Autor Zpráva
arc
Profil *
prosím opět o kritiku designu, kodu, čehokoliv na tomto webu

je to teprve můj druhý pokus, ale buďte tvrdý ;)
DethLev
Profil
ahoj, je to docela pěkné :-)

Na čem bych já zapracoval by bylo:
1) optimalizace, snažil bych se více anebo zcela nahradit text v obrázku pravým textem
2) menu by mohlo být klidně širší a určitě bych použil jiný font + viz bod 1, také je zbytečně každá položka menu v <div>u. Proč?
3) design je pěkný, ale možná by stálo za to zkusit ubrat stín kolem celého papíru, nebál bych se ubrat hodně a celou stránku zvýraznit jiným pozadím
4) určitě by nebyla velká práce dotáhnout hlavičku stránky, aby to hezky vypadalo a dodělat třeba jednoduchou patičku
{5)} mně osobně by se líbily nadpisi h1 font-weight: 500 a barevné (třeba tmavě)
Miloš
Profil
Podle mě je hlavička příliš vysoká – o kousek bych tělo stránky poposunul nahoru; s ohledem hlavně na širokoúhlé monitory, které nemají moc velkou výšku – aby se vešla na jednu obrazovku (bez rolování) co nějvětší část stránky (když už ne celá).
509
Profil
Mozem ti nieco poradit?

Zabudni na akekolvek "ramovanie Obrazu" a to pozadie skratka vyhod... Vezmi nejaku kresbu z tej MS roztrhaj ju v tretine, hore do sirokej hlavicky daj jednu cast, dolu do paticky zbytok s tym, ze to mozno dokolorujes, tak aby si to mal na sirku celej obrazovky.. a ten web nebude mat podla mna chybu... Bude trendovy, bude zivy a vesely a casom sa zaplni... A tu fotografiu tam, tu by som naopak zbavil tych efektov...

Nech sa ti dari...
Miloš
Profil
Ještě bych doplnil – nemáš definouvanou barvu pozadí pro body; v mém prohlížeči mám u takových stránek nastavenou žlutou, což znamená, že vidím bílou jen u hlavního divu, který je orámován žlutým pozadím; není to pěkné. Drobnost, ale i na ní lze myslet.
DethLev
Profil
509
skvělý nápad..*
huf
Profil *
Design:
-Nahoře vedle toho nápisu bych dal ještě nějáký obrázek - vypadá to chudě
-Jako pozadí ten papír - je to originální, ale je moc bílý a málo výrazný
-Čáru mezi menu a obsahem bych odstranil

Kod:
-Máš tam, že to píšeš v xHTML - tak to v něm piš, místy to nebude pro xHTML validní
arc
Profil *
diky vsem

2huf: kde konkretne to nebude pro xhtml validni?
yFang
Profil
kde konkretne to nebude pro xhtml validni?
Vždyť si to můžeš ověřit sám: http://validator.w3.org/check?verbose=1&uri=http%3A%2F%2Fwww.ifon.ic.cz%2Ftestovaci%2520skola%2Findex.html
arc
Profil *
ale to vse souvisi se spatnym mime type ne?
yFang
Profil
ale to vse souvisi se spatnym mime type ne?
Ne. Někde ti tam chybí koncová lomítka /> a některé tagy máš velkými písmeny.
Miloš
Profil
huf
Máš tam, že to píšeš v xHTML
ale prohlížeče na to kašlou – pro ně je to nevalidní HTML.

arc
ale to vse souvisi se spatnym mime type ne?
S mime typem souvisí právě to, že prohlížeče stránku parsují jako HTML; Doctype XHTML je jim naprosto ukradené.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0