« 1 2 »
Autor Zpráva
ondrs
Profil *
Udelal jsem si navrh noveho designu pro web http://ondrs.xhosting.cz
New design-> http://ondrs.php5.cz/web.gif
Prosim o porovnani a mirnou kritiku ;)
AMD
Profil
Ten první se mi líbí... fakt dost dobrý... ale to druhý je takový jakoby dětský :) a nedodělaný.
Jaromír
Profil *
to: ondrs

Dám ti dobrou radu, kterou dávají učitelky ve třetí třídě: nepoužívej slova, kterým nerozumíš!

Kdyby ses podle toho řídil, určitě bys nenapsal takovou kravinu jako Navrh designu

Pokud mě nechápeš, Googli.
ondrs
Profil *
Vim co to znamena design.......no priste si na to dam pozor ;)
btw tema je ale jine
weckho
Profil
Kdybys v tom druhým změnil barvy, a zvolil bys v hlavičce jiný písmo než tagy, tak by mi to připadalo stylový... ale možná je to jen věc názoru.
Noira
Profil *
Já bych nechala ten první, vždyť vypad daleko šmrncovněji.
Noira
Profil *
BTW nejde o design , ale o obsah. proto si myslím, že předělávat design jen tak nudy je pitomost, které tu hodně lidí propadá. Zvlášť u osobních stránek..
ondrs
Profil *
Ten design se mi nelibi, proto ho predelavam. Chci tam dat blog, par novych sekci a cele to nascritpovat v php.
Stary design se mi jevi jako obycejny, chmurne barvy, nevzdusny............novy je pravy opak ;)
Opravdu se nikomu nelibi ?
Kdyz sem se ptal lidi zabyvajicich se webdesignem, jejich odpoved byla - novy........
U ostanich se nazory velice ruzni......
Polaroid
Profil
to ondrs:
Jasně že novej design je lepší. Skoro bych se ho nebál označit jako perfektní.
Ten starý má mnoho chyb, ať již ve zvolených barvách, fontu, barvě odkazů v patičce...
Ten nový je moderní, přehledný, decentí, svěží, vzdušný.... ale hlavně moderní.

to Jaromír:
Možná nevíš, že v češtině se slovo design nepoužívá jen jako návrch, ale také jako vzhled, grafická podoba... Myslím, že většina lidí chápe slovo design hlavně tak. Takže příště zbytečně nemachruj, že umíš anglicky. Výraz ("návh designu") imho chápe tak, jak to autor myslel každý - kromě tebe.

to Noira:
Změna designu je to, co udržuje webdesignera v kondici a to, co ho živí. Redesign většině webů prospěje, vrátí na něj uživatele, oživí ho, dá dojem, že se něco změnilo... Design je totiž to, co běžného klienta (i mě a věřím že i tebe) na stránkách upoutá. U mě je to tak, když mi google najde nějakou sránku s ošklivým designem, tak - i když mě zajímá hlavně obsah - ze stránky odejdu, jelikož na ošklivých stránkách - vytvořených nejspíš amatérem - bude těžko profesionální obsah, nemyslíš?
Polaroid
Profil
to ondrs:
Jo eště něco: Proč je ten návrch tý nový stránky širokej právě 728px? Většinou se dělá 750.
ondrs
Profil *
Polaroid: Diky
750 px, to sem potreboval vedet ;)
ondrs
Profil *
Uz konecny navrh. Rozmery 750 px ;) a drobna uprava loga
Jaromír
Profil *
Možná nevíš, že v češtině se slovo design nepoužívá jen jako návrch, ale také jako vzhled, grafická podoba... Myslím, že většina lidí chápe slovo design hlavně tak. Takže příště zbytečně nemachruj, že umíš anglicky. Výraz ("návh designu") imho chápe tak, jak to autor myslel každý - kromě tebe.

Nemel nesmysly.


ondrs

V čem děláš ty grafické návrhy (že to máš jako obrázek)?
arcadosi
Profil
Mne sa obe pacia, kukam, ze si asi PC macher :)
La_ToRaNTe
Profil
Musím říct, že si mi ten druhý návrh opravdu líbí. Oproti tomu prvnímu je tisíckrát lepší.
A plně souhlasím s Polaroid-em .
Jen tak dál ;), přeji hodně úspěchů a hezký den.
Polaroid
Profil
to Jaromír:
Počkat, počkat... ty si vážně myslíš, že se v češtině používá slovo design výhradně ve významu návrhu?
Jaromír
Profil *
Počkat, počkat... ty si vážně myslíš, že se v češtině používá slovo design výhradně ve významu návrhu?

Posuď sám. Možná ne, ale o tom nepíši.

http://slovnik.seznam.cz/search.py?wd=design&lg=en_cz


To, že je ta věta (věty) nesmysl:

Možná nevíš, že v češtině se slovo design nepoužívá jen jako návrch, ale také jako vzhled, grafická podoba... Myslím, že většina lidí chápe slovo design hlavně tak. Takže příště zbytečně nemachruj, že umíš anglicky. Výraz ("návh designu") imho chápe tak, jak to autor myslel každý - kromě tebe.



Na tom trvám. Viz. design of the design není to pitomost? Jak bys to přeložil??
SuE
Profil
možná by bylo lepší nehledat překlad ale podívat se do výkladového slovníku, protže čeština si tvoří u cizích a přejatých slov i vlastní významy a design může často znamenat vzhled. viz:

http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/design-dyzajn

takže v češtině spojení návrh designu je správné.
Polaroid
Profil
Dík za podporu Sue.
Anonymní
Profil *
si tvoří u cizích a přejatých slov i vlastní význam


Blbost.

Dík za podporu Sue.

Není.
Anonymní
Profil *
takže v češtině spojení návrh designu je správné - ano, pro ignoranty pravidel
Meleme
Profil
Blbost...
Není...

Hmm, to jsou ale argumenty:-)

Nechci se tady přít, jestli to je podle pravidel správně nebo není, ale není důležitější, jak už řekl Polaroid, že tomu všichni rozumíme???
Anonymní
Profil *
Polaroid, že tomu všichni rozumíme???


No, a dyď já to nikomu nevnucuji = dobrá rada a Vy byste mne hned ukamenovali. Ondrs je ponaučena ato jsem chtěl. To je jako kdybych tě upozornil, že slovo "kdiby" máš špatně a ty jsi řekl "dyk tomu všichni rozumí..."
Cody
Profil
Jsem pro první, ale taky kritika ... jsem pro české odstavce ... tzn. skoro žádne dolní a horní odsazeneí a odsazení prvního řádku ...
SuE
Profil
Hele anonyme, kdiby je gramatická chyba bez diskuse. Celkem trapný argument, když se bavíme o významu slov, nezdá se ti?
Ono se vůbec s výkřiky typu co to meleš" "blbost" apod těžko diskutuje, takže si mysli co chceš ale laskavě neurážej ostatní
já se budu dál řídit třeba podle Slovníku cizích slov, SNTL, 1971 :
design[dyzajn] m (angl) vzor, vzorek,vnější vzhled n.tvar věci, výrobku ap.

co se týká angličtiny, tam to sice má primárně význam jak návrh ale také:
- organization or structure of formal elements in a work of art;compostition
- the combination of details or features of a picture, building, etc
- the pattern or motif of artistic work
- an artistic work
(websters encyclopedic unabridged dictionary of the english language, 1996)
Meleme
Profil
Souhlasím se SuE, není co dodat
Ondrs
Profil
Z navrhu do html........http://ondrs.xhosting.cz/
Prosim ohodnotte tuto verzi.
Trvalo mi to trochu dýl, protože jsem se ještě učil php, aby stránka vypadala podle mých představ ;)

Jaromír: grafiku dělám v Adobe Photoshop

A jeste k tomu designu.......vsichni tomu rozumi, ale myslim si, ze by se vyraz 'navrh designu' pouzivat nemel
Kráťa
Profil
Mě se nelíbí, že ten nápis v hlavičce ne nečitelný. No třeba je to nějaké móda, každopádně kdyby alespoň nebyla ta písmenka tak přilepená k sobě.
Timy
Profil
- Ondrs
design je pěkný, líbí se mi, tady není co vytknout snad jen ty odkazy by mohly bát podtrhnuty normláně. Nějak se mi to čárkované podtrhnutí nelíbí. Ale to je jenom můj subjektivní názor:-)
zdroják je horší, stovky divů za sebou a ještě pak k tomu používáš přímý zápis stylů...
hanakus
Profil *
Design se mi líbí, ale neměl jsem možnost vidět ten starý, takže je nemohu porovnat. Možná bys sem mohl dát link na ten původní. Teď ke kódu : Vzhedem k tomu, že rozvržení stránky není až tak složité, určitě by se dal zredukovat počet divů nebo vykreslování obrázku přes IMG u každého odkazu(v menu). Např. kytičku před odkazem v menu bych řešil takto :


a:link {padding-left:30px;background:#FFFFFF url('img/kyticka.gif') left center no-repeat;}


nebo takto

<ul style="list-style-image: URL('img/kyticka.gif')">
<LI><A href="index.php?page=uvod">Úvod</a></LI>
</ul>
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0