Autor Zpráva
Miky
Profil *
Zdravím, začal jsem předělávat stránky, a tak bych byl moc rád za nějaké názory připomínky co udělat a tak, abych věděl.
Dik za radu
kletely
Profil
Miky

Počítadlo, anketa, ikonky validity a ten banner preč.
Title je stále rovnaké.
Tá stránka nemá žiaden dizanj.
Railbot
Profil
Stránky jsou optimalizovány pro
- tím jen říkáš, že nejsi schopný web optimalizovat pro všechny prohlížeče. Určitě se tak chceš prezentovat?
Dodržujeme standardy W3C
- to nikoho nezajímá, dej to pryč i s těma ikonkama a navíc...ono je vás víc? Že by schizofrenie?
- zkus dodržovat sémantiku, používat nadpisy jdoucí po sobě (h1, h2..), na kontaktní údahe tag <address> atd. (www.semantika.name)
- <title> v hlavičce dávej raději až po definici znakové sady
- u &copy ti chyb9 středník, &copy;
panther
Profil
Miky
mám omylem vypnuté obrázky, nebo to je textový web bwez grafiky?
Miky
Profil *
Miky
mám omylem vypnuté obrázky, nebo to je textový web bwez grafiky?
Opravdu tam nejsou žádné obrázky doufám, ale jen, že zatím.

Co se týče tý optimalizace, to jsem tam dal, jelikož sem to viděl na několik webech, ale tak to dám pryč. Ikonky dám tedy pryč to je převzatý z www stránek učitele.
Ale juknu na to. Zatím jsem žádnou grafiku stránek nedával musím něco vymyslet, ale ona mi ani ta bílá zatím nepřipadá tak děsná a ta anketa tam přijde jiná, nebo něco jinýho, je mi jasný, že se z týhle toho až tolik nedovím.
Jan Tvrdík
Profil
Miky
Přídej #navigation {margin-right:30px;} nebo něco na ten způsob.
Miky
Profil *
Zajímal by mě názor jaký je lepší písmo to co mi bylo poraděno teď a to bezpatkové a nebo původní patkové?
Miloš
Profil
Málokdy jsem potkal na webu patkové písmo v běžném textu (nemluvím o nadpisech), aby bylo čitelnější než bezpatkové.

Počítadlo a anketu vyhodit.
Nechápu, proč má tolik amatérů potřebu dávat na své stránky ankety, jejichž vypovídací hodnota je mizivá.
Co se z té ankety dozvíš? Respektive jaký to bude mít dopad na vzhled stránek?
Třeba tady se ti dostane začasté vysvětlení, proč to či ono není tím správným, ale z ankety líbí/nelíbí se dozvíš velký kulový.
A počítadlo – je mi naprosto šumík, kolikátým jsem uživatelem, jakož (to už ale není na tvou hlavu, jen takový všeobecný povzdech nad podobnými stránkami) kdo má dnes narozeniny, kolik stupňů kelvina bude zítra v poledne na Měsíci a že moje I. P. adresa je I. P. Pavlova…

Víc anket, ještě, ještě…
Opravdu děláš výzkum, kolik lidí z tvých návštěvníků preferuje ten který systém od M$, anebo tam máš ty ankety jen proto, že nevíš, čím stránky zaplácnout?

Menu je nalepené zleva na okraj okna, zprava na text; nevzhledné.
Text je roztažen do celého okna a kdyby v něm byly delší odstavce, nedal by se vůbec číst. Co takhle max-width?

Mám obavu, že tyhle stránky vznikly jen proto, aby vznikly – soudě podle informací, které na nich nacházím:
— kdo je jejich autor
— kdy byly spuštěny a co se na nich kdy změnilo
— kontaktní formulář (mimochodem to (at) v adrese říká zpravidla anglicky rozumějícím spambotům, aby si tam dosadili @, zatímco člověk angličtinou netknutý a počítačům nerozumějící nemusí vědět, co je to (at). http://latrine.dgx.cz/experiment-s-maskovanim-e-mailu-pred-roboty
— návštěvní kniha
— WWW jsou odkazy na cizí stránky (mmch tvorba se píše s w? Tworba?
Patička tamtéž mě přiměla k rozboru:

Zajímavých stránek je samozřejmě spousta.
tyhle to nejsou

Tak případně pošlete některé, které by jste tu viděli rádi s nějakým popisem a uvidíme.
1) já by nejsem, já bych.
2) viděl s popisem a uvidím?

Stránku navrhl a styly opatřil
O jakých stylech je tu řeč? O těch pár CSS pravidlech?
Smysl by mělo zveřejnění jména autora grafického návrhu (kdyby tam byla nějaká grafika), ale takhle je to jen nabubřelý (a zbytečný) plk.
Snad možná přeformulovat „Stránku navrhl a kódoval“.
Miky
Profil *
To Miloš:
takže rád bych se alespoň dneska k části vyjádřil.
Takže stránky nevznikly, jen proto aby vznikly. První verze vznikla už na základní škole, za účelem úkolu ve výpočetní technice. Jedná se o osobní stránky a uznávám, že je toho tam zatím málo a mohou tam být chyby. Na což je upozorněno i na úvodní stránce.
Co se týče (at), tak to je bráno ze stránek jednoho našeho vyučujícího na vysoký, ale už sem to opravil podle tvého článku na
@
.
Ano uznávám text tworba je jedna z chyb a zajisté jich je tam i více, ale už sem ho opravil. Stránky i nadále zůstávají hlavně jako osobní www stránky, které by měli říct něco málo o mně a například by se zde měl objevit i nějaký materiál studijní.A uznávám mnoho toho, tam není, ale už se pracuje na dalších věcech, jako je fotografie a další.Teď sem udělal něco málo díky tomu, že byly prázdniny a já neměl tím pádem víc času.
Text v sekci WWW jsem přeformuloval a to na Zajímavých stránek je samozřejmě spousta. Tak případně pošlete některé, které byste tu viděli rádi s nějakým popisem a uvidím. Co se týče připomínky, že tyto stránky nejsou zajímavé k tomu bych asi řekl to, že pro každého jsou zajímavé, užitečné a hodící se stránky jiné.
Anketa na první stránce zmizí, jelikož je o tom psáno více, že mi je jasné, že to moc velkou vypovídací hodnotu nemá, jelikož nevím co se případně komu nelíbí a tak. Přemýšlel jsem, že bych místo toho mohl dát ShoutBoard, nebo něco. Víc víc ne, anketa v sekci Microsoft, je tam z několika důvodů, za prvé se tam hodí a za druhé je to taková informační věc, která někoho zajímat může někoho nemusí.A nejspíše, některá část stránky bude mít zatím prázdný pruh, tam kde je zatím anketa.
Co se týče stránek, kde vypisují IP adresy čas a podobně, musím se přiznat, měl jsem to taky jako to má spolužák na několika verzích stránek, ale po přečtení několika diskusí a stránky jsem to ze stránek vyhodil. U
max-width
no uvidím, co se týče toho menu, to mám v plánu opravit nějak, je musím vymyslet jak to udělám, jelikož se to menu roztahuje podle šířky toho divu, takže jestli dám v % odsazení od levého kraje, tak od textu.
Ještě co se týče Stránku navrhl a styly opatřil, ale hodí se to i k dalším věcem, tak to tam je dané z důvodu inspirace při průchodu různých stránek ať uživatelských, tak i stránek, kde si uživatelé mohou stáhnout již hotový layout a nebo layout s menu grafikou a podobně.
Závěrem bych řekl asi toto, jsem rád, když někdo napíše svou připomínku. Některou vemu v potaz a třebas podle ní provedu změnu, jelikož každej se stále učíme. Něco třebas tak nechám, jelikož se mi to tak líbí a nebo to tak chci zatím nechat. Ale i tak dík, jelikož je lepší říct něco než tam dát ve zkušební verzi jen nelíbí a neříct proč případně napsat fuj a podobně i to jsem už viděl v několika diskusích o hodnocení cizích www stránek. A jak říkám jedná se o osobní stránky a je mi jasné, že například firemní stránky by zase měli být na jiné úrovni.
A ještě jedna věc, ty změny co byly udělány, nahraji na web až zítra. Jelikož to udělám najednou s přidáním další sekce. Snad mě někdo neuškrtí za takto dlouhý text a nebo, že si někdo neřekne to nemá smysl, jen to prostě nechci nechat jen tak bejt, aby si někdo nemyslel, že vlastně na vše kašlu a zakládám to tu jen tak pro srandu. To ne ;)
Miky
Profil *
Tak jsem se pokusil něco upravit podle reakcí vašich. Stále tam asi zůstává ta anketa, která toho moc neřiká přemýšlím co místo ní dát. Takže bych uvítal nějaký náměty a další připomínky ke stránkách. Co se týče www.semantika.name na to jsem se díval a psal jsem i autorovi co vše bych tam měl správně zadat.
Takže prosím lidi, kteří se na tyto stránky podívali aby napsali co se jim nelíbí a ne aby dali jen nic moc. Dik
Miloš
Profil
Co se týče www.semantika.name na to jsem se díval a psal jsem i autorovi co vše bych tam měl správně zadat.
Jejich autor je zde na fóru znám pod nickem Timy.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0