Autor Zpráva
Jan Tvrdík
Profil
Dneska jsem se hrabal ve svých archivech a objevil jsem asi 2 a půl roku starou „vykopávku“. Tak jsem ji nahrál na net a zjistil, že stále funguje :)

HexTeacher – PHP aplikace na výuku násobilky v hexadecimální soustavě


Přihlašovací údaje: demo/demo
Mody
Profil
Proboha vůbec to nechápu, vím že je to v jiné soustavě ale hodilo by se tam někde nějaké vysvětlení co to je a jak se to počítá. Protože když se to uživatele zeptá kolik je 2 x 9 a on napíše 18 tak je to blbě. (Špatně: 2 × 9 = 12 )

Chápu že to tak asi má být, ale mělo by tam být někde napsáno jak se to má počítá a že se nejedná o příklady pro 4. třídu ( nebo kde se to učí :) )
Mistr
Profil
Mody
mělo by tam být někde napsáno jak se to má počítá
Mrkni na tamní stránku: http://projekty.merxes.cz/hexteacher/nasobilka.php
Měsíček
Profil
Pěkné :)
HOJO
Profil *
Odkdy je 3*8 = 18?

***Špatně: 3 × 8 = 18 *** - tohle mi to napsalo
Jan Tvrdík
Profil
HOJO
Od té doby, co se počítá v hexadecimální soustavě.
Viz také násobilka.
Tomasds
Profil
pár chybek:
- bereš jen malá písmena, odpověď 2E mi byla vyhodnocena jako špatná s tím, že správně je 2e
- nezobrazuješ mou odpověď v případě, že je chybná
- žebříček řadíš zřejmě podle úrovně a pak podle výsledku, to není úplně nej. Právě teď platí, že kdokoliv se pokusí o test na úrovni 6, bude nejlepší, i kdyby nespočítal vůbec nic. Kromě toho úroveň řadíš s tím, že c < 5, což není tvoje nejlepší hexa vizitka ;-)

Připomnělo mi to, jak jsem kdysi ve VB6 napsal prográmek na převod čísla z libovolné soustavy do libovolné jiné. Udělat to přes desítkovou byla pohoda, ale počítat to přímo, to byla výzva! :)
Jan Tvrdík
Profil
Tomasds
Díky za konstruktivní kritiku.
– výsledek s velkými písmeny není považován za chybný
– zobrazím tvoji odpověď v případě, že je chybná
– v žebříčku jsou písmena před číslicemi (MySQL bohužel hexadecimální řazení nezná, takže je to v ní od teď ukládáno decimálně, což možná způsobí problémy), ale algoritmus řazení zůstal stejný
– nelze přesáhnout 15. úroveň
– pořád váhám, zda je lepší úroveň zobrazovat jako 1-15 nebo jako 1-f
Tomasds
Profil
Jan Tvrdík
– pořád váhám, zda je lepší úroveň zobrazovat jako 1-15 nebo jako 1-f
Zobrazování 1-f beru jako drobný vtípek, jiný smysl to nemá. Já bych se tím nezalamoval a zobrazil dekadicky.

Ještě tam vidím jeden nedostatek - nezohledňuješ počet odpovědí. Když někdo správně spočítá jeden příklad, bude lepší než někdo, kdo jich spočítá 50 a udělá jednu jedinou chybu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0