
Souhlasím, že to je věc subjektivní. Každopádně mě se lépe orientuje, když je CSS strukturované.
Když potřebuji v CSS něco najít, hledám vždy selektor. Nehledám žádnou vlastnost selektoru, hledám selektor. Na strukturovaně psaném CSS se mi nelíbí, že je vše (selektory i vlastnosti) pod sebou -- jedu očima po CSS a míchají se mi mnou hledané selektory s vlastnostmi, které v danou chvíli hledat nechci.
amon
Profil
Manq
prosim...zdrzte sa OT na temu "strukturovane/riadkovane CSS a prehladnost"

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0