Autor Zpráva
Klárka
Profil
Převzala jsem po svém vnukovi (jako 62letá babička) funkci webmastera pro stránky Veselých medvědů. Součástí těchto stránek je dětská foto soutěž "Clona". Stávající stránkyOdkaz mám za úkol předělat. Prosím o zhodnocení mého prvního pokusu. Po přečtení mnoha příspěvků zde vím, že nemáte moc rádi vše co se hýbe. Přesto jsem to jakoby tlačítko použila, dětem se to moc líbí. Na stránky chodí jen určitá skupina dětí. Pravá vrstva je zatím prázdná, tam bude internetové hlasování. V některých prohlížečích se mi nadpisy (Soutěžní řád a Výsledky)dostávají trochu nahoru, někde je to dobře. Jo nevím jak opravit. Budu ráda za připomínky, alespoň se to trochu naučím. Adresa pracovních stránek je Odkaz
Domin
Profil
Abych pravdu řekl, mě se web celkově líbí ;)
Klárka
Profil
Tak žádné další připomínky ? Myslíte, že to můžu spustit naostro ? Dík Klára
joe
Profil
Obdivuji vás, že v takovém věku se pouštíte do tvorby webových stránek - plno lidí ve stejné věkové kategorii v dnešní době neumí s počítačem ani pořádně zacházet.
Ale teď k webu, nebudu psát jak je úžasný, protože podle mě a určitě spousty dalších zdejších uživatelů není.
Na první pohled stránka nepůsobí příliš uceleně - každý blok někde jinde, není to zarovnané do šířky, apod. - na tom bych zapracoval. Nebudu psát jakým způsobem bych to dělal, protože by se to muselo celé předělat a tak se budu držet toho, jak to je.

Bylo by dobré stránku vycentrovat na střed, to jde udělat tak, že za <body> se vloží další <div>... ten se pak před </body> opět uzavře a v CSS se mu nastaví position: relative; margin: auto; width: 933px;

Pak úpravou v CSS atributu top a height u bloků, které už tam jsou, upravit tak, aby menu (vlevo) začínalo ve stejné výšce jako obsah vedle něho. Poté aby obsah byl až do konce horního orámování - zvětšit šířku (width).

V menu by to chtělo zlepšit čitelnost písma (nejlépe zvolit úplně jiné) a zvětšit. Barvu písma v obsahu bych dal ještě tmavší modrou, takhle se to nečte příliš dobře.

Asi bych úplně vymazal to modré orámování nahoře, ale i u obsahu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0