Autor Zpráva
Cherokee
Profil
Ahoj, snažil jsem se vytvořit hodnocení společností. Podobně, jako se na CSFD hodnotí filmy, zde by se měly hodnotit české společnosti. Údaje o společnostech se stahují z rejstříku. Společnosti lze vyhledat podle regionu, názvu a oboru podnikání (OKEČ).

Prosím o celkové zhodnocení

Děkuji

Adresa webu: www.hodnoceni.org

Můžete ještě poradit, jak mám nastartovat hodnocení? Pokud totiž nebude v databázi dost hodnocených společností, tak bude návštěvnost malá a pokud bude návštěvnost malá, tak se bude málo hodnotit. Nemám s tím zkušenosti.

Grafika je postavena na freeware templatu.

Děkuji za názory.

Vítek
Taps
Profil
Cherokee
1) stále stejný title
2) postrádám klikací logo
3) rovněž bych ocenil kdyby se označila aktivní položka menu, aby bylo zřejmé kde se právě nacházím
4) písmo v patičce není příliš čitelné
5) nepoužívej tabulkový layout
6) grafická stránka webu je hodně slabá, chybí mi pozadí
7) hodnocení můžeš vytvořit např. pomocí hvězdiček viz http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=86525
Chuck
Profil
1) Klikací logo
2) Text v obrázku v logu není pěkně vykreslený
3) Míchá se tam více odlišných designů - menu, čáry nahoře a "nejlépe hodnocené" je úplně jiným stylem
4) Ikonky validity moc lidí nezajímají (nikoho), pokud by se mělo jednat o hodnocení firem, šlo by zřejmě o hodně navštěvovaný portál a takové ikonky by tomu nedělaly dobře
5) Úvodní stránka není dynamická, je tvořena statickým obsahem, což není dobře
6) Různé styly seznamů
7) Levý margin u seznamů zbytečně velký
8) Nadpisy "Počty" a "Přihlášení" na úvodní stránce mají stejný dolní a horní margin a nejsou v hodně velké
9) Pole přihlášení je celé nepovedené (co tam dělá ta čára?)
10) Tabulky výpisů jsou dost nehezké - černé okraje, chybí padding, na hvězdičkách je vidět rastr
11) Chybí pokročilé vyhledávání
12) Chceš-li opravdu kráčet ve stínu CSFD a podobat se mu, takový Kontakt nemá v hlavním menu o 5 položkách co dělat
13) Celkově velké problémy s nevhodně zvoleným marginem a paddingem všude možně
14) V hlavičce by mělo být vyhledávací pole, ne odkaz "Vyhledávání"
15) U detailu společnosti postrádám odkaz na webové stránky firmy a komentáře
16) Pokud zadám špatné uživatelské jméno či heslo (při přihlášení v poli na úvodní stránce) je místo pod tím polem dost nešťastné na to, aby mi to oznámilo. Člověk si toho ani nemusí všimnout. A na takovýto web se budou lidi připojovat i z mobilu a to by to neviděli vůbec.
17) Statický titulek stránky (<title>) je v případě tohoto webu docela špatný nápad

Je to dobrý nápad, ale provedení je už horší, zvláště designově mě web moc nezaujal
Cherokee
Profil
To: Chuck, Taps

Moc Vám děkuji za připomínky. Moc mi pomohly. Postupně většinu z nich odstraním. Cherokee.
ninja
Profil
Cherokee:

- Vyhledavani do hlacivky na kazdou stranku!

- Celkove, hlavne tabulka se seznam hodnocenych firem "pretechnizovana" a neprehledna. Kompletne bych predelal.

- Pokud bude pro hlasovani nutna registrace, tak se vam na to vetsina lidi vykasle. To je mozne podminovat u hudby nebo obrazku, ale kdo se bude registrovat aby ohodnotil nejakou cizi firmu?!
Cherokee
Profil
To Ninja:
Díky za připomínky, tabulku zjednoduším. Registraci jsem tam přidal, aby: 1.) měly firmy, které si v budoucnu budou chtít zlepšit hodnoceni ztíženou úlohu, 2.)aby byly na serveru důvěryhodnější informace.

Na Filmové databázi je také povinná registrace. Je tam mraky registrovaných lidí a proč? Aby se podělili se zážitkem. Nemají žádný zvláštní motiv se dělit. Pouze vyjádří aktuální emoce.

Dnes jsem byl např. v autoservisu. Stálo mě to 45 minut + cestu než jsem zjistil, že mají ceny o 40% dražší než v originálním servisu Ford, který také není levný. Pokud vím, že na Hodnoceni.ORG získám informace, rád je také poskytnu. Případný typ na dobrouu společnost mi ušetří čas a peníze.

Pokud víš o příhodnějším zabezpečení, nebo způsobu jak uchovat hodnocení co nejvíce důvěryhodné, sem s ním.
Cherokee
ninja
Profil
Cherokee: velkym vzorkem dat (poctu jednotlivych hodnoceni) a eliminovanim zakladnich podvodu pomoci kontroly IP, casu, cookies atp. se vysledky zlepsi a budou duveryhodnejsi.

Chapu tvoji ideu s CSFD ci IMDB, ale zde je myslim jeden rozdil. K nejakemu filmu, a filmum obecne, mne poji daleko intezivnejsi vztah, nez s firmou co mi opravila komin, nebo kde jsem koupil spatne tricko. A tak budu ochoten podstoupit mensi namahu s hodnocenim nekde na webu.

Stejne tak je nutne mit jednoduse moznost zadat coby (ne)spokojeny klient novou firmu a rovnou ohodnotit/napsat komentar. Bez registrace, bez dlouheho vyplnovani.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0