Autor Zpráva
Mirda
Ahoj, zajímal by mě Váš názor na web Grafický-návrh.cz. Díky :)
ninja
Graficky pekne, nicmene struktura a obsah potrebuje jeste hodne prace.
Nox
To už někde k hodnocení bylo :)
Zvláštní rozvržení, první co je vidět je objednávkový formulář :)
Písmo dole bych přece jen trošku zvětšil
Lightbox by chtělo dát do galerie ( rel="lightbox[jakykoliv_nazev]"), aby člověk mohl klikat prev / next

Ale jinak velmi hezké barvy, celkově to vypadá hodně dobře
Mirda
Nox
Ano řešilo se to na Designportalu ;)
Možná, že to v nejbližší době překopám. Možná taky ne, podle chuti a času :)

Díky za komenty.
Dero
Mirda: Esteticky docela přitažlivé, byť trochu fádní a bez vlastního nápadu, ale z hlediska webové přístupnosti a použitelnosti naprostá katastrofa. Uvedu jen pár bodů, jak mě napadnou, ale je toho víc:

- Barva fontu mě zcela diskvalifikuje, pokud bych si chtěl něco přečíst, zatímco mi na monitor svítí slunce.
- Textarea "Text zprávy" je brutálně malá.
- Formulář "Požaduji" vlastně nedává smysl; rozhodně se nepodívám na stránku (!) a nezadám hned zakázku. Nikdo to tak neudělá.
- "Kolik je 1+1?" bez vysvětlení? Zřejmě cílíš na publikum obeznámené se současnými antispamovými technikami.
- "O mně" zakopané a nevýrazné, nedozvím se z něj základní informace (např. profesní zkušenosti, cévéčko, nebo alespoň věk).

Doporučil bych se úplně zbavit kontaktního formuláře a na jeho místo naroubovat "O mně".
Mirda
Dero
Potěšující sprška. Každopádně díky, přehodnotím to ;)
imploder
Mirda
Taky se mi to líbí, až na ty praktické nedostatky. Mám další stížnost: lightbox v Opeře 9.51 nefunguje. V Opeře 9.62 funguje. Všiml jsem si, že lighboxy obecně jsou občas v Opeře problematické a zvlášť některé hrozně pomalé. Jak se obrazovka ztmavuje, postupně se to rozbaluje, pak při zavření zase zpátky... docela to trvá. Kdyby normálně vyskočilo okno nebo se tam ten obrázek prostě plácl bez zbytečných efektů, bylo by to uživatelsky přívětivější.
imploder
- "Kolik je 1+1?" bez vysvětlení? Zřejmě cílíš na publikum obeznámené se současnými antispamovými technikami.
To ani nejsou současné antispamové techniky, to je jedna ze zastaralých. Tak hloupí už roboti dávno nejsou. Nejlepší je mít nějakou neviditelnou ochranu pomocí JS a CSS. JS v prohlížečí změní obsah skrytého políčka, zatímco v robotovi - protože roboti zatím neumí JS - ne, a tak se robot pozná; uživateli s prohlížečem nepodporujícím JS a CSS se ukáže instrukce, aby to políčko změnil ručně - ale nějak chytřeji než matematickým vzorcem). Je to tak i na zdejší diskuzi. Dají se udělat i jiné pasti na roboty: pomocí CSS skrytý falešný submit umístěný v kódu před tím správným co se má použít, skrytá políčka s lákavými názvy, která se však nesmí vyplnit... Na serveru může být kontrola, že formulář se musí odeslat až po uplynutí určité chvíle od načtění stránky. Řešení s odpovídáním na otázky nebo opisováním obrázků je víceméně naprd - obtěžuje uživatele a roboti to už dokážou prolomit.
Nox
imploder
A ve Chromu taky běží docela trhaně, Firefox výborně (ikdyž má trochu zvláštní překreslování)
Ale nevím jestli to vůbec jde udělat aby to jelo všude / Jestli je skript, který jede plynule všude
Jinak efekty se mi líbí :) ikdyž 100% přístupné nejsou.... třeba nejhezčí mi přijde Clearbox,
ale jsou s ním trochu tech. problémy a navíc je pro komerční stránky velmi drahý

imploder
No ta první technika co uvádíš je úplně stejná, jediný rozdíl je v tom, že doufá, že roboti neumí JS
a že všichni uživatelé budou mít JS zaplé, čímž je méně spolehlivá a snižuje přístupnost.
U e-mailu bych ale byl pro tvoji variantu, protože spam filtry jsou v dnešní době velmi, velmi kvalitní
a přece jen skoro všichni JS zaplé mají.
Něco jiného by ale bylo u registrací nebo u fóra pro nepřihlášené uživatele
imploder
Nox
Je paradoxní, že mluvíš o nepohodlí v prohlížeči, co neumí CSS a JS (tj. vykopávka), přístupnosti a přitom ti nevadí, když ve zcela moderním a běžném prohlížeči se musí čekat kvůli nějakým hloupým efektům.
Nevím jak tobě, mně se lightbox ve FF sice taky zobrazí rychleji, ale zase je to oproti Opeře trhaně, takže si toho efektu moc neužiju. Opera ty efekty provádí po menších kouscích, ale zase jí to trvá. Když pustím Operu v TinyCore linuxu kompletně v RAM, tak lightbox zobrazí s plynulým efektem docela svižně (podobně rychle jako to udělá trhaně FF ve WinXP). Kupodivu tam zase neuvěřitelně zdržuje FF (taková zvláštní verze - minefield - to by snad na vykreslování nemělo mít vliv).

V nečeské verzi prohlížečů jsem si všiml další chyby na stránce: špatné kódování v titulku.
Dero
imploder: Díky za příspěvek, ale svou poznámkou jsem cílil spíše k tématu použitelnosti. O efektivitě takového řešení nepadlo slova.
imploder
Dero
Však jo, taky by tam mělo být napsané, co to je. Lepší ale bude nenutit uživatele nic takového řešit. V lynxu si grafické návrhy nikdo prohlížet nebude a pokud si někdo schválně vypne JS, tak si pak může sám za to, že mu stránky nefungují. Je to jeho mínus.
Nox
imploder
Asi jo, chybka :)
No mě se ty efekty líbí, čekání záleží na nastavení rychlosti, výhodu vidím taky v tom, že není třeba neustále opouštět stránku,
což není taková výhoda v Opeře, která vykresluje při Back stránku kompletně stejně, ale jinde může způsobit načítání, a celkově je to rychlejší
než neustále dávat zpět nebo zavírat záložku (i gesty).
Na FF mi lightbox jede v pohodě, ale je pravda že ty kvality překreslování se dost liší, někdy je to dobré tam, jindy zas naopak, je to magie...
Mirda
Díky za všechny názory ;) Uvidíme, jak to dopadne.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: