Autor Zpráva
JaZZ
Profil
Piste, co Vas napadne :)

www.JaZZarchitecture.sk
Miloš
Profil
1) :hover je štatně čitelný – kontrast.
2) Všechny stránky mají stejný <title>
JaZZ
Profil
1. Naozaj je to až také podstatné? Myslel som si, že keď to už niekto uvidí bez hoveru v normálnej, ľahko čtateľnej podobe, tak to samotné zvýraznenie je potom už len taká ozdoba, aby bolo vidno, že to je odkaz... Pouvažujem ešte nad zmenou farby. Ale keď tá "± magentová" tam tak sadla...
2. Všetky title som už zmenil, podľa toho, čo je na stránke

niečo ďalšie?
Miloš
Profil
1) Jde mj, o to, že je-li pod sebou víc odkazů, tím, že na jeden najedu, jej od ostatních odliším a pak si jej mohu (byť i velmi rychle) prohlídnout, než na něj kliknu; při špatném kontrastu musím napřed zaostřit pohled a přiblížit oči monitoru, což je nepohodlné.

A jak tak koukám, nejde jen o :hover, ale i o aktivní položku v menu


2) Jestli jsi titulky měnil, ničeho jsem si nevšimnul, pořád všude vidím toto:
<title>JaZZ architecture - architektonický ateliér</title>
Možná je to nakešované na serveru, nevím.

3) Odkazy v levé části by snesly aspoň jednopixelový padding – zejména vlevo a vpravo jsou v :hover stavu písmenka na černé pozadí vysloveně nalepená (padding ale nejen pro :hover, protože pak by texty poskakovaly, což by bylo ještě horší).

4) Když jsem se podíval do kódu … tabulky … proč? Copak je v roce 2009 potřeba k rozložení prvků stránky zneužívat tabulky? Doporučuji k samostudiu http://www.semantika.name/
JaZZ
Profil
1. OK, s tou farbou pouvažujem :)
2. rozpadávalo sa mi FTP, takže kopírovanie trvalo trochu dlhšie ako som predpokladal, keď som písal odpoveď
3. skúsim pouvažovať, má to priamu súvislosť s bodom 4
4. pretože je to moja druhá stránka v živote, CSS zatiaľ chápem iba okrajovo, tie najjednoduchšie veci (písmo, farba...), ako nejaký prvok umiestniť niekde na stránke pomocou CSS je zatiaľ pre mňa španielska dedina. V budúcnosti sa to plánujem doučiť, ale momentálne asi stránka chvíľu pobeží ako tabuľka.
Miloš
Profil
3) V tom případě bych to zkusil zalátat alespoň tak, že do css přidáš následující pravidlo:
p a {padding: 1px 2px;}

Odkazy, kterých se to týká, máš totiž jako od<br>eakované <a href="… odkazy uvnitř <p>odstavce.
Výše uvedené pravidlo přidá těmto odkazům horní a spodní padding 1px, levý a pravý 2px.
S počtem pixelů můžeš klidně dál experimentovat, ale tohle mi přijde dostatečné.
JaZZ
Profil
veľmi dobre! ale žiaľ, neopravil som to :-|

dôvod - teraz som si všimol, že keď dám ten padding na 2, tak na podstránke sa mi posunie riadok s názvom projektu a tými klikacími šipkami... asi by trebalo 2 štýly

čo sa týka farby - skúsil som to zmeniť na zelený, výsledky v tom "validatore "sú už lepšie, ideál to neni, ale je to lepšie :)
Miloš
Profil
Ta zelená se mi už čte dobře a i se stránkou ladí. Ještě bych o ní zauvažoval i vpravo v hlavním menu.

Ten nešťastný padding – ještě by to šlo udělat tak, že
A) příslušným odstavcům v HTML přidáš třídu (class), například <p class="odkazy">
B) ve stylopise pak snadno uvedeš změnu paddingu jen pro tyto konkrétní odstavce:
p.odkazy a {padding: 1px 2px;}

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0