Autor Zpráva
gardner
Profil *
Zdravim, prosim o strucne komentare diky.

http://www.sociodesign.co.uk/
comfy
Profil
I když zatím nejsem zrovna profesionál, musím říct že se mi web líbí, je jednoduchý a vkusný. Co je k zamyšlení je asi ten flash...
Tomasds
Profil
Docela efektní a naprosto nepraktické.
gardner
Profil *
Flash/neFlash, tahle otazka je nekonecnej pribeh, ja zvolil flash a stojim si za tim ze volba je spravna.
KinGg
Profil *
Tady je to zase samy antiflashar...

Dle mne velmi povedena prace. Napadita, kvalitne zpracovana, proste pekne... :)
embee
Profil
KinGg
jsme v sekci nazor na strnku, tady je samy antiflashar... ani jeden si asi nezkontroloval zdrojak, zjistil by ze se tam krom flashe nachazi i html layer :D
Dranel
Profil
gardner
Proč musím tak dlouho čekat, než se nějaká stránka načte, když ani přitom nevím, jestli se skutečně načítá nebo se to zaseklo? Chtělo by to nějaký ten loader. Chtěl jsem se podívat na vaše práce, ale po dlouhém načítání/zaseknutí jsem panel zavřel.
joe
Profil
Dranel
Loader máš snad nahoře, ne?

gardner
Pěkné, líbí se mi to. Jediné co mi tam vadí, je ten šedivý podklad pod textem a jen u textu, že není jako celý blok. Místo toho bych tam dal černý trochu průhledný blok. Ta šedivá to kazí podle mě.
Plaváček
Profil
gardner

Pěkné, leč zbytečně flashové, ale to asi slyšet nechceš.

Z pohledu obyčejného návštěvníka jsi ale, řekl bych, absolutním vítězem v soutěži, jak co nejlépe utajit navigaci webovou aplikací. Takže jsem si prohlédl nohu obutou v bezva tenisce a šel jsem dál, aniž bych viděl cokoliv jiného.

Nevím, jestli jsem profesionál, ale tak nějak si soukromě myslím, že jakýkoliv web, který má něco prezentovat, by měl navigaci lidem nutit, nikoliv ji schovávat.

Ale budiž - jako klasická flashová stylovka to určitě špatné není a nápad to má.
Nox
Profil
Mno, vůbec se na tom nevyznám a zmaten opouštím...
Pomyslím si, že je to zajímavé, ale informačně obohacen nejsem

No, flashi extra nefandím, to je pravda...
I am
Profil *
Hezké, ale nemohl sem najít menu a na první pohled stránka vypadala krásně, ale nemohl jsem přijít na její smysl.
master2222
Profil
Já bych řekl, že je to taky s menu špatné, neo třeba když jsem kliknul na projekty, vůbec jsem si nejdříve nevšiml 1...2...3...4...5
H13
Profil
Já se také přidám, graficky je to nádherná a profesionální stránka, jen mi to nesedí k:

Who we are: Design. Pure and Simple

Já prostě nevím, podle mě jsou lidi čím dál víc neurotičtější a flashová stránka není nic pro neurotiky :-)

Každopádně si myslím, že stránka splňuje účel. Jestli jde o designovou firmu, je potřeba ji propagovat výjimečným způsobem. Škoda, že nemám trpělivost podívat se na další odkazy ... :-(
huf
Profil *
Neobvyklé, ale mě se to nelíbí - je to nepřehledné a chaotické
gardner
Profil *
Prubezne dekuji za komenty, jejich jednostrannost mne az tak neprekvapuje jako neuveritelna nechut akceptovat flash jako vhodne reseni. Az na par vijimek tedy. Nicmene musim souhlasit ze menu neni jedno z nejprehlednejsich, ale to zpravidla u webu typu "PORTFOLIO" nebyva prioritou.

Podstatnejsi roli zde hraje kreativita (schopnost prijit s necim nestandardnim i navzdory tomu ze pravidla jsou malokdy naklonena kompromisum) a schopnost vystoupit nejak z rady plne zastydleho HTML designu z konce 90tych let kterey se dnes s oblibou "fejsliftuje" kopou gradientu a uzasnych zrcadleni ve vylestene levitujici podlaze.

Nehovorim o tom, ze kdyz ve zlomku momentu nevite co presne se od vas ceka ze mate udelat (kliknout), aby jste neco vydeli nebo se dostali dal, ve Vas urcitym zpusobem vyvolava zvedavost a nuti Vas tak premyslet, odnetsete si pak lepsi (interaktivni) zazitek nez z bile stranky s obrovskym cervenym tlacitkem nesoucim napis "klikni sem ..."

Kazdopadne vse zalezi na tom pro jakou audienci web navrhujete a o jaky typ se jedna PORTFOLIO grafika nini to same co BLOG majitelu Angorskych Kocek ci 5ti strankovy infoweb Klubu Bystrozrakych Senioru.

Ale jsem se zbytecne emotivne rozepsal. Jo a pak dost zalezi na tom jaky je Vas sef pokud byl dlouho tiskovy grafik tak to bejva nekdy dost tezky. ;-)
blizz_boz
Profil
nerozumiem tomu... je to neprehladne. flash by sa mal na webe pouzivat s rozumom, tak ako javascript.
http
Profil
sorry, ale ve FF3 na Apple vidím jen černou stránku...
H13
Profil
gardner
Já ti rozumím, stránka musí vynikat, je to o designu, musí být jiná, flash k designu patří, ale snaž se pochopit, že dnes nenajdeš zdravého surfaře, dnešní a budoucí surfaři (uživatelé internetu, potencionální zákaznící hleadjící informace) jsou a budou neurotici, netrpěliví, bolí je hlava z neustálého vysedávání u počítačů, mají zničenou ruku od jednostraného pohybu s myší, bolí je záda, jsou unavení, mají poškozené oči, epilepsii, tlačí je čas, atd... ti lidé nechtějí tápat, nezajímá je komplikovaná flash animace, chtějí prostě jednoduchý design a rychle se dostat k informacím, proto tolik negativ na složitou, možná i nepřehlednou, dlouho načítající se flashovou animaci ... :-)
joe
Profil
Podstatnejsi roli zde hraje kreativita
To samozřejmě hraje, ale o tomto webu bych neřekl, že takový je. Psal jsem sice, že se mi líbí, to ano. Ale proto, protože je web jednoduchý. Kreativitu tam skoro žádnou nevidím, je to obyčejný flashový web, kde u nějakých stránek jsou na pozadí nějaké fotky, kdoví jak to vypadá na větším rozlišení.

Prozkoumal jsem to víc a na hodně stránkách není menu vůbec čitelné. Například světle modrá, růžová.

Pokud koukám na nějakou reference, pak je na výběr z několika obrázků (cca 1-5). Pokud jsem na jedničce a kliknu na 5ku, tak ta se tam hned přisune. Podle mě by bylo lepší, kdyby obrázky byly vedle sebe pořád. A pokud chci skočit z jedničky na 5ku, přejel bych přes 2, 3 a 4ku. Takhle mě to akorát mate.
comfy
Profil
gardner
HTML designu z konce 90tych let kterey se dnes s oblibou "fejsliftuje" kopou gradientu a uzasnych zrcadleni ve vylestene levitujici podlaze
Tohle nechápu, nemůžu si pomoct, vyznělo mi to, jako kdyby flash vládnul nejhezčím a nejoriginálnějším grafikám všech webových stránek... a kvalitní design nakódovaný pomocí xhtml neměl šanci.

Probuď se, web je o použitelnosti, má přinášet to co člověk hledá - informaci, produkt,... ne design ze kterého se posadí na zadek (mimochodem neřekl bych že je to případ sociodesignu) a ani nebude vědět kam kliknout, kde je menu atp. Použitelnost flashe je prostě pro web jako doplňující prvek ok. Důvody určitě sám znáš... kdyby ses alespoň ve tvé prezentaci trochu zaměřil na použitelnost, hned by byla řeč o něčem jiném...

No nic, už jdu spát, asi sem stejně malej kluk na to abych tady mohl přesvědčovat flash designera, který chce svou kreativitou a skvělým nápadem omámit svět...

Zapracuj alespoň na použitelnosti ve stávajícím flashwebu.
embee
Profil
panove tady je to zase pekny flame... tak ja si prileju

Je s podivem, ze treba na designportalu tenhle web sklizi pomerne kladne ohlasy.

Ja tvrdim porad - existuje webdesign a webmanufacture. Tak, jak existuje graficky design a treba kopirka. Verim tomu, ze napr. e-shop nepotrebuje cool grafiku ci nejake ty animace, protoze tam se nehodi. Oprotitomu web design studia - tezko by mel vypadat jako klasicky html eshop ci klasicka pseudo web 2.0 (at uz to znamena cokoli) stranka.

U stranky studia uzivatel opravdu hleda design, ktery ho posadi na zadek, protoze uzivatel, ktery pro design studio ma smysl je pouze a jedine zakaznik, ktery si takove studio najme. A ten se na ten zadek posadit musi. Kdybych ja byl zakaznik, a nejake design studio mi ukazalo stranku, kterych je na internetu cca 80%, opravdu me nepresvedci, ze umi neco vic a lip, nez franta z horni dolni co mi nabizi web za 500,- kc i s administraci.

To jestli tahle sajta je nebo neni pripad posazeni na zadek je asi predmet individualnich preferenci, kazdopadne da se rict, ze to neni klasicka html stranka typu vlevo menu uprostred text, nahore hlavicka s nazvem dole nejaky footer a vzhledem k pomerne povedenym fotkam (ano povedenym, necekam ze se tu najde fotograf) ma sanci se do katergorie posadim-se-na-zadek umistit.

K samotne navigaci jsem mel od zacatku jiste vyhrady, ale zase tak uplne a totalne zmrsena mi taky nepripada... proboha kdyz nekam kliknu a 10px vpravo se neco stane, nejsem tak slepy, abych si toho nevsiml. Jestli to bfu zmatne - whatever, bfu je platit nikdy nebude.

Nicmene to ukaze cas. Pro me je to stranka hezka, cista a vysila zpravu, kterou ma. Navigace je trochu spatne (hlavne kontakt, s tim jsem mel problem uz od zacatku), ale zase ve vseobecnosti vidim vlevo nahore veci typu about us tak me asi napadne, ze je to menu. Na internetu nejsem poprve a tohle jako menu vypada. Dva kliky me opravdu nezabijou a verte nebo neverte - 90% ostatnich lidi taky ne.

a pokud vas to tak strasne s**e, tak si ten hnusny flash vypnete, je tam i html layer ;)

comfy
nemuzu si pomoct, ale ono to tak vesmes je - podivej se treba na www.thefwa.com - v html, jakkoli ohromujici grafiku vyvtoris, nikdy nedocilis komplexnosti a interaktivity, jakou muzes udelat ve flashi/jave. Proste markup language nema co se tyce moznosti interaktivity nejmensi sanci oproti full OOP programovacimu jazyku. Klasicka stranka muze byt pekna, muze byt uzasna... ale dneska uz ji nikdy nikdo neoceni tak, jak promakany flash web (co se designu tyce, bavime se o strance design studia)

A uvedom si, ze kvalitni nemusi nutne znamenat originalni.


howg
comfy
Profil
embee
A uvedom si, ze kvalitni nemusi nutne znamenat originalni.
Tak to si uvědomuji, pokud vím, tak jde tak či onak o výsledný efekt = když je něco s originální myšlenkou provedeno nekvalitně, originalita zaniká, je nepoužitelná... nebo se její použitelnost snižuje. To je můj názor.
KingG
Profil *
To je furt tady... Jak neni web (x)HTML, tak je proste zle...

Posadil jsem k hodnocenemu webu matku, a cekal, jestli se bude ztracet nebo ne... Jak myslite ze to dopadlo?
Uplne vyborne... Máti to koumala asi 10 minut, bez jakehokoliv problemu projizdela navigaci, proste bez problemu....

Pozn.: Ma matka je jen bezny user PC. Zajima ji jen zapnout, IE, word, excel, office....

A kdyz teda porad maji vsichni problem s Flashem na teto diskusi, neni problem ho zakazat...
gardner
Profil *
Diky za nazory, rozhodne si z toho neco odnesu, ten test na vlastni mati je usmevna zalezitost, ale dokazuje ze to nebude zase tak hrozny s tim flashem. Opakuji ze se nejedna o stranku zamerenou na distribuci informaci ale o portfolio, tudis by se to mohlo merit mene prisnym metrem.
panhuhu
Profil
Osobne se mi podobne weby libi, stejne jako tento. Ale podle meho nazoru se jedna o dnesni "skorostandard" mezi reklamnimi agenturami. Podobny napad uz jsem zahledl jiz nekolikrat drive napr. u agentury Nydrle. Zajimave je, ze stranky nejsou nijak zvlast kreativni (fotky by profesional oznacil za cvaky ze zrcadlovky a grafiku tvori par obdelniku s vepsanym textem), presto dokazou byt na prvni pohled efektni, zaujmou a ostudu určitě neudělají.
Madenio
Profil
Hore je to menu tak malicke, ze som ho ledva zbadal. Pricom je to snad najdolezitejsia cast tej stranky. Inak sa mi to paci, ale dal by som asi vacsi vertikalny rozpal medzi tymi sedymi riadkami. Lebo takto sa to vsetko zlieva a nikto to nebude citat.
tamago
Profil *
Původně jsem se tu k tomu nechtěl vyjadřovat protože tohle hodně zvláštní téma pojetí i situace, ale když už se tu tolik namlelo...

Jak tu zmínil někdo nahoře fotky sou to pěkné, taky vím, že fotografů tu moc není tak ti to nepochválí, ale je to tak. Můj osobní názor je ten, že si zaslouží na ně občas sáhnout retušovacím razítkem nebo tak něco, ale to je můj osobní přístup, ty si možná zastánce nezasahování - no nic o tom se případně můžem hádat jinde - jen tolik, že pod zvětšovákem se dělaly věci ze kterých by nezasahovatelům bylo špatně. Na kvalitě fotek samotných to každopádně nic nemění. I cvaky ze zrcadlovky je třeba minimálně umět vybrat.

Taky tu někdo zmínil že ty pruhy pod písmem by zasloužily být v nějakém úhledném bloku, je to i můj názor. Samo, že chápu, že to ztíží ten nájezd a ten je zase prima, tak co takhle ty pruhy pak přetrasformovat do nějakýho bloku? Jeden pohyb navíc - třeba jen prolínačka už to nevytrhne.

A teď to menu. Taky sem ho nemoh hned najít - to je chyba - mám stokrát vyzkoušeno, že i ty big big managoři (tvoje cílovka, a ty sou právě největší neurotici), když okamžitě nenajdou co hledaj tak na to dlabou - to je v háji. Začnu jinak, vezměme něco co všichni znaj - metro konkrétně trasu B a jěště konkrétněji ty charakteristický žlutý sdružený nosiče, to je funkční prvek povýšený na prvek designový. Něco podobného se jeden čas dělalo v designu horských kol (sem nadšenec), americký malonákladový firmy dokázaly nastavit CNC mašiny tak že ty nástroje zanechávaly na povrchu nějaký zajímavý vzory, opět je to vlastně vedlejší produkt výroby povýšený na něco víc. Víš kam mířím? Občas je to něgde na internetu i vidět, není třeba se za menu stydět a schovávat ho, hrdě ho přines na stránku a řekni: "takhle dokonalá ozdoba může být to menu co tiskovým grafikům připadá být otravný" udělej ho ohromný, nepřehlédnutelný, ale nápaditý a krásný, což neznamená barokně přezdobený (taky to nemám rád). Nechci rikat jak přesně, takových nápadů nemám pět za den a taky tě nechci ovlivňovat, zdá se mi, že to zvládneš sám.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0