Autor Zpráva
vitek.kobza
Profil *
sdrbejte prosim uplne vsechno, dikec
www.kobzici.wz.cz
heslo: vitek
swetko
uvodna stranka, bez nazvu, bez textu, netusim kde som a na co sa pozeram
je tam akesi policko do ktoreho mam asi napisat ci sa chcem odhlasit? Odhlasit |nechcem (:| Odeslat
a este sa dozvedam ze nie som prihlaseny, co je samozrejme kedze som odeslal ze sa nechcem odhlasit ((:
stepan
Je to fakt takový zmatený, ale ty postavičky se mi moc líbí.
stepan
A na úvodní stránce je hned napsáno, nejste přihlášený. A co když jsem žena? Také nejsem přihlášený?
Miloš
stepan
Jestliže jsi žena, pak nejsi přihlášený. Co je na tom špatně? Mohla bys být přihlášený?
stepan
No, snad se nemýlím, ale mám za to, že jako žena bych měla být nepřihlášená, ne?
Miloš
Jako žena můžeš být nepřihlášená, ale jako žena nikdy nebudeš přihlášený.
Věta je správně, protože jako žena nejsi – a ani nikdy nemůžeš být – přihlášený. Ta věta vůbec neřeší otázku, zda jsi – jako žena – přihlášená, ale přihlášený žena je vždycky nepravdivý výrok. Stejně jako žena nejsi jezevčík, dudlík, karbanátek, Paroubek anebo svatý Vincenc, stejně tak nejsi přihlášený. Už je to trochu jasné?

To samozřejmě neodporuje tvrzení, že formulace na stránce je pěkná pitomost.
stepan
Už chápu, rozdíl je totiž v tom, zda slovo přihlášený bereme jako přídavné jméno, pak je žena přihlášená (podle vzoru mladý :). Anebo ho bereme jako podstatné jméno, pak je to samozřejmě v pořádku jako přihlášený.

Ale abych řekl pravdu, druhá varianta sice asi je gramaticky správně, ale v uších mi to zní příšerně.
Miloš
Mně vůbec nejde o gramatiku, ale o logiku. A to, že jsem vyjmenoval substantiva, je čistě náhodou. Jako žena totiž nemůžeš být ani železobetonová, vysokozdvižná, sedmiplotnová se třema čtecími hlavičkami, narozená zítra anebo bifokální.

Zkrátka výrok žena je přihlášený bude vždy nepravdivý. False.
Učili jste se někdo logiku?
joe
Miloš
Neřeš blbosti, nikde není napsáno, že si tam máš doplňovat "žena". To je jen tvůj výmysl. Pokud se bere uživatel, tak ten nikdy přihlášená být nemůže, chápeš. Takže nevím co tu řešíš.
Logiku jsem měl, je skoro k ničemu :)

vitek.kobza
Jsou to rodinné stránky, takže jen pro vás. Není to špatné, ale je moc malý prostor pro obsah. Přihlašovací formulář by to chtělo doprostřed toho zakulaceného obdélníku. Pokud se pak bude roztahovat, tím líp - nezkoušel jsem.
U fotek by to chtělo všude dodržet stejně široký bílý rámeček. Fotka vpravo (asi sestra) se mi zdá, že je zmenšená ve špatném poměru stran skutečné fotky.
Miloš
joe: „nikde není napsáno, že si tam máš doplňovat "žena".
Reagoval jsem na stepanův příspěvek: „napsáno, nejste přihlášený. A co když jsem žena? Také nejsem přihlášený?

Jistě že je to hovadina, ale na stránce to nevypadá hezky. Tluče to do očí.
Navrhoval bych přeformulovat, například některou z následujících variant:
— nejste přihlášeni
— nejste přihlášen(a)
— uživatel nepřihlášen
— přihlašte se, prosím //tohle mi ze všech připadá asi nejlepší

A rozhodně bych schoval klikátko odhlásit, pokud nejsem zalogovaný – a naopak schovat inputy, pokud zalogovaný jsem.
joe
Miloš
Promiň, to mělo být směřováno na stepana.

Tobě jen o té logice :)

přihlašte se, prosím
Ale tohle se mi zdá taky nejlepší.
stepan
Já vím, že řešíme bezvýznamné pitomosti. Logika mě čeká až v páťáku. Já myslím, že jsme, Miloši, každý řešil něco jiného, proto jsme si neporozumněli, nebo aspoň já tobě. Narážel jsem na použití mužského rodu ve slově přihlášený (bráno jako přídavné jméno). No nic, jsou to žabomyší spory.
vitek.kobza
Profil *
tak tam je kolonka na to heslo. heslo je vitek
Joextr
-> Miloš

Já tě pochopil hned Milošku:)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: