Autor Zpráva
miguel
Profil *
no tak som hodil do placu moju homepage. nejaké stránky som už robil, ostatne, to sa dočítate aj tam. tak by som chcel vedieť váš názor, lebo som tam použil dosť netypických vecí (otvorte v IE, Firefoxe a porovnajte, napríklad position:fixed (CSS2, shame to IE) a -moz-border-radius (CSS3 draft, čisto ako pokus), alfakanál v PNG... a tak.... by ma zaujímal váš názor na grafické strvárnenie a nápady na vylepšenie. Na pláne mám dorobenie komentárov ku článkom, rss kanál a fotogalériu...

za akékoľvek názory vopred thnx.
Polaroid
Profil
Pěkné a především originální, ale...
I. V IE to díky použitým css vlastnostem nemá jednak kulaté rohy - což snadno vyřeší pomocí techniky jezdicích dveří, popsané na alistapart.com ve článcích Sliding Doors of CSS a Sliding Doors of CSS, Part II - a druhak nefunguje position: fixed, což ani nevadí.
II. Stránka není vycentrovaná. Jednouduše - margin: auto pro normální browsery a text-align: center (nadřazenému elementu) pro IE.
III. Nadpis ("Miguel ~ Homepage") se mi nelíbí, jakoby se ke ybztku stránky nehodil. Možná by stačilo odstranit to rozmazání okolo něj.
IV. Veškeré bílé písmo bych nahradil písmem alespoň trochu šedým. Takto je to moc kontrastní.
V. Bílý rámeček okolo hlavní části stránky bych udělal stejný jako je kolem menu. (stejnou barvou)
Jinak se mi moc líbí barvy (miluji šedou a černou) a menu (velice orgiinální).
Přeji hodně štěstí při studování alistapart.com
Polaroid
Cody
Profil
Za prvé, moc se mi to líbí!
Polaroid ad II. myslím, že to nebylo cílem autora ...
Za x. nelíbí se mi vstupní stránka, to mě vždycky naštve:-(
Za x+1 Horní pravý kulatý roh je nějaký zoubkovaný?
Za x+2 nelíbí se mi font v tom logu (jaxe opakuje)

Jinak ale volám bravo.
Boy
Profil
Tady se mluví o kulatých rozích a já v Opeře 8 vidím jen ostré hrany .... jakto?
miguel
Profil *
Tady se mluví o kulatých rozích a já v Opeře 8 vidím jen ostré hrany .... jakto?

ide o to ja som to robil s rozsirenim -moz-border-radius, ktore je podporovane iba v mozile, pretoze je to iba implementacia CSS3 draftu, ktory ma do prichodu na svet dobre daleko.... je to jednoduchsie, ale netvrdim ze to nespravim zatial aj tak aby to fungovalo vsade...

Polaroid, diky za linky, poskusam ked bude cas... logo uz prerabam....
DZer
Profil
Cody:Za x+1 Horní pravý kulatý roh je nějaký zoubkovaný?
to je protože -moz-border-radius nemá anti-aliasing neni prostě hladkej
all:ramečky se normálně rešej graficky,gifama
Falco
Profil
Nemohu si pomoci, ale mně tam nesedí to menu.
miguel
Profil *
Nemohu si pomoci, ale mně tam nesedí to menu.
pravdu máš, k tomu novému to menu to už farebne a štýlovo trochu nesedí, prerobí sa....
miguel
Profil *
...novému to menu..

...logu som chcel napísať...
Polaroid
Profil
Hmmm, tak takhle rychle ještě na moji kritiku nikdo nezareagoval.
Musim říct, že ten havran je fakt pěknej. Teď už se mi to zdá perfektní.
WeBa
Profil
Jen tak mimo mísu - tam v tom "o stránke a tak..." - ani jeden odkaz nefunguje (htttp) a cíl odkazu u toho druhého (na Operu) je www.getfirefox.com :).
miguel
Profil *
kurňa.... to je tak keď človek volačo robí o polnoci... :)
miguel
Profil *
tak som tak, len tak btw, dorobil komentáre... a je pol štvrtej ráno, tak sa s tým chcem podeliť... :D ..idem spať...
Polaroid
Profil
Teď sem se podíval na kód a koukam, že je příšernej. Snad používáme externí stylopisy, třídy apod. né?
Jinak se podívej do komentářů a vyřeš to.
Charlie
Profil
~ Menu je velmi neprehledne
~ Pocitadlo nad menu je des, bud bych ho dal do paticky, nebo uplne vymazal.
~ Obrazek toho ptaka ma byt asi pruhledny, to v IE neni, radsi bych to udelal spolu s logem jako jeden obrazek.
~ Logo neni navic klikaci, ani e-mail pod nim.
miguel
Profil *
Ad Polaroid: že sú štýly písané napevno, toho som si vedomý, je to len dočasne, kým dizajn nie je dokončený.. lepšie sa mi to píše.... čo sa týka komentárov, nemáš nejaký link na typ ako to komplexne riešiť? hento mi funguje zataiľ bez problémov, stripuje to tagy okrem <b><i> a <u>, nahrádza $, láme dlhé slová a neviem čo ešte, tak neviem čo konkrétne s tým.. inak dík za snahu pomôcť...

Ad Charlie: menu sa chystám prerobiť, počítadlo tam chcem mať a iné miesto mi neprišlo dobré, vo FF a Opere ho ani nevideť, keď ho človek vidieť nechce... V IE 6 ten pták priehľadný je, len to asi čaká kým sa načíta to krepé počitadlo... logo klikacie robiť nebudem, keď bude menu stále poruke... tiež díky za kritiku..
Charlie
Profil
miguel, no jak myslis, tyto zpusoby jsou ale proverene mnoha vybornymi webdesignery.
Cody
Profil
S klikacím logem souhlasím, je to standard. Jsem rpo ho udělat, nedá to tolik práce a výsledek je adekvátní.
miguel
Profil *
tak to teda spravil... :) ...zabit ma to nezabilo :)
Polaroid
Profil
Řešení je neuvěřitelně snadné. Použije se php funkce htmlspecialchars(), nahrazující nebezpečné znaky html entitami.
miguel
Profil *
hmm... vedel som že na to musí byť niečo jednoduché.. vo všetkých guestbookoch čo mi prešli pod rukami na to boli rôzne šílené funkcie... dík
Anonymní
Profil *
jo prima konecne tmave stranky ktere nemasiruji moje oci bilou ci jinou sadistickou barvou jen to logo nahore bych udelal sedsi se stejnou logikou jako ten font treba ne o tolik treba i jen na tenhle odstin ECECEC neni to o moc ale uz to tak nerve s tim fontem by to byvalo stacilo take tak ale i tohle je v pohode na ten zubaty roh staci pouzit gasovske rozostreni je minimalni 0,3 - 0,5 ve fotoshopu nebo adekvatni jinde GIMP, Photopaint bude to o 50% lepsi
Polaroid
Profil
to Anonymní:
To rozostření přece nejde - je to dělané CSSkem, né obrázkem. On to autor předělá, až nastuduje články, které jsem mu doporučil.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0