Autor Zpráva
Hasvn
Profil *
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Názor na můj Flash.

Dobry den, tak jsem vytvoril stranku o Vietnamu - www.vietnam.own.cz , menu mam ve flashi kdyz tak prosim piste vasi nazory, rad to posloucham.
KGW
Profil
Proč je tam tohle? Stránka momentálně podporuje jen Mozila, IE 6 a vyšší. a proč Home?
Hasvn
Profil *
No ja jsem jeste netestoval v jinych prohlizeci, krome Mozila a IE. a Home jsem uz tak zvykli napsat Home. Kazdy to prece chape jinak :)
Miloš
Profil
1) Menu ve flashi je typická ukázka špatně zvolené technologie.
Obecně platí, že se flash obsluhuje hůř než klasika HTML/CSS. Při nasazení této technologie by si měl autor nejprve spočítat, jestli se mu to vyplatí, respektive jestli zhoršenou ovladatelnost kompenzuje nějakou „přidanou hodnotou“, která by použití flashe přinejmenším vyvážila. V případě tohoto menu nic takového nenacházím.
a) Než mohu menu použít, musím na něj v Opeře kliknout, aby se aktivovalo; na každé stránce extra znova. Ale vem to nešť, Operu používá v ČR jen něco přes 6 % lidí.
b) S vypnutými obrázky jsem bez flashe a tudíž i bez menu.
c) Největší prča na tom je, že takové menu je možné udělat i bez flashe, bez javascriptu a pod., pouze protředky HTML/CSS

2) Animace bych bez milosti vyhodil. Cokoli se na stránce bezdůvodně hýbe (jen proto, aby se to hýbalo, protože je to tak hezké), je na odstřel autora, protože to odvádí pozornost; tudíž ruší, obtěžuje.

3) Stále stejný <title>, nadto na česky psaných stránkách s trapně anglickým by.

4) „Vítáme tě na stránkách o Vietnamu !
a) Je nutné návštěvníkům tykat?
b) před vykřičníkem se nedělá mezera

5) Písmo:
body, html {FONT-FAMILY: times new roman}
je špatně:
a) víceslovné názvy fontů patří do uvozovek: "Times New Roman" (anebo 'Times New Roman')
b) přinejmenším chybí generické písmo:
FONT-FAMILY: "Times New Roman", serif;}

c) patkové písmo se na webu většinou čte hůř než bezpatkové (narozdíl od papíru), takže bych zkusil spíš něco takového:
body {font-family: 'DejaVu Sans', Verdana, Sans-serif;}


6) „Stránka momentálně podporuje jen Mozila, IE 6 a vyšší.
To je alibismus a zástěrka. Ve skutečnosti taková věta říká:
„Jsem bastlíř“ (neumím to) anebo „jsem lempl“ (kašlu na to) a v těhle prohlížečích to náhodou funguje.
Tou větou se jenom ztrapňuješ; vyhoď ji.

7) Chybí background-color pro body. Nespoléhej na to, že bude vždy bílé; já mám například pro stránky, které nedefinují barvu pozadí, nastavenou žlutou.

8) Barvení scroolbarů ti určitě někdo vyčte. Minimálně mně se to nelíbí (neříkám vždy a za všech okolností, ale na těchto stránkách opravdu ne).

9) Ve fotogalerii mohu kliknout na Památky i na Krajiny. Zprvu jsem si myslel, že je to drobečková navigace, což není. V každém případě
a) bych i v tomto „mini-menu“ zvýraznil, které fotky si prohlížím
b) bych příslušnou položku „zneklikatěl“
c) Nadpisy vlastní galerie jsou chybné: Památky jsou tam pamtky a Krajina jako Krajna. Také bych ujednotil, jestli ty nadpisy budou zečínat velkým či malým písmenem (je to asi jedno, ale mělo by se to shodovat).

10) Proč na stránce s odkazy není možné na tyto odkazy kliknout? (<a href…)

11) Přestože se stránka vejde do okna o šířce 800px (730px), ve skutečnosti se do něho nevejde, protože je z levé strany odsazená napevno o ca. 200px.

12) Postrádám klikací logo anebo hlavičku

13) HTML je hodně zoufalé. Nemá smysl vyjmenovávat jednotlivé chyby, protože problém je v přístupu. Ve vlastním zájmu si prostuduj (nebo alespoň zběžně pročti) http://www.semantika.name/

14) CSS – naprostá zběsilost je takto absolutně pozicovaný layout. Ne snad, že bych byl odpůrcem absolutního pozicování, ale tohle je zbytečné (viz například bod 11). Budeš-li mít čas, prostuduj si různá řešení layoutů na Intervalu: http://css.interval.cz/layouty/

15) CSS je zbytečně ukecané. Totéž lze zapsat takhle:
body, html {font-family: 'DejaVu Sans', Verdana, Sans-serif; color: black; background-color: white;} 
.menu, .veitnam, .nen-hinh-home, .nen-hinh-gbook, .copringb, .copring, .home-text, .home-text-hlavni, .home-text-gioithieu,
  .kontakt-text, .kontakt-text2, .kontakt-text3, .odkazy-text, .odkazy-text2, .g-book-text, .g-book-text2, .foto-text,
  .foto-text2, .vietnam-text3, .vietnam-text, .vietnam-text2, .fotogalerie-text {position: absolute; width: 420px;}


.menu, .vietnam {width:200px; left: 210px; top: 159px}
.vietnam {top: 50px}

.nen-hinh-home, .nen-hinh-gbook {width:500px; left: 410px; top: 50px; height:920px; background-image: url('img/menu-chinh.jpg')}
.nen-hinh-gbook {height:1680px; background-image: url('img/menu-chinhbook.jpg')}

.copringb, .copring {width:400px; left: 470px; top:1760px;}
.copring 		 {top:1000px;}
   
.home-text, .home-text-hlavni, .home-text-gioithieu {width:410px; left: 450px; top:120px;}
.home-text-hlavni {left: 555px; top:220px;}
.home-text-gioithieu {width:420px; left: 470px; top:260px;}
   
.t.text {font-weight: bold}

.kontakt-text, .kontakt-text2, .kontakt-text3 {left: 480px; top:210px; color: red; font-size: 30px}
.kontakt-text2 {left: 470px; top:275px;}
.kontakt-text3 {left: 550px; top:340px;}

.odkazy-text, .odkazy-text2 {left: 480px; top:210px; color: red;font-size: 30px}
.odkazy-text2 {left: 460px; top:275px;}
 
.g-book-text, .g-book-text2 {left: 480px; top:210px; color: red; font-size: 30px}
.g-book-text2 {width:400px; left: 457px; top:259px;}
   
.foto-text, .foto-text2 {left: 480px; top:210px; color: red; font-size: 30px}
.foto-text2 {width:400px; left: 445px; top:259px;}
   
.vietnam-text3, .vietnam-text, .vietnam-text2 {left: 458px; top:330px;}
.vietnam-text {left: 480px; top:210px; color: red; font-size: 30px}
.vietnam-text2 {top:275px;}
   
.fotogalerie-text {left: 480px; top:220px; color: red; font-size: 30px}

a:link, a:visited, a:hover {text-decoration: none; color: blue;}
a:hover {color: red;} 
Miloš
Profil
Nějak jsem neměl do čeho píchnout a potřeboval jsem se zase trochu procvičit, tak jsem totálně překódoval tvoji úvodní stránku.
Můžeš se na to podívat na adrese http://kesolim.sweb.cz/TMP/vietnam/ a stáhnout (zazipované) z http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/24170/vietnam.zip_262.05KB.html.
A jak vidíš – jde tohle jde úplně bez flashe.
Nejsem proti flashi jako takové, ale na takové účely je to výstřel mimo.

Můžeš to použít jak chceš, zříkám se autorských práv. Dělám to pro osvětu dobro lidstva ;-) (takoví jsou nejhorší…).
Pozorně si ale prostuduj zdroják a neméně poctivě si přečti http://www.semantika.name/.
Věřím, že pak i tvoje vlastní práce bude lepší.

Pokud něčemu z toho nebudeš rozumět, klidně s ptej (a nebudu-li na příjmu, určitě se najde někdo další, kdo odpoví a poradí).
Hasvn
Profil *
To Milos :

1 - a - Ano, ta chyba jsem zjistil ale zatim nemuzu prijit na to proc ?
1 - c - Na jakpsatweb.cz/odkazy.html jsem se naucil ten kod - Dekuju moc krat
3 - Asi jsem to zapomel zmazat
Hasvn
Profil *
Tak trouchu jsem preprogramoval, akorat ten pozadi chce jeste trouchu cas.
Flashman4D
Profil
absence Flashe
Miloš
Profil
Hasvn
Odkazovanou stránku http://kesolim.sweb.cz/TMP/vietnam/ a zip archiv http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/24170/vietnam.zip_262.05KB.html sis prohlédl? Mohu je už smazat?
Hasvn
Profil *
Yes :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0