Autor Zpráva
silverback
Profil
Prosím o zhodnocení těchto stránek:

Sensor

Jde o mou druhou větší práci - vím, že některé věci by se dali udělat elegantněji - třeba roll overy přes css místo javy, ale takhle to bylo jednodušší. Děkuji předem za konstruktivní kritiku.
igamenir
Profil
- po zobrazení stránek jsem dlouho přemýšlel, čím se firma zabývá (nevšiml jsem si title) a pak mne napadla, že to je možná seznamka, když je tam tolik slečen, které se "svlékají" :D
- ty obrázky létají příliš rychle
- v Sencor Crew by mne zajímalo, kdo tam je - když už ne jména, tak alespoň pozice
KGW
Profil
Nefunguje kódování češtiny.
ninja
Profil
presne jak pise igamenir, vubec neni poznat o cem stranky jsou.
charlie22
Profil *
+1 ani po 30 vteřinách nemám jasno, kde jsem a kam mám kliknout abych v tom měl jasno
Joextr
Profil
No já tu minutu a půl koukal na tu pěknou holku, a bylo mi jedno o čem to je:) Kvůli té blondsce si to dám do oblíbených, tu si hlídejte.
silverback
Profil
to igamenit, ninja, charlie22: Souhlasím - chtělo by to nějaký úvod, to je ovšem problém se šéfem, který by na úvodní stránku nejraději nedával text žádný. Je pravda, že jsme velkoobchod a většina zákazníků jde na naše stránky cíleně, protože nás zná. Ale to není omluva. Zkusím to nějak prosadit :) To samé se týká sensor crew - taky jsem tam chtěl dát pozice. Nevím proč to tak šéf nechce. No, šéfa si člověk nevybere :D

to KGW: nevím přesně proč, ale mě tedy čeština funguje v pořádku.
Cobol
Profil *
Mě ta čeština blbne taky v IE7.
Možná proto že by tam mělo byt ještě
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />
    <meta http-equiv="content-language" content="cs" />
Tomasds
Profil
1. flashová animace je moc rychlá, vyloženě to znervózňuje
2. skleněný efekt v hlavičce.. pokud to není nutné (součást loga), vyhodil bych ho, vypadá to jako "včera jsem si nainstaloval super balíček efektů". Podobně působí i text "Luxus ..." pod logem.
3. fotky mi připadají dost nekvalitní a špatně vybrané, třeba ta úplně první, Sensor v Tunisku.. dva nerozeznatelní chlápci čtou noviny.. co to? proč to?
4. obě menu jsou nevyhlazená, zubatá. Nevím, proč to nemáš v textové formě, ale když už to je obrázek, není důvod to nevyhladit
5. tabulkový layout a vůbec docela nemoderní kód, příklad: <h3 class="h3Novinky" style="font-weight:bold"> .. proč ten bold nemáš v css?
6. <ARCHIV NOVINEK> míří na prázdnou stránku
7. text v úvodu zaujal, ale vůbec nic jsem z něj nepochopil. Kromě toho tam vidím "kerety".. nejde spíš o karetu? A pak ještě "někdo řekl:"Akce.". Za dvojtečkou chybí mezera.
silverback
Profil
to Cobol ale já to tam deklarované mám, řádek 30, hned pod deklarací js. Není to tím?
silverback
Profil
to Tomasds tak tomu říkám podrobná analíza :) Některé body beru a chápu a určitě se z nich poučím, ale:

1. Ano, tohle upravím
2. Tuhle narážku nechápu, grafika je moje, efekty jsou od toho aby se používaly a většině lidí se to líbí, myslím, že jde zejména o vkus.
3. Nekvalitní fotky? Špatně vybrané? Hned pod tou fotkou máš popisek - nadpis je také celkem dost výmluvný, takže co bys tam chtěl za fotku? Velkou ceduli Tunisko a pod ní logo Sensor? Další věc je, že volba fotek není na mě, i když práve proti téhle stránce osobně nic nemám. Kvalita? Co dostanu, s tím pracuju.
4. Mě menu přijdou vpohodě. Proč to nemám v textové formě jsem už vysvětloval v úvodu - protože udělat to jako jeden obrázek rozsekaný do tabulky je jednodušší a já na to neměl moc času.
5. Tabulkový layut je použit jen v hlavičce, vše ostatní je dělaný přes divy, stylování občas používám, když chci odlišit nějaký jednotlivý prvek, také v tom nevidím nic zastaralého
6. Díky za upozornění, úplně jsem na tuhle sekci zapomněl :)
7. Ta prupovídka na úvod je výplod mého šéfa, rád bych tam viděl něco o firmě a o tom co děláme, ale on je trochu egoista :)

Nicméně díky za opravdu kvalitní kritiku.
Tomasds
Profil
silverback
2. Jasně, jen mi ty efekty připadají trochu laciné, ale každý má jiný vkus
4. Mám zapnuté vyhlazování, tudíž co je psáno jako text, u mě vypadá pěkně. Jedno tvoje menu má zřetelnou jpeg mlhu, druhé je zubaté. Možná kdybych byl zvyklý na nevyhlazený text, nepraštilo by mě to do oka tak moc. Myslím že je škoda ušetřit půl hodiny času a v tomto směru to nedotáhnout do konce.

Ostatní věci.. názor jsem ti napsal. Jsem rád, že to bereš jako názor. Někteří paranoidní jedinci by si to vyložili jako útok.
Joker
Profil
silverback
- Taky jsem nejdřív nevěděl, o čem to vlastně je web
- "Luxus and comfort and love and peace", to heslo mi připadá divný... hlavně kvůli použití českého slova v anglické "větě".
- Číst text na titulní stránce, když nad ním běhá ta animace, je dost problém.
- Hlavička obsahuje nějak strašně moc kódu a je to nepřehledné... na to, že ta hlavička není moc složitá a dala by se zvládnout jako 12 odkazů.
- Logo by mohlo být klikací
- Možná by v menu mohla být nějak označená aktuální stránka (pokud tam je skript na straně serveru)

Hned pod tou fotkou máš popisek - nadpis je také celkem dost výmluvný, takže co bys tam chtěl za fotku? Velkou ceduli Tunisko a pod ní logo Sensor?
Zase popisek říká:
...patří k těm bikerům, kteří milují výzvy. Rozhodl se užít života na plný pecky...
Fotka, jak dva chlapíci sedí u stolu a čtou noviny k tomu popisku fakt moc nesedí :-)
Plaváček
Profil
silverback

třeba roll overy přes css místo javy

Nepoužíváš Javu, ale Javascript, což je významný rozdíl.

Ale k věci. Absolutně netuším, kde jsem se ocitl. Míchání češtiny s angličtinou (i v navigaci) se trestá digitálním vyhnanstvím a často nepochopením ze strany uživatele.

Zbytečné použití tabulky pro navigaci (s absolutně šíleným kódem) je neomluvitelné. Pokulhává ti kontrast textu versus pozadí (především v levém sloupci) a výchozí písmo je mrňavé. Pokus o zvětšení pomocí dostupných prostředků prohlížeče pak vedl k totálnímu rozpadnutí layoutu. Grafika jakoby vypadla z minulého století (a prosím neříkej, že grafika je záležitostí subjektivní - je, ale jenom do určité míry).

Suma sumárum hodně průměrná až podprůměrná práce nereflektující moderní webdesign.

ad bod 4) tvého vyjádření - výmluva na nedostatek času se nepřijímá.
grimword
Profil
byl jsem tam nekolik minut a doted mi neni jasne, o cem ten web je? pripada mi to jako smes blogu nejakeho filosofa + firemnich stranek + eshopu + portalu pro zeny, ale co to opravdu je netusim
Ghosting
Profil
1.) Při vstupu na stránku nevím kde jsem.
2.) Menu by šlo vyřešit i jinak než tabulkou ne?
3.) Stránka "Crew" mi připadá trochu amatérsky zpracována. Ten flash bych dal pryč, a zpracoval to pomocí html.
4.) Guestbook by bylo dobré dát do stránky v iframu.
silverback
Profil
To Joker, Plaváček, grimword, Ghosting všichni máte ve většině bodů pravdu - je fakt, že jsem začátečník a rozhodně bych neoznačil svoje stránky za "současné" "moderní" a ve všech směrech kvalitní. Nicméně myslím, že oproti jiným katastrofám, které se tu objevují, to celkem jde, ne? :) Zkusím na všech bodech, o kterých píšete zapracovat, poladím trochu kód, zkusím udělat horní menu přes css a nějak přinutit šéfa, aby napsal, nebo mě nechal napsat srozumitelnější úvod. Všechny vaše kritiky přijmám rád, protože člověk se musí pořád učit a zdokonalovat a tímto vám chci poděkovat za reflexi.

To Plaváček tabulkové menu s šíleným kódem je výplod Adobe Fireworks :) A co se týče bodu 4) tak nevím z jaké pozice hovoříš, abys řekl, že se "nepřijmá" :) to není výmluva, to je prostě fakt - teď třeba nebudu moct na stránky minimálně 14 dní zásadněji sáhnout, protože dělám firemní katalog a workbook. Jsem na to všechno na firmě sám, dělám i doma a času skutečně není nazbit. Chápu, že z pozice webového kritika je to bráno jako "výmluva", ale tak to bohužel je.
silverback
Profil
to Tomasds teď mě napadlo - co se týče toho laciného efektu, ty jsi asi myslel to rádobi 3D logo, tu bublinu kolem - tak ta se mi taky nelíbí, ale je to bohužel součást loga :\
Cobol
Profil *
No mě tam včera chybělo
<meta http-equiv="content-language" content="cs" />

Dnes to tam je a čeština neblbne.
Axamith
Profil
Osobně mi moc nesedí česko - anglické menu. Buď se držím češtiny nebo angličtiny. Jazykově to je paskvil.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0