Autor Zpráva
de-In
Profil *
Zdravim,
prosim o kritiku a zhodnoceni tohoto navrhu: http://www.ulozzde.unas.cz/modely.png

Diky.

/*O cem vim: priserna typografie (texty, seznamy) - v PS se dela me velmi spatne, dodelam az v Css*/
yFang
Profil
de-In
Není to nejhorší, ale:
1) Nechápu to "galerie", jak je přes menu.
2) Ty horní části názvů lodí jsou málo kontrastní vůči bílému pozadí.
3) To písmo v "Seznam lodí" se nehodí ke zbytku, stejně tak jako písmo použité v samotném seznamu a písmo v odazech.
4) Co má představovat ta čára pod "Seznam lodí"?
Mistr
Profil
de-In
(1) O čem stránka je? Pravděpodobně jsi fanda modelařiny, tak to jsou Tvé výtvory. Uvedl bych to tam. V jednu chvíli jsem se domníval, že se jedná o stránky s nějakou databází lodí.
(2) Příliš nechápu význam výrazného vodorovného pruhu s texty Titanik a Svatá Lucie. Co tím zamýšlíš? Napadlo mne, že se bude stránka věnovat dál jen těmto dvěma lodím a bude je z různých kritérií porovnávat.
(3) Proč je hlavička vpravo? Snaha o grafickou výjimečnost?
(4) Různé lodě mají různé piktogramy. Z jakého důvodu? Mají tyto piktogramy nějaký hlubší význam?
(5) Nadpis titulku je Seznam la? Vím že ne, avšak vypadá tak.
(6) Jak máš vyřešen soupis lodí, pokud nebude v takovém "hezkém" počtu? V současné době ve výpise uvádíš, řekněme 15 lodí. Co až doděláš Svatou Ameriku? Budeš mít soupis rozhozen poměrně nepěkným nedokončeným řádkem naspodu? Pravda 16 lodí jde ještě třeba rozdělit do přepracovaného soupisu (například 4 x 4), ale co v případě 17 lodí?

Závěrem přeji zdar Tvé práci nejen v oblasti tvorby webu, ale též, nebo tam zvláště, v oblasti tvorby modelů lodí.
Tomasds
Profil
Působí to chaoticky.

Jednak barvy. Dominantní je tam modrý gradient, pak je tam ta světle hnědá, která koresponduje s kormidlem, budiž. Ale ta světlá část hnědého přechodu je světlá až moc. Co je ale vyloženě pěst na oko, to je ta světle modrá a růžová na pozadí, které neladí vůbec s ničím. A přelom z jedné do druhé.. proč? A proč zrovna tam kde je?

Proč je tam ten seznam 15 lodí dvakrát?

Nelíbí se mi useknutá půlka kormidla. Useknutí se běžně používá, ale konkrétně v případě kormidla to prostě vypadá až moc násilně.

Stránka tak nějak nikde nezačíná. V levém horním rohu, kde je člověk zvyklý vídat nadpis nebo logo, nebo prostě něco, tam není nic. O kousek dál doprava začíná nějaká čmáranice a pak je nadpis Seznam lodí. Pak mi ale oči přeskočí doprava a vidím nadpis Modely LODÍ. Ztrácím se v prostoru, nevím co je důležité, nemám záchytný bod.

(četl jsem komentáře výše, takže nebudu zbytečně opakovat to co už bylo a s čím souhlasím)
de-In
Profil *
Diky vsem za rady.

Trochu jsem to poupravil, co se vam jeste nezda?

yFang:
1) pryc,
2) ztmavil,
3) zustalo jen pismo v odkazech - mozna jeste zmenim pri kodovani,
4) uz nic

Mistr:
1) snad dostatecne doplneno,
2) mam v planu pomoci sipek rolovat vsemi lodemi (dle nejnovejsich) + odkaz,
3) klidne ji prehodim, ale nevim zda to pomuze,
4) nemaji, pouze graficky prvek,
5) pryc,
6) vyresim

Diky

Tomasds
chaoticke: viz. zachytny bod
barvy: poupraveno
15 lodi 2x: vyreseno, chyba
kormidlo: zatim tam je, pouvazuju
zachytny bod: snad se to zlepsi pri delsi pouzivani

Vsem jeste jednou dekuji

Pokud by mel jeste nekdo nejake rady, klidne at napise (Odkaz)
Tomasds
Profil
Vypadá to lépe. Nicméně ..

- žlutá horní část nadpisů Titanic a Svatá Lucie je opravu moc světlá, aspoň u mě.
- hlavička vypadá líp, ale můj dojem zůstává - stránka začíná "ničím". Levý nadpis "O mém koníčku" je v rámci své poloviny zarovnán doprava, "Modely lodí" (úplně jinak nastylované) jsou vycentrované.
- Dokončena 4.2. .. to už je lepší než to bylo (už nepamatuju přesně) - je poznat, že jde o datum. Přesto bych přidal i rok.
- trochu bych poopravil padding. Pruh s dokončenými loděmi je utlačován shora i zespodu.
de-In
Profil *
Ok poupravim. Diky.
oogi
Profil
Na účel webu je to dostačující, ale několik připomínek:
1) Text "O mém koníčku" by byl asi lepší zarovnaný na levý kraj odstavce pod textem.
2) Zvýšit line-height všech odstavců.
3) Zvýšit horní padding nadpisů.
4) Barevné efekty v části "Dokončena" mi přijdou zbytečné, texty "Dokončena 4.2" a "Dokončena 5.1" by mohly být menší.
5) V části "Odkazy" by byl vhodnější asi stejný font jako v odkazech.
6) Patička by mohla být trochu vyšší a zajímavěji udělaná.

Líbí se mi ta rychlá fotogalerie.
de-In
Profil *
Textova cast se bude zrejme cela menit. Ok diky.
Mistr
Profil
de-In
(1) Fakt, že jsou texty v nadpisu psány třemi různými druhy písem (tedy ono se to asi typograficky nazývá jinak, ale já nevím jak)? Mám na mysli:
- moje = jen malá písmena
- Modely = malá písmena s prvním vekým
- LODÍ = všechna písmena velká
V tom je nějaký záměr? Jen se ptám.
(2) K posunovacímu výpisu dotvořených modelů bych přidal nadpisek typu Mé dokončené modely nebo Přehled mých modelů apod.
(3) Výpis lodí nemusí uvádět údaj Dokončena 4. 2. (i když nic proti němu), ale může být První model nebo Můj první model apod. Opět to jen dávám k úvaze.
(4) Ke stávající úpravě výpisu lodí s daty dokončení jednu češtinářskou poznámku: je vhodné a správné u Titaniku uvádět dokončena? Nemělo by tam být raději dokončen?
(5) Sice máš v nadpisku opět téměř O mém kaníčku, ale to je tím užitým fontem.
(6) Ve stránce je poměrně dost textu. Budeš mít čím tyto plochy zaplnit? Aby tam pak nevznikala hluchá místa nebo místa s texty typu Tady něco bude, jen až vymyslím, co sem dám...
de-In
Profil *
Mistr: Jo diky, to co jsi uvedl budu resit jeste behem kodovani + pridavani obsahu. Dik za tvuj cas.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0