« 1 2
Autor Zpráva
Oscar
Profil
Predelal jsem to kvuli problem s tim ze se vsecky ty obrazky a data co jsou v tom cernem sloupci natahuji znova a pokud by tam nekdy neco melo hrat tak pri kazdem klikniti na odkaz se hudba prerusi a pak zacne od zacatku. A pak problem s <iframe> pokud bych dal te radek s temi tlacitky do <iframe> tak to bude vypadat blbe protoze se (alespon teda me) ty ramy zoobrazuji jakoby prohloubene nevim jak to udelat aby byli jakobe ve stejne vysce jako obsah zbyle stranky.
Oscar
Profil
pokud by pak slo udelat to ze to co bude <iframe> zustane a to co bude mimo <iframe> se bude aktuallizovat ta by to nebylo spatne
Oscar
Profil
Prosím přehodnotit web http://czech.e-blog.cz byl předělán.
Oscar
Profil
a napište sem svuj nazor!
Miloš
Profil
Nezbývá, než abych zopakoval některé své předchozí námitky:
1) Podtrháváš texty, které nejsou odkazy.
2) Nevkusné maskáčkové pozadí přebíjí jakýkoli dojem ze zbytku grafiky stránky.

Dále
3) Už jsi sice nastavil font, ale garamond je písmo patkové a navíc ho ne každý bude mít.
Zkus bezpatku, nepříklad:
<style>body {font-family: 'DejaVu Sans', Verdana, sans-serif;}</style>

4) <iframe> s menu je ve FF/Opeře ukousnutý.
Oscar
Profil
2) co jineho za pozadí mi navrhuješ?
1) nevim co se ti nelibi na podtrhavani textu kdyz jsou to nadpisi!
4)na ten <iframe> se jeste podivam doma mam pouze IE a NN
Oscar
Profil
a ten font co tam mam je Book Antiqua
a asi mas jiny vkus nez ja, me se to patkove pismo libi
zatinka
Profil
- Patkové písmo je pro většinu uživatelů na monitoru hůře čitelné
- nevim co se ti nelibi na podtrhavani textu kdyz jsou to nadpisi! - když už, tak nadpisy. Protože to mate uživatele, neví co je odkaz a co jen podtržený nadpis. Zmateně bloudí myší po textu a netrpělivě čeká, kdy se mu konečně nějaký ten podtržený textík přemění v pacičku, aby na něj mohl kliknout...
- v FF 3 je menu useklé, vidím rámeček s názvem Galerie a pod ním půlku nějakého jiného, bohužel už nevidím jakého
- pozadí je trošku příjemnější na oči než předchozí, přesto není hezké
- celkový design bohužel nelíbí

- dodatek: uváděj použitou literaturu. Jednak jde o citační etiku, když jsi všechno odněkud opsal, jednak by někoho mohla problematika zajímat hlouběji a rád by si knihu obstaral.
Miloš
Profil
2) Radši jednobarevné než tohle strašně to rozptyluje.
1) Na webu je zvykem, že to, co je podtržené, je odkaz a mohu na to kliknout. Proto je podtrhávání byť nadpisů, ale ne-odkazů na webu nepřípustné. Mateš tím návštěvníky.
Nadto podtržení jako zvýraznění ani není moc hezké a nosilo se leda v éře psacích strojů, na kterých jiné zvýraznění (PARDON, JEŠTĚ VERZÁLKY a n e b o  p r o s t r k á n í) neexistovalo (bold, kurziva…). V současném tisku najdeš podtržené texty velmi zřídkavě.
3) Nejde o to, jestli se ti daný font líbí, ale jak se čte a jak je rozšířený mezi lidmi.
Nevím, kde máš Book Antiqua, ale já v tvém kódu našel jen tohle:
<td style="text-align: center; ... font-family: Garamond; background-color: rgb(198, 159, 39);">

Já ve svém počítači nemám ani Book Antiqua, ani Garamond, což znamená, že prohlížeč zareaguje tak, jako bys nenadefinoval nic.
Opravdu si vyzkoušej výše uvedenou definici fontu – DejaVu Sans a Verdana vypadají téměř stejně a minimálně jedeen z nich bude mít většina návštěvníků. A pokud ne, prohlížeč použije kvůli obecné definici sans-serif nějakou bezpatku.
Vřele doporučuji navštívit fontotéku http://www.dgx.cz/tools/fonts/

Píšeš, že máš doma jen IE a NN – IE ve které verzi? 4? 5? 6? 7? a ten NN – to jako Netscape Navigator? A v které verzi?
Mimochodem – jak stránky vypadají v různých prohlížeších, to se dozvíš online na http://browsershots.org/
A krom toho existují portable verze nejběžnějších prohlížečů (FF/Opera/Chrome), takže – pokud na to přijde – je ani nemusíš instalovat.
Oscar
Profil
Menu upraveno pro IE ,NN a FF
S temi napisy neco zkusim udelat
Desing... desing... nekdo tu rikal ze kdyz se to libi autorovi tak je to O.K.
Nevim co jineho mi tedy navrhnete za pozadi jestli jednu barvu nebo neco jineho...
No a to že někdo neumi číst... už pro mě nebude problém udělat web ve dvou variantách ať si ten dotyčný vybere co chce! TO dodělám ale až déle.
Oscar
Profil
http://browsershots.org/ je mi k prdu kdyz me to tam nepusti a hlasi chybu 403 ,IE mam 7 ,NN mam 4,
Oscar
Profil
a Book Antiqu vidim zde
<td
style="text-align: center; width: 770px; vertical-align: top; color: rgb(0, 51, 0); font-family: Book Antiqua; background-color: rgb(198, 159, 39);">
<h1><span style="font-style: italic;">V&iacute;teje
na m&eacute;m webu!</span></h1>
zatinka
Profil
No a to že někdo neumi číst - to si děláš srandu, viď? Děláš stránky pro sebe nebo pro návštěvníky? Chceš, aby se k tobě rádi vraceli? Se špatně čitelným písmem to půjde asi těžko, nikdo si nebude chtít kazit oči a raději odejde jinam. Weby tvoříme zpravidla tak, aby byly co nejpříjemnější pro uživatele. Připomínky typu "hlavně, že se to líbí mě" jsou dost sobecké. To se raději na tvorbu webu vykašli...
Miloš
Profil
Properuna – ty používáš prehistrorickou zrůdu NN 4?
Jeden z nejděsnějších prohlížečů vebové historie a sto let starou mrtvolu?
Nejsi masochista?

A já se na http://browsershots.org/ dostanu bez obtíží.„

nekdo tu rikal ze kdyz se to libi autorovi tak je to O.K.
To jsem neslyšel – každopádně autor často nemusí mít odstup, své dílko bere skorem jako své dítě.
Důležité na stránkách je navíc nejen to, aby se líbily, ale aby se také snadno používaly.„

No a to že někdo neumi číst... už pro mě nebude problém udělat web ve dvou variantách
Tím narážíš na co? na (bez)patková písma?
Oscar
Profil
na to ze tu bylo napsano ze se patkove pismo neda poradne cist
Miloš
Profil
Oscar
a Book Antiqu vidim zde
aha – ale jak už jsem napsal, já ji nevidím ve svém prohlížeči, protože jsem si ji nenainstaloval. A ve svém prohlížeči nevidím ani Garamond, protože jsem si ho nenainstaloval.
Jestliže definuješ písma, která nejsou příliš rozšířená a nedáš za ně odpovídající náhradu, pak ti, kdo taková písma nainstalovaná nemají, uvidí tvé stránky hnusným výchozím písmem.
Miloš
Profil
Oscar
Tak jestliže „neumím číst“, protože se mi na monitoru patka čte hůř, pak mám pocit, že ztrácím čas a nervy s nepoučitelným děckem. Užij si to a dobrou noc.
Oscar
Profil
no budiz ale ja si naistalloval XP a web edituju v textaku nema na pc nic vic nez World of Warcraft a OS a mediaplayer, ani ICQ ani Skype u me nenajdes puze WoW ,OS,mediaplayer a officeXP
Oscar
Profil
tak pak mi rekni kde jsem ty pisma vzal?
Miloš
Profil
Třeba s těma Office, které já k ničemu nepotřebuju, takže je ve svém počítači nemám.
zatinka
Profil
Oscar: žádáš rady a když ti je někdo nabídne, tak je zarputile odmítáš. Tak proč vlastně s tebou všichni ztrácí drahocenný čas? Chápu, že máš taky svůj názor, ale když ti všichni bez výjimky řeknou, že patku nee, tak je takový problém ji nahradit za příjemnou Verdanu?

Pozadí jakékoliv jemné, pastelové, třeba laděné do světlounce meruňkové nebo namodralé, ale jemně, spíše něž pomocí backgroundu ho udělej pomocí malého obrázku, který se bude opakovat. Můžeš ho v nějakém editoru hezky zesvětlit (stejně musíš vlastně nadefinovat barvu i normálně, pokud nenaskočí obrázky). Ta kombinace žlutohnědé, hnědé, černé, maskáčové, modré a já nevím jaké ještě je šílená, je to přeplácané a přitom tam dohromady nic není. Zároveň je třeba vylepšit menu, ta černá je nehezká, rámečky také...

Já nevím, tady se těžko radí, ten design se nedá moc vylepšit, chce to začít znovu, vše řádně promyslet, prostudovat. Každý nějak začínal, ale tohle opravdu nee ;-)
Tomasds
Profil
Oscar
Kdes vzal jaký font, je víceméně jedno. Na webu se používají fonty, které jsou na výše zmíněné adrese u dgx a tečka.
Tvoje php nevidím, všechno ostatní je špatně - od nadpisu Víteje na mém webu! přes úděsný vzhled a jazykovou stránku až po kód.

Po pár minutách zkoumání mi dochází, že celý ten bastl není nic jiného, než článek obšlehnutý z wiki a obalený čímsi.
Oscar
Profil
Neni to z wiki je to z prohlídky těch bunkru byl jsem na nich a znami se o ne stara a dovolil mi aych to co rikaji na prohlidce napsal. Takze na wiki to obslehl nekdo jiny.
Oscar
Profil
Heledte cetli jste nekdo z vás alespon nejakou literaturu?? Pokud nejsem blbej nebo slepej tak je to psane s patkou. Tak proc me tady tvrdite za patka se neda cist a kdyz jsem udelal anketu u nas na vesnici tak z 56 lidi mi 42 reklo ze patka je lepsi nez bezpatky.
Miloš
Profil
Patka se čte dobře, pokud je to tisk (nejlépe na papíře), a to v normální velikosti. Pak skutečně platí, že „patky vedou oči“.
Když si tisknu text na papír, vždy volím patková písma.
Oproti tomu patka na monitoru se obecně čte hůř než bezpatka.
Stejně tak v práci (viz můj profil) tiskneme zvětšené texty pro zrakově postižené zásadně bezpatkou.
Oscar
Profil
kdyz to tu tak prochazim tak teda nevim co se je lepsi jestli http://hacker.euweb.cz/ nebo muj web. mam 0,5dioptrie a neprectu ani tuk a kdyz si dam nejvetsi text v IE tak s tim mam stale problemy
Oscar
Profil
Pokud si dobre pamatuji nekdo tu rikal ze neni absolutne jasne o cem web je anoz by si ho přečetl... Tak ja nevim o cem by mohl teda byt web ktery ma na pozadi kamufláž ,že by byl o panenkách? nebo třeba nějákých nemocech? Tak snad téma válek a něco co se okolo nich točí napdane normálního člověka.
Miloš
Profil
Argumentuješ jak malej harant, když přijde domů se čtyřkou: „Ale Novák měl pětku!“. Hackerův euweb nemá s touto rozpravou nic společného a není třeba ho tady rozpitvávat.

Pokud jde o to srovnání patkového/bezpatkového písma, skoukni souboj Verdana/Times New Roman: http://pokusna-krysa.webpark.cz/tmp/patky_a_citelnost.html
Pro větší srovnatelnost jsem nastavil písmům font-size-adjust, protože Times New Roman je o něco menší, takže se na to zkus podívat ve FF, který tu vlastnost ovládá.
zatinka
Profil
Pokud si dobre pamatuji nekdo tu rikal ze neni absolutne jasne o cem web je anoz by si ho přečetl... Tak ja nevim o cem by mohl teda byt web ktery ma na pozadi kamufláž ,že by byl o panenkách? nebo třeba nějákých nemocech? Tak snad téma válek a něco co se okolo nich točí napdane normálního člověka.

Asi nejsem normální člověk... Pozadí je mi lhostejné. O čem tvůj web je mi nenapoví ani (ne)logo ani úvodní stránka, ani title, který mě neustále jen vítá na tvém blogu. Teprve když kliknu na odkaz Články, dozvím se, že tam jsou nějaké seminárky a referáty o válce. Už ale netuším, zda tu budou pouze referáty pouze o válkách nebo i z jiných oborů.

Když nehodláš akceptovat dobře míněné rady, asi je zcela zbytečné odpovídat na tvé dotazy. Podívej se, kolik příspěvků ti všichni věnovali a zatím sis snad ani jednu radu nevzal k srdci a tvrdohlavě si stojíš za svým.
Miloš
Profil
Oscar
Pro inspiraci několik odkazů – schválně si jeden po druhém projdi a pokus se zorientovat.
myslím, že určení daných webů („o čem“ jsou) pochopíš velice brzo jen z pohledu na jejich úvodní stránky:
jeden, dva, tři, čtyři, pět, šest.
A to se, promiň, o tvých stránkách říct nedá. První, co mě při jejich spatření napadne, je:
1) Humpolácký banner – že by fotky z dovolené?
2) Víteje na mém webu! – to bude něco osobního. Že by pokus o blog nebo něco takového?
A to maskáčové pozadí? Neevokuje mi nic, jen že se ti asi líbilo, a tak's ho tam dal, i když mně připadá, že je to jak pěst na oko.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0