Autor Zpráva
chocolatelover
Profil *
ahoj, jsem začátečnice a přizpůsobila jsem šablonu pro tyto stránky, chtěla bych vás poprosit, kdy ste mi napsali, zda se dobře zobrazují, mám starý počítač a nemůžu sem instalovat více prohlížečů a také nevím, jak se to dělá, aby člověk poznal, zda stránka vypadá dobře na různě širokých monitorech. díky moc
Bubák
Profil
Zkus tohle - http://browsershots.org/
Jde nastavit Velikost obrazovky, Barevná hloubka, Javascript, Java, Flash
chocolatelover
Profil *
Bubák
díky za tip:)
už jsem to pustila, jede to 31min a mám tam 11 screenshotů z asi 60ti... ale jestli mám tohle dělat pro všechny velikosti obrazovek, zabere to asi hodně času!
co mám dělat, když u Opera 10 je prázdná obrazovka? to se vážně těm lidem nezobrazí vůbec nic?
Nox
Profil
chocolatelover
Je to hodně pomalé, ale 60 je zase docela hodně...osobně to považuji za prakticky nepoužitelné,
je blbé, že si nemůžeš nainstalovat další prohlížeče

Tu Operu zkus dát znova, občas se to nemusí vykreslit dobře
Bubák
Profil
Zkusil jsem to v Opera, "verze 10.00 Internal, sestavení 4205, platforma Linux" a stránka se mi zobrazí rychle a korektně.
chocolatelover
Profil *
BubákNox

děkuji :)
Mistr
Profil
chocolatelover
Já to zkusil ve Firefoxu 3.0.7 na Windows XP Home Edition Service Pack 3 a hlásím to samé, co Bubák: stránka se mi zobrazí rychle a korektně. I když prostor pro dodělávky (klikací logo či změna titulku stránky (tag TITLE v části HEAD) nebo dodělání odkazů ve stránce Produkty) tady je.

Podíval jsem se na stránky ještě v Microsoft Internet Exploreru 6 Service Pack 3 na Windows XP Home Edition Service Pack 3 a tentokrát již reportuji chybu, a sice menu je příliš nízko, až pod tmavým (modrým) pruhem. Protože je u menu použita bílá barva písma, není jej možné přečíst.
chocolatelover
Profil *
Mistr
moc děkuji, to je závažná chyba - dočtu se někde, jak to v IE6 opravit? :(
Chamurappi
Profil
Reaguji na chocolatelover:
Některé konstrukce sis zbytečně zkomplikovala.
1) Pro „#header“ nenastavuj výšku, nech ji, ať se nastaví sama podle obsahu (to ostatně dělá v Exploreru 6). Obrázek má výšku 130px, tím, že nastavuješ 90px, vzniká ten čtyřicetipixelový rozdíl v zobrazení.
2) Pro „#header img“ nenastavuj floatování. Jeden „float: right“ máš přímo v atributu style, druhý v externím „default.css“ — oba vyhoď.
3) Pro „#header img“ nastav styl „vertical-align: middle“, abys vyrušila vynechané místo pro nožičky písmenek (lze jej vyrušit i tím floatováním, které ovšem má i jiné účinky). Po tomto kroku by měla stránka vypadat všude stejně špatně jako v Exploreru 6 :-)
4) Pro „#menu“ změň hodnotu paddingu. Právě těch 60px (do všech směrů) totiž celé menu odsouvá moc dolu. Horní padding by měl být asi 20px, dolní by měl zůstat 60px, na levém a pravém nezáleží (element je vystředěný). Takže nastav „padding: 20px 0 60px 0“.
chocolatelover
Profil *
Chamurappi
velice ti děkuji, jsi moc hodný,
snažila jsem se udělat to tak, jak si napsal, funguje to?
ještě jednou děkuju, tohle bych bez pomoci nikdy nezvládla!
Tomasds
Profil
chocolatelover
O9.64 ok, FF3 ok, IE6 ok, CH ok
chocolatelover
Profil *
Tomasds
děkuji :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na chocolatelover:
Ještě se ti trochu jinak zobrazuje levé menu na stránce Služby. Mohou za to kousky kódu v seznamu umístěné mimo <li>:
<ul class="list1">
<li><a href="#">Stavební dozor</a></li><br>
<li><a href="#">Údržba a monitoring PV modulů</b></a></li>
<li><a href="#">Střešní systémy</a></li><br>   - provádění, opravy a údržba<br>
<li><a href="#">Poradenství</a></li>
</ul>
Explorer si ukončovací </li> domyslí na jiných místech, než jsi je uvedla. Ostatní prohlížeče nikoliv. Aby byl kód interpretovaný všude stejně, měl by vypadat takto:
<ul class="list1">
<li><a href="#">Stavební dozor</a><br></li>
<li><a href="#">Údržba a monitoring PV modulů</a></li>
<li><a href="#">Střešní systémy</a><br>   - provádění, opravy a údržba<br></li>
<li><a href="#">Poradenství</a></li>
</ul>
Obrázek pod levým menu je také zbytečně floatovaný, takže je v několika prohlížečích přilepený k patičce.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0