Autor Zpráva
kubullla
Profil
Ahoj,
rád bych znal Váš názor na tuto stránku www.bagsfi.xf.cz a byl bych rád, když mi napíšete chyby které jsem tam udělal. Teprve se učim vytvářet webové stránky,
děkuji moc =)
Bubák
Profil
Našel jsem na stránkách všechny začátečnické chyby, kratší je výčet chyb, které stránky nemají: rámy, zvuky, jezdící text, rotující zavináč.

Největší chyby
- chybějící kódování, ve tvém případě <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
- tabulkový layout
- příšerný kód, prevděpodobně "díky" použitému editoru
- volný prostor pomocí tvrdých mezer a prázdných odstavců
- neměnný TITLE
- nepoužívání nadpisů (tagy h1-h6)
- obrázky zmenšené pomocí IMG atributů "width" a "height"
- stránky nejsou česky, ale v jazyce čeština, příklad:
Naše další výrobky jsou keramické věci. Vyrábíme spoustu ozdobných druhů a připomínáme že pouze ozdobných.
Nebylo by lepší třeba takto: Také nabízíme široký výběr ozdobné keramiky.
Miloš
Profil
Vezmu to shora dolů:
1) Všechny stránky mají stejný <title>
2) ráčkové na pozadí pod textem ten text poněkud znečitelňují
3) na první pohled ani není jasné, proč mají ráčkové písmenka MOA, zatímco firma je B&G
4) menu chybí hover a citelně mu chybí padding
5) Obrázky pod menu jsou velké jak krava – to, že v html nastavíš width nebo height, ten obrázek datově nezmenší. K návštěvníkovi tak tečou zcela zbytečné kolobajty; vytvoř si skutečné zmenšeniny v rozměrech, které u obrázků uvádíš.
6) Tyto obrázky jsou na sebe nehezky nalepené a jejich různá výška také není nic hezkého.
7) Vycentrovaný text se blbě čte. Centrování se hodí buď na kratinké texty (pozvánky a podobně), nebo na tisk poezie. Na běžný text stránky je to ale velmi nevhodné řešení.
8) Mezi datem a předcházejícím/následujícím textem je stejná vzdálenost, což není přehlené. Společné položky (nadpis se „svým“ textem) bych přirazil blíž k sobě, nebo nadpis odsadil od nesouvisejícího textu, případně oboje dohromady.
9) Proč je tam kalendář? Jaký má vztah ke stránce?
10) Proč jsou tam hodiny? Jaký mají vztah ke stránce?
11) Proč je tam počítadlo?
12) Kód je hodně ošklivý, jak z minulého tisíciletí; jeho kritiku ale ponechám někomu jinému, ode mne to snad už radši stačí.
kubullla
Profil
OK děkuju moc. Až budu mít trochu více času, tak je celé udělam znovu. Z těchto chyb se poučím

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0