Autor Zpráva
pantondavo
Profil
www.ivodicka.cz. Cokoli vás napadne. Dík.
Miloš
Profil
Miniaturní písmenka.
xxar3s
Profil *
preco sa vsade pouziva ten hnusny flash na zobrazovanie obrazkov? a preco po kliknuti na nahlad stranky ma to nepresmeruje priamo na stranku?
Miloš
Profil
xxar3s
Jaký flash? myslíš javascriptový lightbox a jeho klony? Proč jsou hnusné?
pantondavo
Profil
xxar3s
Proč by mělo přesměrovat? Takto lze vidět návrh vcelku. Navíc, popisku je odkaz ;)

Miloš
Písmenka se mi zdají akorát. Zatím si teda nikdo nestěžoval.
Mistr
Profil
pantondavo
Zatím si teda nikdo nestěžoval.
Vidíš, tak je Miloš prvním. A já ho hned podpořím. Nejsou nečitelná, to ne, ale že by si web mohl přečíst důchodce bez užití lupy, to zas, myslím, ne. Zas ta čitelná, dle mého názoru, nejsou. Čili nějaká zvětšovací kúra by jim jistě pomohla.

Dále bych se zeptal, zda jsi Ty či kodér Dranel prověřovali kontrast písma vůči pozadí. Ten vztah světle modrá x bílá...

Osobně bych rozšířil stránku s kontakty. Co nějaké IČ, adresu atp.?

Ve stránce kontaktů si dole pod tabulkou oprav překlep (...) jak rozsáhnlou spolupráci předpokládáte (...)
oogi
Profil
pantondavo
Souhlasím se stížnostmi na písmo. Problém možná nebude ve velikosti, ale použitém fontu.
Vlnky v hlavičce výrazně narušují logo, které díky nim působí až kýčovitě. Neboli "převlnkováno" :)
V sekci kontakt má zajména modrý text na "vizitce" špatný kontrast.
xxar3s
Profil *
Miloš: pretoze na notebooku mi to seka a musim cakat kym sa mi nacita cely obrazok, keby tam dal odkaz tak to nabehne hned

pantondavo no ale ked si pozeram jeho portfolio tak ma zaujimaju stranky, nie obrazok stranky
Miloš
Profil
xxar3s
Tak ten javascript obejdi tím, že budeš otevírat obrázky v novém tabu či okně (například pravým myšítkem).
budulinek
Profil *
S písme než souhlas kontrast 3,2 neberu ani s privrenyma ocima, pokud de o pouzity font je to bezpatka tak neni co resit, velikost fontu pod abrazky by urcite mohla byt i vetsi kontrast 5,6 povazuju spis za hranicni.
Litboxy a pod. rozhodne nemesim, presne z etch duvodu co pise xxar3s, taky mam slabsiho notase a mimo podobnych serepeticek neni duvod ho menit, a najsem sam s takovym pristupem k veci. Mimo to dobre udelana stranka specialne pro obrazek poskytuje prostor pro patricny nadpis a povidani patrici k obrazku, layouty se sirkou okolo 850 px poskytuji dost prostoru i pro dostatecne velky obrazek. Rada pro obejiti javascriptu je mi znama , a.. co z toho? jak vis ze kazdy uzivatel to zna? nebo ke strankam bude navod k pouziti? Ve FF taky koleckem, v opere podle toho jak je nastavena -> bude tam navod pro kazdy prohlizec extra?
Kontakty souhlas, ale doufam ze se na tom bude delat.
Dranel
Profil
Mistr
Dále bych se zeptal, zda jsi Ty či kodér Dranel prověřovali kontrast písma vůči pozadí. Ten vztah světle modrá x bílá...
Já mám na prověřování kontrastu jednoduchý nástroj: přimhouřím oči a co se mi ztratí či splyne, to má kontrast špatný. Žádné super vypočítávací nástroje (zatím) nepoužívám. Zde mi splývají snad jen odkazy a keywords v hlavičce.


xxar3s
pretoze na notebooku mi to seka a musim cakat kym sa mi nacita cely obrazok, keby tam dal odkaz tak to nabehne hned
V tom případě otevírej do nového tabu tak, jak radí Miloš - třeba stisknutím kolečky myši.

no ale ked si pozeram jeho portfolio tak ma zaujimaju stranky, nie obrazok stranky
V tom případě si klikni na odkaz o pár řádků níže. ;-)


budulinek
Kontakty souhlas, ale doufam ze se na tom bude delat.
Toho se neboj, bude. :P

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0