Autor Zpráva
zatinka
Profil *
Dobrý den,

prosila bych o zhodnocení soukromých webových stránek o jezdeckém oddílu - viz. Odkaz.

P.S. Jen dodávám, že na mnohých stránkách používám ke zvýraznění slov podtržení - to brzy odstraním, abych nemátla čtenáře domnělým odkazem :-)
Medvídek
Profil
Určitě bych tam necpal toto:
Stránky jsou testovány v rozlišení 1024x768 s kvalitou barev 32 bitů v následujících prohlížečích na operačním systému Windows XP SP1:

* Internet Explorer 6.0 (minimálně doporučuji verzi 5.0)
* Mozilla 1.2.1
* Mozilla Firefox 1.0
* Opera 7.54

V knize návštěv, pokud něco nevyplním a odešlu, tak se nic nestane. Nezobrazí hybovou hlášku, ani nezustane vyplněné pole vyplněno.

P.S. To má opradu v této době u sebe nainstalované prohlížeče Opera 7 a Firefox 1 ? A Jakej je rozdíl mezi Mozilla a Mozilla Firefox. ?
zatinka
Profil *
Děkuji, odstraním :-) Je to pozůstatek z jednoho staršího webu a uznávám, že to nemá žádný smysl.
Tomasds
Profil
- Horní menu: Úvodní strana je jasná, Odkazy už budou zajímat málokoho a Kniha návštěv Diskuze Registrace Přihlásit .. 2/3 šířky menu zabírá něco, co bude návštěvníkovi dost splývat. Přinejmenším Diskuze Registrace Přihlásit bych dal na jednu stránku
- Rodokmen koní je udělán jako obrázek. Opravdu by nešlo věnovat tomu o pár hodin víc?

Detaily:
- "Příjemnou návštěvu webu vám přeje .." zrušil bych
- "Zpět na vršek stránky" přeformuloval bych, lepší bude "Nahoru"
- toplist zrušil bych, návštěvníka nezajímá
- dost nepříjemně na můj jazykocit působí slovo "vožení". Nedalo by se "vožení dětí" nahradit "jízdou dětí na koni"? Jinak chyby v textu nevidím a dobře se to čte.
zatinka
Profil *
Rodokmen koní pomocí obrázku je udělán jako původní verze, kterou postupně nahrazuji. Zapomněla jsem říci, ať se prosím díváte pouze do sekce "současní obyvatelé stáje", tam jsou rodokmeny pomocí tabulky a klikací.

Horní menu - ano, dobrý nápad.
KIBoS
Profil *
Chybí hlavička
Hitman
Profil
Když kliknu na nějaký odkaz v menu, zmizí pravé menu, proč?
zatinka
Profil *
Hitman:

No, v podstatě asi proto, že jsem chtěla nechat více prostoru pro obsah, který by se tím pravým menu dost zúžil, když jsou stránky dynamické. Navíc se mi to pravé menu u obyčejných stránek (tedy vyjma té uvodní) nepozdává :-) Takhle se mi to líbí víc.
Chuck
Profil
Proč je část webu anglicky?!
igamenir
Profil
- z zapomenutého hesla: je vážně nutná ta hvězdička, a pak poznámka že je pole nutné, když je to jediné pole?
- dřevo v pozadí je hezké, ale přijde mi takové jednotvárné, když se na stránku dívám delší dobu - možná použít dvě různá dřeva - jedno na hlavičku a druhé na nadpisy ve sloupcích.
- nejspíš je to chyba jen mého divného IE6 v práci, ale "Současní obyvatelé stáje" mám ošklivě natěsnaný v nadpisu v jedné řádce ale když najedu na "Gassana", objeví se hover dané položky a zároveň se "Současní obyvatelé stáje" rozhodí na dva řádky, nechápu jak je to vůbec možné :-O
zatinka
Profil
Chuck:
jaj, anglicky? To se omlouvám, ale nevím kde? Je tedy fakt, že web je prakticky kopií mého jiného webu, který má menu a některé důležité položky také v angličtině a němčině. Asi to při kopírování souborů zůstalo. Pardon.

Igamenir:
S tím nadpisem nevím, zkoušela jsem to na IE 7 a Mozille v různých rozlišeních a problémy nevidím. Taktéž ostatní, které jsem oslovila, vidí vše v pořádku.

Zkusím se poptat webmastera. Sama se v takových věcech nevyznám, umím pouze přidávat články, obrázky, fotogalerie, tabulky, prakticky tedy obsah stránek, který vidíte, ale co se týče tvorby grafiky, css atp. na to si netroufám. Max jsem schopná ve stávajícím css souboru provést drobné změny :-)

Všem děkuji za připomínky a nápady.
zatinka
Profil
Ingamenir:
dodatek k designu - jo, dřevo v menu bych mohla zkusit, akorát tedy budu muset použít také nějaké tmavé dřevo kvůli bílému písmu. Nebo naopak dát nějaké dubové dřevo, či olši a bílé písmo nahradit tím hnědým. Nevím ale, jak by to vypadalo vzhledem k (ne)hlavičce. No, je to třeba vyzkoušet.

Uznávám, že design je asi dosti jednoduchý, já preferuji spíše jednoduchost, přehlednost a čistotu, ale nějaké oživení není nikdy na škodu. Jen tedy nevím jak? Jak vylepšit hlavičku? Určitě by se hodily fotky koníků, ale nějak mi chybí představivost. A hlavně aby to bylo technicky dobře proveditelné, tím, že si web po technické stránce nedělám sama, nemůžu webmastera příliš zatížit :-)

Asi se budu muset něco sama naučit, třeba to půjde, když mi ještě před 2 lety přišel tag "b" jako hieroglyf a dnes už si tvořím veškerý obsah sama :-)

P.S. V diskuzi je nějaký výpadek, bude opraveno příští týden, prosím nekritizovat :-)
Chuck
Profil
zatinka

jaj, anglicky? To se omlouvám, ale nevím kde? Je tedy fakt, že web je prakticky kopií mého jiného webu, který má menu a některé důležité položky také v angličtině a němčině. Asi to při kopírování souborů zůstalo. Pardon.

Že nevíš kde? Vidím toho hromadu: "Carl May on the Internet", "Latest news", "Contact us", "Back to top", "Home", "Authors/help", "Older news" - a to je jen výčet z úvodní stránky
zatinka
Profil
Jo. Na první pohled to nejde vidět, tak jsem si toho nevšimla. Jak říkám, pozůstatek z předchozího trojjazyčného webu, požádám webmastera o odstranění jazykového rozhraní, sama si na to netroufám (háže mi to pak erory...)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0