Autor Zpráva
Broli
Profil
Prosil bych o kritiku webove prezentace Tanecni maraton Pardubice 2005 - http://www.tanecnimaraton.cz

a to z hlediska:
1/ grafiky
2/ provedeni
3/ pristupnosti

Predem dekuji
Jakub
Profil
Ahoj,

docela se mi líbí, jen pár drobností:

* v menších rozlišeních zabírá horní flash + nadpis + logo docela velkou část stránky
* meta-tag revisit-after nefunguje, proto se nepoužívá
* registroval bych si domenu tanecni-maraton.cz
* fixní layout 760 px je jedno z nejpoužívanějších řešení, já ho mám rád, ale někteří lidi kritizujou, že na PDA a jiných malých displejích je nic moc. Ale ruku na srdce, kolik lidí přijde přes PDA...

Ale to jsou drobnosti, celkově dobrý.

Jakub
Charlie
Profil
Broli
Je to vcelku pěkné, ale logo bych udělal normálním obrázkem (neukamenuj mě). Myslím, že obrázek menu je trochu zbytečný.

registroval bych si domenu tanecni-maraton.cz
Kdyš někomu řekneš, že máš stránky na "Taneční maratón tečka cé zet", tak napíše "tanecnimaraton.cz". Aby fungovalo to tvoje, musel bys říkat "Taneční pomlčka maratón tečka cé zet". A jak mě zde jeden chytrý člověk nedávno upozornil, pomlčka není ve skutečnosti pomlčka, ale minus.
Jakub
Profil
Charlie
registroval bych si domenu tanecni-maraton.cz

To máš pravdu, že je jednodušší říct to bez mínusu. Jenom kvůli SEO to mínusko, ale na tom svět nestojí (někdo si myslí že stojí)...
Charlie
Profil
kvůli SEO to mínusko

Kvůli SEO je to IMHO jedno.
Broli
Profil
diky za rady...

Jsem si vedom toho, ze to zabira dost mista, ale do te grafiky v horni casti se mi logo nako nepodarilo implementovat a nekde byt musi :) Ten obrazek nad menu jsem tam puvodne nemel, ale chtel jsem to trosku "ozivit".
Neocekavam, ze revisit-after se budou boti ridit, nicmene nekteri to treba mohou brat i jako jakesi doporuceni.
Domenu jsem neregistroval ja, ani jsem v tomto ohledu zakaznikovi neradil, nicmene kdyby to bylo na mne, ja bych tam pomlcku dal. Kvuli SEO je to IMHO lepsi s pomlckou, nebot pote to budou brat prohlizece jako 2 slova ...nemylim-li se tedy :)
Vsem je asi jasne, ze navrhnout web s fixnim rozlisenim je mnohem snazsi. I to byl duvod, proc jsem volil toto reseni. Ano, uznavam, ze na PDA, palmech atd. to asi nebude pekne pokoukani, ale tak daleko jsem se zatim nedostal, abych optimalizoval web i pro tato zarizeni. I kdyz je jejich rozsirovani stale razantejsi, o procentech v podilu navstevnosti se jeste mluvit neda a tudiz to asi nebudu cele predelavat :) Snad u dalsiho webu jiz i toto uvazim.

Zajimalo by me, jestli je pouziti te flash animace velkym prohreskem proti pristupnosti. Jaky je vas nazor?
Jakub
Profil
Osobně nemám flash moc rád, ale je tak masově rozšířen, že by neměl vadit. Neměl by nést nějakou podstatnou informaci.
Broli
Profil
v tomto pripade nema opravdu jinou fci nez "rozhejbat" ten design. Pokud nekdo v prohlizeci flash plugin, mel by se zobrazit nahradni obrazek.
Radek Hrabůvka
Profil
Při prohlížení jsem vypnul obrázky, pluginy, JS, CSS a bylo to přístupné, A s CSS a obrázky pěkné. Dobrý web, zase dám 11 bodů z 10 :-)
Škoda že "Porádající agentura" také nemá přístupné stránky, ale za to Broli nemůže.
Boy
Profil
Mě se to strašně líbí.....i když si si vypnu flash plugin, tak tam nějaké logo je....... vypadá to fakt dobře.
Polaroid
Profil
Stránka je velice pěkná a moderní. Proto bych vytknul pouze pár drobností.
I. Nelíbí se mi ten rozmazaný obrázek na pozadí hlavního textu. Čistě bílé pozadí by bylo vhodnější.
II. Potom není příliš pěkné podtržení u nadpisů. Z typografického hlediska je lepší čára nad nadpisem.
III. Vůbec bych nadpisy předělal. Některé jsou málo výrazné. Třeba bych je udělal jinou barvou.
IV. Opticky bych oddělil logo organizátora od zbytku stránky. Graficky se k ní totiž nehodí. (to neznamená že je ošklivé)
V. Určitě bych předělal hlavní nadpis. (nemyslím logo, ale nadpis stránky - "Úvodní stránka" apod.) Je totiž velice málo výrazný. Na první pohled jsem si ho ani nevšiml.
VI.Také není příliš krásné logo akce (to 24HTM), ale s tím asi nicmoc nenaděláš.
VII. Poslední výtku bych měl k obsahu titulní strany. Uživatel očekává, že tam budou rovnou informace o té akci. A ony jsou tam nějaké kecy o tom že to eště nefunguje a někdy snad bude a že je to přístupný a že webmaster má ICQ... Prostě samej bullshit. To nikoho nezajímá. Dej tam rovnou to nejdůležitější info.

Na závěr pochvaly: Perfektní barvy, výborně zvolený font, skvěle provedené menu, nádherné logo - dokonce animované, a přitom je vše přehledné a decentí.
Pěkná sajta, zadavatel je určitě spokojen.
Broli
Profil
Polaroid:

Předně díky za detailní zhodnocení. Teď k Tvým připomínkám:

I.
S tím pozadím jsem se dost potrápil. Nechat to úplně prázdné (bílé) se mi moc nelíbilo. Zkusil jsem tedy ten rozmazanej obrázek aspoň trochu upravit, snad je to teď lepší. Dávat ho úplně pryč se mi ale nechce.

II-III (+V.)
Chápu, že to potrhávání není asi nejvhodnější, ale chtěl jsem je nějak zvýraznit a tohle mi přišlo vcelku dobrý způsob. Původně jsem je měl barevně odlišené, ale ve stejné barvě, jako odkazy, což není asi moc správné. Vrátil jsem to tedy zatím do tohoto stavu. Je to dilema - buď budou ve stejné barvě jako anchor nebo budou méně výrazné. Jinou vhodnou barvu se mi nalézt nepodařilo.

IV.
Jak implementovat logo organizátora do zbytku stránky je dost velkej oříšek. Barevně se tam nehodí, ale být tam musí. Nemohu ho ani dát někam "mimo" (do patičky), musí být na nějakém dobře viditelném místě. Obávám se navíc, že to nebude to nejhoršív, v dohledné době k němu přibudou loga hlavních partnerů, což bude ještě větší "jedovka".

VI.
S tím opravdu nenadělám nic :)

VII.
Obsah ještě není konečný. Až bude web hotový, očekávám, že tam bude nějaký vhodnější text.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0