Autor Zpráva
Jont
Profil
Ahoj,
tak konečně jsem spustil svůj první "velký" web na adrese www.webove-nastroje.cz .

Tento web má za cíl uspořádat a shromáždit na jednom místě co nejvíce odkazů na různé nástroje na webových stránkách po celém světě, které nám mohou ušetřit práci nebo nám nabídnout nové možnosti.

Zatím tam je jen pár nástrojů, ale budu samozřejmě doplňovat další. A také počítám s vydatnou podporou mnoha uživatelů, kteří tam budou nástroje přidávat také. Můžete se rovnou zaregistrovat :).

Byl bych rád, kdybyste se k tomu nějak vyjádřili, třeba jak se vám líbí design nebo vůbec to prostředí, zda v tom webu vidíte smysl a třeba jaké jiné kategorie tam dát.A taky pokud narazíte na nějakou chybu, tak dejte vědět.
A nakonec: Grafika jistě není nic moc a ani funkčně to není žádný zázrak, ale chtěl jsem si jen vyzkoušet PHP a MySQL. A nehledejte v tom webu nějaký skrytý smysl, není tam :).

Dík všem
regy
Profil
Design:
- celkově to není nic moc
- volil bych všude bezpatkové písmo
- takové ty nadpisy přihlášení, hledání, reklama bych udělal menší, předpokládejme, že uživatelé nejsou slepí

Obsah:
- co se týká obsahu, tak je to celkem dobré. Moc dlouho jsem to neprohlížel, ale podlem ě je to celkem přehledný a srozumitelný

Celkově průměrný web, protože to kazí velice špatný design.
Jont
Profil
To jsem nečekal, že se ten design tak nebude líbit :(. Někdo další?
Dranel
Profil
Jont
Tak graficky je to opravdu velmi, velmi podprůměrné. Vypadá to jako web z roku raz dva tři nebo když se nenačtou obrázky. Jinak pokud bys to chtěl jako celosvětový projekt, pak asi cz doména nebude to pravé ořechové. ;-)
Bubák
Profil
Je to děravé. naštěstí prakticky nic neumím:
www.webove-nastroje.cz/provoz/nastroj.php?ID=22
tiso
Profil
Jont Největší databáze odkazů na užitečné nástroje na internetu
Si si istý?
Oprav si druhý link • Všechny nástroje
Miloš
Profil
1) Je to takové namachané na sebe, chybí tomu vzdušnost. Zřejmě bych mírně zvětšil line-height, potom o kousek zvětšil padding v prostředném (bílém) sloupci – asi tak, jako je od levého okraje na stránce http://www.webove-nastroje.cz/stranky/napoveda.php odsazený číslovaný seznam.

2) Postrádám hover u odkazů; nemusí být nikterak velký, ale aspoň trochu.

3) To patkové písmo, o kterém píše regy, je důsledkem absence font-family – prohlížeče pak sáhnou po defaultní patce, což na webu opravdu nic moc. mech se inspirovat http://www.dgx.cz/tools/fonts/ a http://www.dgx.cz/tools/fonts/vista.php a u malých písem nezapomeň na font-size-adjust.

4) Polozakrytí u menu se mi moc nelíbí.

5) „Dát vědět příteli“ – a přítelkyni mohu taky dát vědět?

6) Když RSS, proč není ikonka v adresním pruhu?

7) Klikací titulek v hlavičce by snesl aspoň minimální padding, protože je jinak v hover stavu nepěkně nalepený na kraje toho tmavomodrého pozadí.

8) Barva #fcc pod menu působí divně, protože je jí tam moc málo. V patičce je o něco snesitelnější, ale nahoře mi připadá jako pěst na oko.
Miloš
Profil
Bubák
Ta tebou odkazovaná stránka má vskutku podařený <title>:
<title><big style=color:red;font-family:arial>Web Page Analyzer</big> &mdash; Webové-nástroje.cz</title>
Mistr
Profil
Jont
Doplním kolegy:
(1) Toto je Tvá ikonka

Co že to na ni píšou? Je to vlivem velmi špatného kontrastu prakticky nečitelné.
(2) Čím se liší odkazy na RSS nahoře u hlavičky a dole v patičce?
(3) Na můj vkus je slogan Největší databáze odkazů na užitečné nástroje na internetu strašně dlouhý. Možná i zvoleným fontem mi jeho čtení přišlo obtížné.
(4) Pohrál bych si ještě s barvami. Já vím, je to obtížné, přesto bych se ještě nad nimi zamyslel. Je to na mne moc modré. A ta červená (nebo růžová) je do toho tak neuměle vmontovaná. Asi bych i zkusil dát stránce nějaké barevné pozadí. Dávám Ti to jako návrh. Posuď jej sám.
(5) Chválím přítomnost klikacího loga či změnu titulku stránky (tag TITLE v části HEAD).

Nápad webu je jistě chvályhodný, avšak ještě by jej chtělo dotáhnout. Zatím to na mne - při vší úctě - působí dojmem, že ses naučil práci s databázemi a tak jsi přemýšlel, o čem udělat databázi, až Tě napadlo toto.
Bubák
Profil
Miloš
To "samo", já vložil jen popisku do formuláře.:
<big style=color:red;font-family:arial>Web Page Analyzer</big>
tomas657
Profil
Design hrôza.... písmo zbytočne veľké... nemám čo dodať, zatváram prehliadač...
Pilgrim
Profil
http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/977704
To je nejhorší hodnocení, které jsem na Seo-Servis.cz viděl snad :-)
Webové nástroje by měl dělat někdo, kdo tomu rozumí... To je to samé jako, když Vlastička Parkanová je původně zpěvačka a nyní je ministrině obrany ČR :-D :-D :-D

Mno jinak jako bonus by nebylo špatný udělat tomu rewrite, aby třeba odkaz http://www.webove-nastroje.cz/stranky/statistika.php vypadal takto: http://www.webove-nastroje.cz/statistika

.htaccess by mohl vypadat třeba takto:

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^(.*)/$ stranky/$1\.php [L,QSA]


Nebo to pořešit phpčkem a includovat pouze obsah

index.php
<?
if(isset($_GET[stranka])){
 include("stranky/".$_GET[stranka].".php");
}else{
 include("stranky/uvod.php"); // třeba
}
?>


a rewrite by na to vypadal:

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^(.*)/$ index.php?stranka=$1 [L,QSA]


např...
Jont
Profil
Tak to vezmu popořadě:

Regy: No aspoň to nikdo nepřehlédne :). A jaké písmo tam mám tedy dát? Já jsem to už zkoumal, ale to výchozí mi připadá nejlepší.

Dranel: Jako žádný celosvětový projekt to nechci, to by to asi muselo být v angličtině, ne? A ten design je nic moc, já vím.

Bubák: Tos mě teda pořádně vylekal! Na to, že tam někdo může dát html značky jsem nepomyslel. Nevíte někdo, jak udělat, aby se tam nemohly ty HTML značky a třeba i jiné (javascript) dávat? Asi nějak přes regulární výrazy, ale je nějaký takový seznam těch značek?

Tiso: Má být v budoucnu :). A co je s tím linkem?

Miloš:
1) Pravda, výšku řádku jsem zvětšil a padding bych rád taky, ale ve FF je pak obsah širší, takže to asi nejde.
2) Tak jo, dal jsem tam tečky.
3) Jaké tam mám tedy dát? Nemůžu si vybrat...
4) To myslíš ty změnu barvy toho bloku nahoře? Mně to přijde dobré.
5) No jasně, ale jak to mám jinak napsat? No možná by šlo Dát vědět známému. Anglicky je to ale prostě Tell a friend, co si pamatuji.
6) No jo, to se nějak dává do hlavičky. Tak to spravím, ale asi jen na hlavní stránce.
7) ok.
8) No tak jsem to změnil.

Mistr:
1) Já to teda přečtu a chtěl jsem, aby to bylo výrazné. No ale asi to změním nebo přijdu s lepším logem.
2) Nijak. Cha! :)
3) To je, ale chtěl jsem zaplnit to místo nahoře a navíc jsem to kratší nevymyslel. Nějaký návrh?
4) Já jsem to takové modré chtěl a asi na tom už nebudu nic měnit. Fakt se mi do toho nechce. Leda tak tu růžovou.
5) Díky!

Ono to přesně tak, dá se říci, bylo. Viz stránka O webu dole v patičce. A je pravda, že by to chtělo ještě dotáhnout, ale na to už nemám sílu. Třeba to ale bude úspěšné i s hrozným designem :).

Tomas: Tak se z toho třeba zblázni.

Pilgrim: No nic moc, ale jsou to jen drobnosti. Důležitý je obsah :). A je pravda, že nejsem žádný webový génius, ale kdo je, že? A s tím rewrite nevím no, moc se mi do toho nechce. Určitě bych nějak pokazil celý web :(.


Tak dík všem za rady a klidně ještě něco napište.

A otázka: Jak se dá zabránit vkládání těch html značek? Je na to někde nějaký skript nebo reg. výraz? Dík
Jont
Profil
Nevíte někdo? A to písmo byste doporučili jaké? Zatím jsem tam dal Calibri.
Jont
Profil
No tak nic.
Mistr
Profil
Jont
Tiso
Pozor na to, kolega tiso je na psaní své přezdívky poměrně háklivý. Dost si zakládá na tom, že se píše s malým (!) počátečním písmenkem.

1) Já to teda přečtu
Já to také přečtu, tak dobrý zrak ještě mám, ale ikonku každopádně zkontrastni.

2) Nijak. Cha! :)
Ano, všiml jsem si. Proč je to tam tedy dvakrát? Navíc každé v jiném designu. Jen to mate návštěvníky. Chci prostřednictvím RSS sledovat novinky Tvých stránek. Který kanál mám sledovat? Ten odkázaný nahoře? Nebo ten dolní? Či snad dokonce oba?

3) Nějaký návrh?
Návrh? Proč mám za Tebe vymýšlet slogany k propagaci Tvého web? Zkusil bych tam použít třeba Databáze užitečných nástrojů na internetu. A písmo tomu dej nějaké bezpatkové, ať se to líp čte.

Viz stránka O webu
Tu stránku jsem ani nestudoval.


No tak nic.
Takové snahy o vytahování svého tématu si příště odpusť! Na to zde nejsme zvědavi. Myslím to vážně. Všichni tady radí bezplatně a ve svém volném čase, tak na to, prosím, ber ohled. Nikdo tu není povinován na Tvá témata a Tvé dotazy reagovat.
tiso
Profil
Jont - druhý odkaz nezobrazuje všetky nástroje, prvý áno.
KinG
Profil
Jont
No tak nic.


Nechtěl by si náhodou, abychom ti to tu společně komplet celé vytvořili, zaplatili a pak hotové předali?
Jont
Profil
No jo, tak se hned nečertěte.
tisoAha, dík za upozornění.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0