Autor Zpráva
ctverecek
Profil
Zdravim Vás všechny, zkritizujte mi web www.proucetnictvi.cz a vůbec nebuďte měkký! Stránky jsou kódovány s úmyslem nejlepšího místa ve vyhledávačích při vyhledávání účetní, účetnictví, účetní kancelář. Jak tak koukam na svůj výtvor myslím si, že by možná bylo vhodné stránku rozšířit jelikož se mi nyní zdá 800px docela málo...inu pojďte do mě :-)
comfy
Profil
ctverecek
No tak sory, ale tohle je zlý :-D To je myšleno jako vtip?

Upozorňuji všechny, kteří se odváží kliknout na odkaz proUcetnictvi.cz na kvantum růžové barvy!
ctverecek
Profil
comfy
Pokud si to klient přeje tak bych to udělal klidně do růžový s purpurovýma puntíkama v rozích a blejskavýma hvězdičkama uprostřed :D
comfy
Profil
ctverecek
Proto já říkám, že můj zákazník není můj pán. Což neznamená, že mi nezáleží na jeho úspěchu, v podobných případech právě naopak. ;-)
ctverecek
Profil
comfy
:D takze pokud ti nekdo zada, ze chce udelat zeleny stranky tak ty je delat nebudes protoze se ti zelena barva nelibi :D?

Moderátor Mistr: Pánové, mějte, prosím, na paměti, že se právě pohybujete na odborné diskuzi věnující se webdesignu nikoliv na chatu.
Mistr
Profil
ctverecek
(1) Podle růžového zabarvení bych spíš web tipoval na prezentaci kosmetického salónu než nabídku ekonomických služeb.
(2) Ani grafika webu nenapovídá, že by se mělo jednat o účetní kancelář. To by mělo být na první pohled zřejmé. Nabízí se využití obrázků peněz, různých ekonomických statistik, tabulek apod.
(3) Tvář paní účetní je poměrně temná. Proč?
(4) Titulek je vlivem zvoleného fontu velmi nečitelný.
(5) V menu by mohlo být vidět, která jeho položka odpovídá právě prohlížené stránce.
(6) Text bych více odsadil od bočních okrajů.
(7) Protože je text více méně statický, zajisti, aby se na koncích řádků neobjevovaly předložky v, s, z apod.
(8) Stránka Co nabízíme obsahuje sáhodlouhý a poměrně nepřehledný soupis položek. Osvěž jej například rozdělením do skupin nebo zvýrazněním některých položek atp.
(9) Ve stránce Kontakt bych hledal i adresu. Není tam. Musím se zastavit, podívat se pořádně do menu (projít si jednotlivé položky). Najdu položku Naše sídlo. Ha, to by možná mohlo být ono. Proč to řešíš tak složitě. Dej všechny kontakty pohromadě a najednou.
(10) V kontaktech bych nejprve uvedl mobil, pak až fax. Peřci jen budou lidé spíše telefonovat než faxovat. Mimochodem, pevnou telefonní linku paní účetní nemá?
(11) Taktéž v kontaktech zlikviduj ty posunující se obrázky v patičce. Jaký je jejich úkol? Že ovládáš posunování obrázků? Chceš-li tam fotky dát, dej je staticky. Pak z nich uživatelé budou mít. Tyhle pidi fotky a navíc pohybující se jsou úplně k ničemu.
(12) U formuláře (opět v kontaktech) zvýrazni tlačítko k odeslání formuláře. Tlačítko k výmazu formuláře buď úplně vyhoď (klávesu Delete nebo BackSpace umí každý stisknout sám, takže vymazávat formulář stejně nebude nikdo potřebovat) nebo nechtěné vymazání vyplněných políček formuláře ošetři JavaScriptovou hláškou Chcete opravdu vymazat políčka formuláře? a s nabídkou ano, ne, resp. OK a Storno.
(13) A ještě jednou k formuláři: pokud nevyplním všechna políčka a dám formulář odeslat, jsem upozorněn, že jsem pravděpodobně nevyplnil všechny údaje. Pravděpodobně? Tak když to neví systém, čím jsem se prohřešil, kdo tedy potom? Navíc nejsem předem vůbec upozorněn, že požaduješ vyplnění všech položek. Opět znepříjemňování pobytu na stránkách. Nutnost vracení se, doplňování a zkoušení, zda to snad již tentokrát vyjde.
(14) Ve stránce Naše sídlo máš odkaz na Mapy.cz od společnosti Seznam.cz. Budiž. Skutečně se mi šipkou zobrazí daná budova, kde paní účetní má mít svou kancelář. Záměrně uvádím má mít. Když se totiž podívám vpravo do výpisu firem, které na dané adrese působí, kancelář paní účetní tam nenacházím! Co si o tom mám pomyslet? Přidej zápis paní účetní do databáze Firmy.cz nebo Ti to tam, až budu v Seznamu, přidám sám.
(15) Fotografii domu v Tachově číslo popisné 1544 udělej ještě jednou, ať nemáš za domem sluníčko.
(16) Ze seriózních stránek účetní kanceláře bych rozhodně odstranil stránku O účetních. To, co jednomu může připadat velmi vtipné, může druhému naopak připadat trapné a hloupé.
(17) Navíc obrázek

odhaluje něco o možné politické orientaci paní účetní. Nestrkej do obchodních stránek politiku. Může Ti to zbytečně odvést některé klienty.
(18) K čemu je na oficiálních firemních stránkách sáhodlouhý soupis odkazů? Jednak je zbytečně psán od strany ke straně (užij nějaké vnější odsazení), druhak tam, myslím, nemá prakticky žádný přínos.
(19) Proč ve stránce Odkazů jednou píšeš Česká Národní Banka a hned pod tím Česká národní banka je ústřední bankou (...)? Ujasni si, co je správné. Je to ta druhá varianta.
(20) Musíš mít v patičce dva copyrighty? Totiž symbol (c) a nápis Všechna práva vyhrazena?
(21) Do patičky bych místo odkazů, které mají světu ukázat, jaký jsi kingoš, že jsi stvořil stránky vyhovující validátorům, uvedl například adresu kanceláře paní účetní, telefon apod.
(22) Na webu postrádám klikací logo.
(23) Domnívám se, že zvolený font písma ani jeho barva nejsou s ohledem na strukturu a barvu pozadí zvoleny příliš šťastně. Text není dobře čitelný.
(24) Sice máš v odkazech také odkaz na ARES, tedy Administrativní registr ekonomických subjektů, Tobě na stránkách ale uvedení IČ a případně DIČ chybí. Z jakého důvodu?
(25) Na webu jsem nikde nenašel zmínku o ceníku za dané služby.
(26) V levém sloupečku máš sice hezký odkaz na Komoru certifikovaných účetních, proč ale neodkážeš též zápis paní účetní v této komoře jako opravdový důkaz o jejím členství v uskupení?
(27) Osobně se mi příliš nezamlouvá ta svislá červená čára končící vždy pod menu a oddělující prostor menu od prostoru obsahu stránky.
(28) Proč jsou na titulní straně ty certifikáty tak titěrné? Osobně bych uvažoval o jejich zvětšení.
(29) Jak dlouho Tě bude bavit vypisování aktualit do levého sloupečku titulní stránky? Sice píšeš, že se tam budou vypisovat obsah databáze, ale na stránce s příponou HTML?
(30) K těm aktualitám ještě poznámku: pod aktualitami si na stránkách firmy představuji něco úplně jiného (například přestěhovali jsme se apod.), nikoliv výpis podobný sloupečku Nepřehlédněte ze stránek televizního pořadu POKR.
Petr Nemec
Profil
předělat... celé... viz mistr
joe
Profil
ctverecek
O barvu tu vůbec nejde, klidně ji nech růžovou, jak si zákaznice přeje. Ale to co jsi z toho vytvořil, je docela katastrofální. Není možné přečíst nadpis, menu není čitelné a i samotný obahový text se špatně čte. Použil jsi sice nějaké pěkné ikonky (snad free), které absolutně nepadnou do vzhledu stránek. Takové stránky si účetní nezaslouží, snad ani zdarma.

Mistr
(20) Musíš mít v patičce dva copyrighty? Totiž symbol (c) a nápis Všechna práva vyhrazena?
Je takový zvyk to psát, nevím proč to každému vytýkáš. Napiš třeba do Seznamu, proč mají v patičce dva copyrighty nebo snad neví, že to jsou dva? Prostě se to tak píše.
Mistr
Profil
joe
Je takový zvyk to psát, nevím proč to každému vytýkáš.
Nenazýval bych to výtkou. Spíše poznámkou. Vůbec ty mé výpisy nejsou myšleny jako výtky, nýbrž jako poznámky k předloženému výtvoru.

Podobné to je i v případě zmínky o copyrightu. I tentokrát se jedná spíše o poznámku inspirovanou Jokerovským rozborem autorského práva a informací, že se údaje o autorské ochraně nemusí psát vůbec.
kajaman
Profil
ctverecek
Pokud si to klient přeje tak bych to udělal klidně do růžový s purpurovýma puntíkama v rozích a blejskavýma hvězdičkama uprostřed :D

maminka ráda hvězdičky? :-)
ctverecek
Profil
kajaman
Kdepak maminka ráda růžovou :-)
ctverecek
Profil
Mistr
1. a 2. souhlasím pracuju na změně layoutu
3. bude dělat nové fotky jak interiéru kanceláře tak obličeje
4. nezdá se mi, že by byl nečitelný
5. bohužel mi z neznámích důvodů nefunguje a.active?
#menu li{ 
  color:red;   
  list-style-type: none;    
  padding: 7px; 
  margin-left: -25px;  
}

#menu li a{
  background: url('./images/link.gif') center no-repeat;
  display: block;
  width: 115px;
  height: 25px;  
  text-decoration: none;
  padding-top:5px; 
}

#menu li a:hover{
  background: url('./images/linkactive.gif') center no-repeat;
}

#menu li a:active{
  background: url('./images/linkactive.gif') center no-repeat;
} 


7. na titulní straně jsem to v chybných zalomeních odřádkoval ;-)
9. ano to je pravda...adresa už tam je
10. a 11. opraveno
13. změněno na "Nevyplnil/a jste všechny údaje"
14. už jsem kontaktoval seznam.cz o změně záznamu
16. a 17. stojí za uváženou...projednáme to ;-)
18. kvůli SEO
19. díky za upozornění, nevšiml jsem si toho
21. pravda, adresa a číslo je užitečnějsí
22. klikací logo? jakou plní funkci?
23. uvídám doporučení lepšího fontu?
24. už je v zápatí
25. připsáno ZDE
26. díky, editováno
28. myslím, že jejich zvětšení by při součastném stavu layoutu vedlo k tomu, že by index byl jako jedna velká dlouhá nudle
29. a 30. přejmenoval jsem to na "Daňový kalenář" ikdyž možna by bylo vhodnější nazvat to "Nezapomeňte"
zatinka
Profil
ctverecek: 22. klikací logo? jakou plní funkci? - k tomu, aby se člověk rychle a pohodlně dostal zpět na úvodní stránku, pokud se třeba pohybuje hlouběji na webu. Nemusí pak složitě klikat na tlačítko zpět. Ty máš sice v odkazech položku "domů", ale většina lidí se stejně bude snažit kliknout na logo.
ctverecek
Profil
zatinka
Jasný rozumim, už jsem to spáchal. Ale validator mě "fuckuje" jelikož jsem to zapsal takto:
<a href="http://www.proucetnictvi.cz/"><div id="hlavicka"></div></a>
Chamurappi
Profil
Reaguji na ctverecek:
Ale validator mě "fuckuje" jelikož jsem to zapsal takto
Asi se mu nelíbí, že dáváš blokový <div> do elementu, který konsorcium považuje výhradně za řádkový. Zkus to naopak.
Proč se zdržuješ validitou? To tvé „XHTML 1.1 Strict“, cos měl v patičce, mimochodem nikdy neexistovalo.
habendorf
Profil
Web působí velmi amatérským dojmem, není dobrou vizitkou pro paní účetní.
Chamurappi
Profil
Reaguji na habendorfa:
Hodnocený web nemá líbivou grafiku, ale jinak mi připadá docela normální. Rozhodně nepatří do pytle „smazat a znovu“.

Reaguji na Mistra:
Ad (17) — ten obrázek vůbec nic politické neodhaluje, neb jde evidentně o humor.
ctverecek
Profil
Chamurappi
díky už jsem měl v Total Commanderu ukazováček nad tlačítkem F8 :-D

Asi se mu nelíbí, že dáváš blokový <div> do elementu, který konsorcium považuje výhradně za řádkový. Zkus to naopak.
Proč se zdržuješ validitou? To tvé „XHTML 1.1 Strict“, cos měl v patičce, mimochodem nikdy neexistovalo.

Zápis
<div id="hlavicka"><a href="http://www.proucetnictvi.cz/"></a></div>
nezobrazí odkaz vůbec.

habendorf
neříkám, že jsem profesionál, učím se jim býti ;-)

Mohli by jste mi poradit nějaký dobrý tutorial pro tvorbu webového layoutu k danému tématu? Který podle Vás stojí za to a zvládne ho i lajk? Nejlépe v PS

Vidíte někdo příčinu nefunkčnosti tohoto kódu?
#menu li{ 
  color:red;   
  list-style-type: none;    
  padding: 7px; 
  margin-left: -25px;  
}

#menu li a{
  background: url('./images/link.gif') center no-repeat;
  display: block;
  width: 115px;
  height: 25px;  
  text-decoration: none;
  padding-top:5px; 
}

#menu li a:hover{
  background: url('./images/linkactive.gif') center no-repeat;
}

#menu li a:active{
  background: url('./images/linkactive.gif') center no-repeat;
}
zvěřiňák
Profil *
ctverecek
Kód je napsaný dobře. Nefunkčnost "a:active" je způsobena tím, že se odkaz do aktivního stavu nikdy nedostane. Po kliknutí na odkaz hned otevřeš jinou stránku a tam aktivní není. Půjde to vyřešit asi takhle:
<ul id="menu"> 
          <li><a href="domu.html">Domů</a></li>
          <li style="background: url('./images/linkactive.gif') center no-repeat;">Co nabízíme</li>
          <li><a href="kontakt.html">Kontakt</a></li>
          <li><a href="nase-sidlo.html">Naše sídlo</a></li>
          <li><a href="reference.html">Reference</a></li>
          <li><a href="o-ucetnich.html">O účetních</a></li>
          <li><a href="odkazy.html">Odkazy</a></li>       
        </ul>  


Tohle by mělo být na stránce "co-nabizime.html" a ekvivalentně na těch ostatních.
aisukriimu
Profil
A ak to chces dokonale tak:
<li class="aktivnaPolozka"><a href="nieco.html">Nieco</a></li>

A potom samozrejme nastylovat v CSSku ako sa zaraci. ;)
zvěřiňák
Profil *
Jde to udělat i JavaScriptem využitím myších událostí. Možností je hodně, ale použití CSS bude asi nejlepší.
kuj
Profil *
comfy
Pokud si to klient přeje tak bych to udělal klidně do růžový s purpurovýma puntíkama v rozích a blejskavýma hvězdičkama uprostřed :D

Náš zákazník, náš pán, ale je pravda, že dělat něco pro někoho kdo si nenechá poradit je horor, nejde pak totiž jen o ostudu majitele webu, ale také webmastera, kdo by použil něco takového jako referenci??
Mistr
Profil
ctverecek
4. nezdá se mi, že by byl nečitelný
Myslím, že by mohl být čitelnější.

Ano, dá se rozeznat, co je na něm psáno, ale myslím, že by to mohlo být lepší. Zvaž to ještě, prosím.

21. pravda, adresa a číslo je užitečnějsí
Souhlasím. Jen si oprav zkratku IČO na , ať to máš správně.

22. klikací logo? jakou plní funkci?
Problematiku klikacího loga Ti již osvětlila [#13] kolegyně zatinka.

Chamurappi
ten obrázek vůbec nic politické neodhaluje, neb jde evidentně o humor.
Ano, souhlasím. V uvedených souvislostech se jedná o humor. Má předchozí poznámka k politické orientaci byla myšlena jako upozornění na možnou interpretaci uvedeného obrázku ve smyslu: Současnou vládou vypracovaná důchodová reforma říká, že budete pracovat do 80 let. Nechcete-li tento stav dopustit, pojďme volit opozici. Vím a znovu to opakuji, že zde je to myšleno jako vtip, ovšem nabízí se, myslím, i mnou popsané pochopení zmíněného obrázku. A na to jsem chtěl ve své poznámce upozornit.
ctverecek
Profil
Mistr
21. a 22. opraveno, díky
4. bohužel nejsem dobrý grafik a podle toho vypadá celkový design webu. Uvítal bych jakékoliv linky k užitečným, dobře vypadajícím tutoriálů...?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0